• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Poraďte někdo nějaký malý šuplíčky, ideálně parametrický.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    THERIDANE: Zkousel jsem iso parametry, vyska vrstvy 0.05 mm. Fungovalo to v M3 matce, vic nevim. :-)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    JVCNC: Poměrně slušnou M3 bych už asi dokázal vyfrézovat závitovou frézou i na těch našich krokových strojích, ale nazývat výtisk z průši? Už kvůli minimální výšce Z vrstvy, kvůli které tu geometrii závitu prostě vyrastrovat nejde (vycházelo by 10 vrstev na otáčku, utahování by aretovalo každých 36° jak dělička :)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    THERIDANE: prave, vzit 3mm filament a prokroutit ho matici alias tvareci zavitove ocko, bude rychlejsi a presnejsi nez tisk
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    JVCNC: ona i 3mm štanglička ABS po průchodu M3 matkou začne trochu připomínat závit :-)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    BIDAK: jako ze vsechny tolerance se vejdou do normy nebo jako ze tam je neco trochu podobneho profilu zavitu a neco jako to funguje? pokud to prvni tak smekam. Pokud to prvni to neni, tak je to zmetek a ne funkcni M3
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BTW Prusa zvládne vytisknout funkční M3.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Si dávej bacha na ten větrák. Někdy se to pak láme.
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: Dik! zpomalil jsem, pustil jsem i větrák a je to v klidu
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Tiskneš to moc rychle. Tiskni dva naráz aby hlava musela přejíždět, nebo si nastav zpomalení. Jo a šrouby atd se 100% infillem, jinak to vydrží prd.
    QYDO
    QYDO --- ---
    při tisku ABS například ozubených kol, nebo závitů, kde jsou drobné, tenké převisy materiálu, se ten plast jakoby kroutí směrem nahoru a pak je to celý takovy oblitý, jak v tom reje hotend... čím to může být? teplota? větrání? větrák nemám puštěný
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    na android marketu je aplikace na generování g-code lego kostek... 3D FOX BRICKS
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DIMOUSE: co třeba lego kostku? 2x4 / 2x2 =)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    BIDAK: aha - tak se omlouvam,asi jsem to prehlidnul
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SALAM23: Coz uz udelali a nechtej.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Nejaka klicenka nebo logo by se za 30minut dalo zvladnout
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    BIDAK: Hmm... toho jsem se bál. Ale i tak děkuji za odpověď.
    SPM
    SPM --- ---
    Tak jsem zatím na tu PETG zkusil černý kapton a vypadá to celkem pozitivně. Drží celkem fest, až bych řekl, že lépe, než ABS, na který jsem to pořizoval :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    DIMOUSE: Hele, do 30 minut toho moc nevytiskneš. Sorryjako. :)
    SPM
    SPM --- ---
    Tak mi dneska dorazila cívka PETG. Nějakej tip na co to tisknout? Respektive chytí se to na stejné podklady co ABS nebo je potřeba nějaký další experiment?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam