• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPM
    SPM --- ---
    JVCNC: parametrizaci jo, ale ja tam prave treba kombinuju ty parametry pro vstup tech for cyklu. konkretne teda kdyz tam hodim kolik chci prepazek, tak on tolikrat na te prepazce udela vyrez. kolegovi jsem treba zase kreslil drzak na din listu na defakto odporovej delic pro arduino. teda v zasade malej tistak. Zase - vepisu do parametru na kolik rad a kolik sloupcu tech tistaku se tam ma vejit a vygeneruje se podle toho spravne velkej drzak.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: mrdnik mam na hromade na tom stole pod tim :-D tady se to snazim alespon castecne tridit :-) bridge by na ty pracovni tiskarne asi vysel... nicmene ja ty prvni kusy kreslil a tisknul na ty doma s tim cinskym PEEKem a na ni mi ty mosty zoufale nejdou :-(
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SPM: dneska maji parametrizaci vsechny vyspelejsi cady, i bez psani kodu a tedy jeste rychlejsi (ale zase nejsou zadarmo)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    sA teda jestli je tohle bordel, tak to já potom produkuju... superbordel. :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Hele, to madlo nepotřebuje support. To přebridguješ, fakt.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Tyjo, kdybych tam měl popisky já, tak by tam bylo jenom MRDNIK. :)
    Díky!
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Ok, tady to je: https://ssl.spamik.cz/oc/index.php/s/dkC9AKUuV5177jN

    jinak asi jedinej parametr, kterej se spolehlivě normálně dá měnit, je ten počet přepážek. Musim to někdy uklidit, abych se za to nemusel stydět :-) Jinak takhle nějak to vypadá seskládaný.

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Kdyby ti to nevadilo...
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: pokud ti nevadí, že je to hrozná, nepřehledná prasárna a nejspíš by to šlo napsat daleko rozumnějš se čtvrtinou textu... tak to někde vyhrabu. (akorát mám napyču udělanej ten šuplík a musim to předělat - nějak jsem mu madélko nakreslil zvlášť a pak to lepil acetonem, což se ukázalo ve finále jako dost nahovno; dneska bych to po vzoru co jsem viděl na thingiversu, udělal madlo na dně natvrdo, aby nebyl potřeba support).
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Nechceš mi poslad kód? Já něco takovýho chtěl a byl jsem línej si to psát...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Ano, parametrizace je super. Jedním kódem vytvoříš víc předmětů.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    RAPIDJO: Příklad - potřebuješ placku ve které chceš 1000 dírek. A třeba ve spirále od prostředka. V OpenScadu tak na 2 minuty práce.
    SPM
    SPM --- ---
    RAPIDJO: no, podívej se co v tom kde je namodelované - zjevně v tom modelovat jde :-) Zase tenhle přístup, kdy tam jdou dělat funkce s parametrama, má zase hromadu výhod, co jinak v CADu dělat nejdou. Takovej jeden malej příklad - já v tom měl třeba šuplíčky, kde se parametricky měnil počet přihrádek. Tj. na začátku jsem řekl, kolik přihrádek má být podélně a kolik příčně a podle toho se vygeneroval šuplík tak, aby v těch konkrétních místech měl držáky na přihrádky (aby všechny byly stejně velké) + se k tomu vygenerovaly ty přihrádky s výřezama na správných místech, aby to do sebe zapadlo.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    RAPIDJO: Naopak. Modelovat v tom je v mnoha případech daleko snažší, než wysivig.
    Například možnost proměnných, for smyčky a matematické operace jsou něco co mi v klasických modelovátkách chybí.
    Respektive záleží na situaci.
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    Mám takovej šťouravej dotaz. K čemu je ten openscad dobrej vždyť modelovat pomocí příkazů v kódu je strašlivá prasárna. Chápu opensource asik ale tímhle se přeci nedá rozumě modelovat.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: no ja strasne odradkovavam a vsude davam zavorky i kdyz vim ze nemusim ;)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    treba takto?

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    EXIS: Maj pravdu. Udělej to v OpenScadu. Kdybys byl zoufalej tak ti pošlu kód poštou.
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: a nestačí jeden? :-) Fce text tam je a pak už jenom linear extrude :-)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    vlastne by to slo cele v openscadu asi na 4 radky ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam