• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GOSHEWAN: Styren je neškodnej, pokud ho nežereš.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BIDAK: smrdi jako rakovina neni daleko od pravdy... http://pubs.acs.org/doi/pdf/10.1021/acs.est.5b04983
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: já to mám na salámu... gluten-free kolegyně už je na tom hůř :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: ABS smrdí jako rakovina. Se s tim smiř.
    QYDO
    QYDO --- ---
    trochu to začlo smrdět plastem, ale jinak pohoda
    QYDO
    QYDO --- ---
    díky za brainstorming :))
    255°C, nižší rychlost, zavřený dveře a kolegové instruovaný, aby fakt zavírali, zdá se fungujou
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: No, hlevní rozdíl je v tom, že ti na sobě budou míň držet vrstvy.
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: jak rikam, mel jsem uz pred tiskarnou nacteno ze u abs nechladit... ale tak jak rikam, zkousel jsem obe varianty a nevidel jsem moc rozdil
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    Za me taky ABS nechladit.... Dlouhe bridge moc nedalam, ale tam asi to smysl ma... ja donedavna nemel ovladany vetrak na chlazeni, poustel jsem jen na PLA v pripade potreby, az nedavno jsem dodelal spinany...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Joo, na bridging ano. Tam chladit, co to dá a dáš i 10cm bridge.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: U ABS nechladit, zpomalit tisk. Spěcháme někam? :)
    QYDO
    QYDO --- ---
    Kdyz uz tu jede ta debata o ABS, tak jak se stavite k chlazeni tisku? Jedu bez vetraku, ale cetl jsem dost ruznejch nazoru, zkousel obe varianty a sam se moc nemuz rozhodnout jestli FAN on nebo off...
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: uz to zkousim :)
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    Bych nejprve omezil ten pruvan, ja treba Filamentum nikdy nemel, takze tam teploty nevim, ale PM jedu taky tak 250... zalezi na rychlosti tisku...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Jo. ABS dycky 255°C, vyzkoušej sám.
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: i ten filementum? mel jsem takovej, nevimproc, pocit ze tech 240+ bylo proste uz moc
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: ABS tiskni na 255°C, rychlost max 40 mm/s. Jak píše Trubkyn průvan, zima je smrt. POkud potřebuješ vysokou pevnost, tak 100% infill.
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    QYDO: rekl bych ze pruvan je ten problem, moc rychle to chladne a pak to dela tohle.... Bedna, nebo omezit pruvan by melo stacit na male veci...
    QYDO
    QYDO --- ---
    asi bych to nekde doguuglil, ale tak co se tu nezeptat zejo...

    jak resite odlupovani vrstev od sebe, pri tisknuti ABS...
    uplna na zacatcich se mi vsechno samozrejme kroutilo do bananu - kraje sli nahoru, coz jsem casem vyresil lepsi adhezi podlozky, stelovanim teploty, pridani brim kde to bylo potreba... ale stale se mi to sem tam deje u ruznych objektu
    momentalne treba tisknu nakou klipsnu na gps https://www.thingiverse.com/thing:566012
    no a objektu tohoto typu, se mi proste stane, ze treba i na par mistech, je to uz napraskly rovnou behem tisku... co bymohlo pomoct?
    Mam tady toho kolem celkem pruvan, tzny myslite ze bych to mel cely mrsknout do nejaky bedny?

    Prusa, ABS od fillamentum, 230°C/100 bed
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam