• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Můžeš to zkusit i různě prošťuchovat, ale tohle pomůže skoro vždycky.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Fajn. Tak jenom tryska ven. M6 klíč a jedině za horka. Pak vypálit na plynovém vařiči. Smrdí to.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: hmm, tak ta trubička až do hotendu nejde... teď jsem ho demontoval, trubička je jenom v tom plastovém kusu extruderu a končí těsně před vstupem. Teda, pokud se neurvala a neprotáh jsem jí tryskou :-D
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: V tom případě trubička ven (je tam pojistka, nutno uvolnit) a prohlídnout. Novou trubičku mám a kdyžtak pošlu.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: imho jo, taková bílá trubička co do toho vede. Teď jsem tam ještě s vypětím sil narval to TPEčko, tak uvidím, až zchladne.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Tryska ven a vypálit. Máš tam teflon?
    SPM
    SPM --- ---
    hmm, bude to asi zábava... zkusil jsem 2x cold plug s polykarbonátem, neúspěšně (pokaždý se utrhne a zůstane ho kus dole). Tak jsem tam narval PLA, polykarbonát jsem vytlačil ven, ale je tam něco špatně - mám to odstrojené, takže cpu rukou zeshora strunu přímo do hotendu, ohřáto na 245C a to PLA při týhle teplotě tam musím rvát dost velkým násilím...
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Nehrabal jsem do toho, profil ve sliceru stejnej, akorát jsem tam hodil starou ABS cívku (měla zohlej konec, takže jsem odšrouboval ten přítlak na strunu a dal znova, ale s tim už jsem hýbal několikrát, takže snad jenom přítlakem to taky neni) a začalo to blbnout...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Jo hele a nejsi jenom mimo možnosti extruderu? Extrudery obvykle nedají víc než 10mm^3/s. Si to spočítej kolik se toho snažíš procpat...
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: to jo, nicméně TPE mám problém do toho extruderu narvat i za funkčního stavu, takže si nejsem jist, jak moc se tam dá natlačit silou. Ale tak můžu to zkusit. Pravda je, že nejde skoro zlomit, takže zkazit tím nic asi nezkazím :-)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Mno řikals že to prokluzuje jen při vysokých otáčkách, takže by to pomalu protlačit jít mělo. Nylonem by to mělo jít taky dobře co jsem slyšel, ale výhoda TPE je v tom, že to jde úplně za studena...
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: přes gumový TPE asi nic nenatlačim, ne? Nicméně dostal jsem k tomu kousek polykarbonátu pro tenhle účel, tak můžu případně zkusit i ten...
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: Spíš bych zkusil prvně cold pull(ideálně TPE, PLA ujde), pokud to bude jen malá nečistota...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Ucpaná tryska. Prožeň tím něco struny, 250°C, tak 40 mm/min a pokud to nepomůže, zkus trysku zahorka prošťouchnout. Pokud nepomůže ani to, vyndat trysku a vypálit.
    Můžeš taky zkusit cold pull, ale to neumím.
    SPM
    SPM --- ---
    Hmm, tak jsem asi něco rozjebal na té tiskárně v práci... vynechává to při rychlejším tisku. To podávací kolečko se špiní jako kráva, když vytáhnu strunu, tak je celá ohlodaná. Vyčistil jsem to, začal tisknout a po chvilce stejné - leze z toho vykousaný bordel ze struny a vynechává. Subjektivně, když jsem to tam zaváděl, mi přišlo, že to tam jde tlačit dost ztuha... co s tím, ucpaná tryska? Jako ještě mě napadá, jestli to nezměnilo vlastnosti - dělalo mi to teď na dvou posledních cívkách, které jsou IMHO nejstarší, možná jim bude tak dva roky (ABS), tak jestli to nemůže mít vliv...
    SPM
    SPM --- ---
    AKA_THE_A: skvělý, díky!
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    SPM
    SPM --- ---
    JVCNC: ok, neni čistě náhodou nějaký eshop, kde se dá vybrat ta správná tyč, napsat na jaký rozměry to chci nakrouhat a oni to pošlou? Takhle nějak hezky šly kupovat ty alu profily na solární elektrárny, ze kterých je rám; tyč jsem pak kupoval přes někoho, kdo to koupil z ferony a pak to řezal a ve výsledku to bylo ještě dost drahý, pač ferona to prodávala po 2m kusech, což přesně o kousek nevyšlo, takže jsem kupoval dvě a hromada toho zbyla...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SPM: hlazenka z ferony je v toleranci h9, i kdyz na to das pouzdro lepsi nez cinsky srot tak to stejne moc jezdit nebude, na to bys potreboval jeste tu brousenou tyc v toleranci h6. taky pozor pri vyberu toho pouzdra aby nebylo urceno k zalisovani, to pak funguje jen zalisovane do tolerovane diry v kovovem domku.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DIMOUSE: BIDAK: tak kolega se vyjadril tak, ze tohle je hodne tezky vytisknout, protoze jedna noha stoji nad zemi, neni to symetricky. rikal ze by to byl velkej problem. A i kdyby to rozdelil na pulku v pase, tak stejne ty prsty u nohou by byly moc slozity (kvuli tomu stylu, jak se tiskne, by "visely ve vzduchu" defakto, coz pry nejde
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam