• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: U ABS nechladit, zpomalit tisk. Spěcháme někam? :)
    QYDO
    QYDO --- ---
    Kdyz uz tu jede ta debata o ABS, tak jak se stavite k chlazeni tisku? Jedu bez vetraku, ale cetl jsem dost ruznejch nazoru, zkousel obe varianty a sam se moc nemuz rozhodnout jestli FAN on nebo off...
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: uz to zkousim :)
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    Bych nejprve omezil ten pruvan, ja treba Filamentum nikdy nemel, takze tam teploty nevim, ale PM jedu taky tak 250... zalezi na rychlosti tisku...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Jo. ABS dycky 255°C, vyzkoušej sám.
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: i ten filementum? mel jsem takovej, nevimproc, pocit ze tech 240+ bylo proste uz moc
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: ABS tiskni na 255°C, rychlost max 40 mm/s. Jak píše Trubkyn průvan, zima je smrt. POkud potřebuješ vysokou pevnost, tak 100% infill.
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    QYDO: rekl bych ze pruvan je ten problem, moc rychle to chladne a pak to dela tohle.... Bedna, nebo omezit pruvan by melo stacit na male veci...
    QYDO
    QYDO --- ---
    asi bych to nekde doguuglil, ale tak co se tu nezeptat zejo...

    jak resite odlupovani vrstev od sebe, pri tisknuti ABS...
    uplna na zacatcich se mi vsechno samozrejme kroutilo do bananu - kraje sli nahoru, coz jsem casem vyresil lepsi adhezi podlozky, stelovanim teploty, pridani brim kde to bylo potreba... ale stale se mi to sem tam deje u ruznych objektu
    momentalne treba tisknu nakou klipsnu na gps https://www.thingiverse.com/thing:566012
    no a objektu tohoto typu, se mi proste stane, ze treba i na par mistech, je to uz napraskly rovnou behem tisku... co bymohlo pomoct?
    Mam tady toho kolem celkem pruvan, tzny myslite ze bych to mel cely mrsknout do nejaky bedny?

    Prusa, ABS od fillamentum, 230°C/100 bed
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    Pak teda ještě jedna otázka - vadí ABS směs vody a glykolu? :D

    Koho mám kdyžtak otravovat s tiskem za úplatu? Je to díl pro maličký čepadlo, asi tak 70x70x40, možná z 1/3 dutej, bude to potřebovat poměrně hodně výztuh nebo velkej infill, jinak to upínací šrouby rozmáčknou
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    AKA_THE_A: Tez mam pozitivni zkusenost, jen to chce nastavit adekvatni mnozstvi perimetru.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    AKA_THE_A: do tištěnýho ABS jsem závit frézoval celkem úspěšně, řezání by taky mělo jít
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: No, normální tiskárna to spíš dá, tohle je jednoduchej závit na vytisknutí.. Já dělal pokusy a zhruba do stoupání 0,5 mm to vytiskne funkční (Prusa).
    Ale udělej víc perimetrů a vyřízneš to v pohodě, záleží jak širokou trysku máš.

    Třeba takovéhle věci jsou v poho tisknutelný.
    barbed adapter 3/8 ISO G13.157x1.337 by averypierce - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:2308678
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    Řešil někdo tisk součástky, do který se budou řezat (nikoliv tisknout) závity?
    (Závit je G3/8, což FDM tiskárna asi jen tak nedá :D)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    POHODAVOLE: Ono opravdu 3D tisk není magická střela. Co je injekčně odléváno často 3D tiskem nejde a naopak.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    QNEDLEEQ: takto a pardon za OT. Uz budu mlcet :)

    Pinball repair, vacuum forming a ramp for 1987 Bally Heavy Metal Meltdown
    https://www.youtube.com/watch?v=0teUmIt0QA4
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    za 18 dni predstavi FormLabs na MIT novy produkt Fuse 1

    Fuse 1 – Formlabs
    https://formlabs.com/3d-printers/fuse-1/?utm_content=main-nav
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    QNEDLEEQ: no vypada to pomerne slozite. Asi bude lepsi zvolit jinou technologii :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    QNEDLEEQ: nj kdyz tohle jsou pomerne dost namahane soucasti, coz je i duvod, proc jsou casto znicene. Pri slepovani bych mel obavy o pevnost nebo nemusim?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam