• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    AKA_THE_A: do tištěnýho ABS jsem závit frézoval celkem úspěšně, řezání by taky mělo jít
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: No, normální tiskárna to spíš dá, tohle je jednoduchej závit na vytisknutí.. Já dělal pokusy a zhruba do stoupání 0,5 mm to vytiskne funkční (Prusa).
    Ale udělej víc perimetrů a vyřízneš to v pohodě, záleží jak širokou trysku máš.

    Třeba takovéhle věci jsou v poho tisknutelný.
    barbed adapter 3/8 ISO G13.157x1.337 by averypierce - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:2308678
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    Řešil někdo tisk součástky, do který se budou řezat (nikoliv tisknout) závity?
    (Závit je G3/8, což FDM tiskárna asi jen tak nedá :D)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    POHODAVOLE: Ono opravdu 3D tisk není magická střela. Co je injekčně odléváno často 3D tiskem nejde a naopak.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    QNEDLEEQ: takto a pardon za OT. Uz budu mlcet :)

    Pinball repair, vacuum forming a ramp for 1987 Bally Heavy Metal Meltdown
    https://www.youtube.com/watch?v=0teUmIt0QA4
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    za 18 dni predstavi FormLabs na MIT novy produkt Fuse 1

    Fuse 1 – Formlabs
    https://formlabs.com/3d-printers/fuse-1/?utm_content=main-nav
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    QNEDLEEQ: no vypada to pomerne slozite. Asi bude lepsi zvolit jinou technologii :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    QNEDLEEQ: nj kdyz tohle jsou pomerne dost namahane soucasti, coz je i duvod, proc jsou casto znicene. Pri slepovani bych mel obavy o pevnost nebo nemusim?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    QNEDLEEQ: byva to ruzny dle typu, ale muze mit klidne i pul metru. Do 20 cm se vetsina urcite nevejde. Mam jich vic, ktery bych potreboval novy :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    QNEDLEEQ: ano :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    SPM: uz mi psal i kolega, ze je to nepresny. Je tu nekdo, kdo by byl ochotny vymodelovat neco jako toto?

    SPM
    SPM --- ---
    POHODAVOLE: 3D scanner jsem v ruce neměl, ale řekl bych, že zrovna na součástky to moc fungovat nebude... Respektive že ten scan nebude tak přesný, aby ta součástka pak k něčemu byla...
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Je tu prosim nekdo, kdo by mel 3D scanner + tiskarnu idealne v Praze? Jedna se mi o vyrobu plastovych soucastek, ktere by se dle me slozite navrhovali. Samozrejme se nebranim i jinym mestum.

    Diky!
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SNIPERCZE: ja si koupil tu 3dworld pla v Alze a kdyz jsem sloupnul nalepku z boku civky,tak na civce je logo PM - takze jen prebalena struna od Plasty Mladec
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Hoj, zkouseli jste nekdo PLA struny 1.75mm do 3DWorld? Jaky s nima mate zkusenosti? Hledam ted novou napln do moji Colido3D tiskarny a zjistuju ze primo Colido struny moc nejsou.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GRAGAGROGOG: Poštovné zdarma se doplácí myslím od podzimu
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    Já už teda párkrát doplácel DPH s "poštovným zdarma" a nikdy mi žádnou tabulkovou cenu poštovného nepřipočítali. Co mi připočítali bylo: poplatek za uskladnění: 99kč, poplatek za zpožděné vyzvednutí (už si pamatuju) a jednou když to nešlo normálně přes poštu ale přes DHL, tak po mě chtěli 500kč za to, že to vyříděj oni a já nemusim jet někam do prdele to vyřizovat.
    PECA
    PECA --- ---
    PECA: překlep. Nepočítá = napočítá!
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    moje zkusenost s tiskarnou a postovne zdarma byla takova ze to nauctovali (dhl) podle ceny kterou uctovalo dhl na baliku takze to tenkrat nebylo moc prijemny :) (prodejce deklaroval hodnotu jakou sem platil ale nikde neuvedli ze postovne zdarma je v tom ;))
    PECA
    PECA --- ---
    Jestli se nepletu, tak v případě "poštovné zdarma" se prý nepočítá podle obvyklé ceny poštovného odsud tam...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam