• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    EDA
    EDA --- ---
    EDA: Hmm, tak mně se povolil červík na kolečku extruderu. Takže doporučuju po pár hodinách tisku (a přenešení tiskárny z +22 do +17 stupňů) zkontrolovat utažení šroubů. Zítra bude malá generálka :-)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ZVIRATKO: jen pro jistotu ... me to jednou ulitavalo hned po slozeni :) ... kazdopadne lepsi kalibrovat tiskarnu na necem jako pla (nenarocnem) pak u tech dalsich matrosu uz staci kalibrovat jen material kdyz je jasny ze tiskarna je v cajku
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    GANDALFSEDY: to je vsechno docela festovni, ta tiskarna je par dni stara :-) vypada to, ze za to zcasti mohla zanesena tryska, PETG to nejak nema rado. Ja po X pokusech dosel do faze, kdy mi filament pri zahrivani vytekal z trysky, nasledna kalibrace pred tiskem ho na ty trysce hezky zetemovala a pak se to chytlo az kdyz to tisklo podklad a cely se to namotalo po chvili na trysku. Ted to zkousime s PLA a chova se to o dost lepe.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ZVIRATKO: ja bych zkontroloval i to jestli vam dobre drzej "ozubeny" kolecka na motorech ... ty co soupou remenama. potom infil vs walls overlap
    EDA
    EDA --- ---
    Chmm, já jsem včera přes noc obdržel první chuchvalec (v pondělí jsem dostavěl svou první tiskárnu) :-)
    Asi jsem neměl nosit tiskárnu do chladnější místnosti, 11 °C, neměl jsem tak moc kvaltovat s vlastními modely a ještě pár dní tlačit něco ověřeného z thingiverse a pak taky bůhvíproč vyjel filament z trysky, asi se blbě odvíjí z cívky. Nestihl jsem si to ráno moc prohlížet...
    Zatím si jen stěžuju, rady až v dalším kole, takže nedávám (a nemám) fotky :-)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    fotka tomu ubira, ve skutecnosti to vypada docela dobre az na par detailu :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    se spravnym nastavenim to tiskne 100x lepe, ted to vypada ze mame trochu blbe Z osu a malo materialu
    aktualne to vypada takhle



    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Kdyby to nebylo tím, budem přemýšlet dál. Další otázka by byla jaká je skutečná extruze...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    EDA: cely odpoledne tisknu drzacek na to stary nastaveni, za chvili to dotiskne a zkusim novy nastaveni :)
    EDA
    EDA --- ---
    ZVIRATKO: Tak už? :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ZVIRATKO: Tak je to podextrudovaný. Z čehož vyplývá otázka proč...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    BIDAK: dela to na obou stranach.
    Nicmene problem asi odhalen - kolega tam mel nastavenou jinou Prusa tiskarnu, takze uvidime jak to bude fungovat s tema spravnyma :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ZVIRATKO: To je spodní nebo horní strana?

    Jestli spodní, tak malá extruze (stačí asi dát 1.05) a hlavně mizerná adheze na podložku.
    Jestli horní, tak je to divný.

    Je to PLA?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ma nekdo tuseni, proc nam tiskarna dela takovyhle chyby?
    je to prusa i3 mk2
    k tisku pouzivame slic3r prusa edition
    dela to i na prvni podkladovy vrstve


    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TEAPACK: Děkuju, jsem dementní, myslel jsem na thingiverse nebo tak...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BIDAK: Máš na mysli třeba MARS?
    Organizér nástěnný MAXI 6750, modrý | uni-max
    https://www.uni-max.cz/organizer-nastenny-maxi-6750-modry/d/?gclid=CL2-zeDkiNMCFQadGwod9vYKew
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Poraďte někdo nějaký malý šuplíčky, ideálně parametrický.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    THERIDANE: Zkousel jsem iso parametry, vyska vrstvy 0.05 mm. Fungovalo to v M3 matce, vic nevim. :-)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    JVCNC: Poměrně slušnou M3 bych už asi dokázal vyfrézovat závitovou frézou i na těch našich krokových strojích, ale nazývat výtisk z průši? Už kvůli minimální výšce Z vrstvy, kvůli které tu geometrii závitu prostě vyrastrovat nejde (vycházelo by 10 vrstev na otáčku, utahování by aretovalo každých 36° jak dělička :)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    THERIDANE: prave, vzit 3mm filament a prokroutit ho matici alias tvareci zavitove ocko, bude rychlejsi a presnejsi nez tisk
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam