• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: hmm, tak tohle nedoporučuju, právě jsem skončil - dojebal jsem to par excellence... zabral jsem a tu trysku zlomil, takže ta část se závitem zůstala uvnitř toho bloku. No nic, jdu objednávat nové díly...
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    BIDAK: takhle je to asi nejlepší - trysku chytnu do kleští a vypálim zbytky plastu zapalovačem - jen to chce pak zašroubovat dohromady celý ohřatý aspoň na 200 ,jinak se tryska změnama teplot povoluje,když se to dotáhne ohřatý drží jako židovská víra
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SALAM23: Nebo i tak. :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Musí to bejt horký, jinak je to zalepený tim plastikem. Já to dělal při 210 °C.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SPM:



    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: ha, tak uvnitř, když se sundá chladič, je zase další kousek trubičky. Hele ta samotná tryska jde normálně demontovat klíčem nebo se s tím dělají nějaký hokusy pokusy jako dělat to při zahřátí a podobně?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Můžeš to zkusit i různě prošťuchovat, ale tohle pomůže skoro vždycky.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Fajn. Tak jenom tryska ven. M6 klíč a jedině za horka. Pak vypálit na plynovém vařiči. Smrdí to.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: hmm, tak ta trubička až do hotendu nejde... teď jsem ho demontoval, trubička je jenom v tom plastovém kusu extruderu a končí těsně před vstupem. Teda, pokud se neurvala a neprotáh jsem jí tryskou :-D
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: V tom případě trubička ven (je tam pojistka, nutno uvolnit) a prohlídnout. Novou trubičku mám a kdyžtak pošlu.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: imho jo, taková bílá trubička co do toho vede. Teď jsem tam ještě s vypětím sil narval to TPEčko, tak uvidím, až zchladne.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Tryska ven a vypálit. Máš tam teflon?
    SPM
    SPM --- ---
    hmm, bude to asi zábava... zkusil jsem 2x cold plug s polykarbonátem, neúspěšně (pokaždý se utrhne a zůstane ho kus dole). Tak jsem tam narval PLA, polykarbonát jsem vytlačil ven, ale je tam něco špatně - mám to odstrojené, takže cpu rukou zeshora strunu přímo do hotendu, ohřáto na 245C a to PLA při týhle teplotě tam musím rvát dost velkým násilím...
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Nehrabal jsem do toho, profil ve sliceru stejnej, akorát jsem tam hodil starou ABS cívku (měla zohlej konec, takže jsem odšrouboval ten přítlak na strunu a dal znova, ale s tim už jsem hýbal několikrát, takže snad jenom přítlakem to taky neni) a začalo to blbnout...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Jo hele a nejsi jenom mimo možnosti extruderu? Extrudery obvykle nedají víc než 10mm^3/s. Si to spočítej kolik se toho snažíš procpat...
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: to jo, nicméně TPE mám problém do toho extruderu narvat i za funkčního stavu, takže si nejsem jist, jak moc se tam dá natlačit silou. Ale tak můžu to zkusit. Pravda je, že nejde skoro zlomit, takže zkazit tím nic asi nezkazím :-)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Mno řikals že to prokluzuje jen při vysokých otáčkách, takže by to pomalu protlačit jít mělo. Nylonem by to mělo jít taky dobře co jsem slyšel, ale výhoda TPE je v tom, že to jde úplně za studena...
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: přes gumový TPE asi nic nenatlačim, ne? Nicméně dostal jsem k tomu kousek polykarbonátu pro tenhle účel, tak můžu případně zkusit i ten...
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: Spíš bych zkusil prvně cold pull(ideálně TPE, PLA ujde), pokud to bude jen malá nečistota...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Ucpaná tryska. Prožeň tím něco struny, 250°C, tak 40 mm/min a pokud to nepomůže, zkus trysku zahorka prošťouchnout. Pokud nepomůže ani to, vyndat trysku a vypálit.
    Můžeš taky zkusit cold pull, ale to neumím.
    SPM
    SPM --- ---
    Hmm, tak jsem asi něco rozjebal na té tiskárně v práci... vynechává to při rychlejším tisku. To podávací kolečko se špiní jako kráva, když vytáhnu strunu, tak je celá ohlodaná. Vyčistil jsem to, začal tisknout a po chvilce stejné - leze z toho vykousaný bordel ze struny a vynechává. Subjektivně, když jsem to tam zaváděl, mi přišlo, že to tam jde tlačit dost ztuha... co s tím, ucpaná tryska? Jako ještě mě napadá, jestli to nezměnilo vlastnosti - dělalo mi to teď na dvou posledních cívkách, které jsou IMHO nejstarší, možná jim bude tak dva roky (ABS), tak jestli to nemůže mít vliv...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam