• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPM
    SPM --- ---
    POHODAVOLE: 3D scanner jsem v ruce neměl, ale řekl bych, že zrovna na součástky to moc fungovat nebude... Respektive že ten scan nebude tak přesný, aby ta součástka pak k něčemu byla...
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Je tu prosim nekdo, kdo by mel 3D scanner + tiskarnu idealne v Praze? Jedna se mi o vyrobu plastovych soucastek, ktere by se dle me slozite navrhovali. Samozrejme se nebranim i jinym mestum.

    Diky!
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SNIPERCZE: ja si koupil tu 3dworld pla v Alze a kdyz jsem sloupnul nalepku z boku civky,tak na civce je logo PM - takze jen prebalena struna od Plasty Mladec
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Hoj, zkouseli jste nekdo PLA struny 1.75mm do 3DWorld? Jaky s nima mate zkusenosti? Hledam ted novou napln do moji Colido3D tiskarny a zjistuju ze primo Colido struny moc nejsou.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GRAGAGROGOG: Poštovné zdarma se doplácí myslím od podzimu
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    Já už teda párkrát doplácel DPH s "poštovným zdarma" a nikdy mi žádnou tabulkovou cenu poštovného nepřipočítali. Co mi připočítali bylo: poplatek za uskladnění: 99kč, poplatek za zpožděné vyzvednutí (už si pamatuju) a jednou když to nešlo normálně přes poštu ale přes DHL, tak po mě chtěli 500kč za to, že to vyříděj oni a já nemusim jet někam do prdele to vyřizovat.
    PECA
    PECA --- ---
    PECA: překlep. Nepočítá = napočítá!
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    moje zkusenost s tiskarnou a postovne zdarma byla takova ze to nauctovali (dhl) podle ceny kterou uctovalo dhl na baliku takze to tenkrat nebylo moc prijemny :) (prodejce deklaroval hodnotu jakou sem platil ale nikde neuvedli ze postovne zdarma je v tom ;))
    PECA
    PECA --- ---
    Jestli se nepletu, tak v případě "poštovné zdarma" se prý nepočítá podle obvyklé ceny poštovného odsud tam...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SELECTOR_IX: zaklad je psat cinanovi, aby psal postovne v cene, to ti pak celnici nic nepocitaj, kdyz cinan napise postovny zdarma, tak ti to napocitaj podle tabulky
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    AXTHEB: tolik jsem prostě musel doplatit. cena byla myslím 10600 v přepočtu
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SELECTOR_IX: fakt 1600? jak se ti povedlo na zboží s 6% clem doplácet 1600? Nemotáš to dokopy s DPH?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    SPM: u DPH jim je buřt kolik je čeho, zajímá je součet ;-)
    SPM
    SPM --- ---
    AKA_THE_A: clo se zase platí dle kategorie a některé mají clo nulové. Takže vybrat nějakou vhodnou typu spare parts a tvrdit, že je to ono :-)

    Jinak mě 2x chytli nějaký balík z USA, ptali se co to je a DPH vyměřili z výpisu z paypalu, co jsem jim dal, že jsem za to platil... nějak neřešili kolik z toho bylo poštovné a kolik ta věc.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    tu sem si dokoupil hned potom :)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    SELECTOR_IX: DPH + clo...obejít to bez známejch na celnici asi těžko, max. když jim dáš vědět předem se všema dokumentama který si usmyslej že potřebujou, tak to přechroupou rychleji.
    €0-22 - nic
    €22-150 - jen DPH (21%)
    nad €150 - clo + DPH

    SELECTOR_IX: a jak dobře to bez vyhřevaný podložky fachčí?
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    AXTHEB: pozor na to, kupoval jsem ještě tříbarevnou od číňana, a jelikož byla taky free shipping, musel jsem doplatit 1600 jako clo, který se stanovilo z nějaký jejich tabulkový cenyu za dopravu, takže je prej ideální domluvit se s číňanem, aby ti to fakturoval s dopravou, pak by to mělo prej jít nějak obejít...
    leč nevyzkoušeno, mám to až od paní co sem s ní to clo řešil... :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    AKA_THE_A: koupeno zde:

    3D tisk a příslušenství | 3D tiskárna stavebnice Micromake D1 | elektronické a robotické stavebnice PostavRobota.cz
    https://www.postavrobota.cz/3D-tiskarna-stavebnice-Micromake-D1-d731.htm
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    AXTHEB: takže navíc jen DPH...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AKA_THE_A: All orders ships free via Airmail to anywhere in the world
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam