• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    DRAGON: To bych hádal tak na 10-20h práce, pokud bys někde sehnal 3d model kostry ruky i s řádně hybnými klouby(to by teoreticky mělo jít), tak bys to možná stáhnul na 3-5h...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    je to ze stary hry Bioforge, chtel bych to dat kamosovi jako darek
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AKA_THE_A: staticky, jenom jak predmet do policky
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    DRAGON: statický nebo hejbatelný?
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    GRAGAGROGOG: ja jsem si tam pridelal stelovaci sroub ale stjne to klokta nebo prokluzuje...nejradeji bych si vytisknul jinej...jenze ono mi to netiskne:)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANASTAZIA: Tohle je imo naprd hlavně kvůli tomu že ložisko ani ozubený kolo nemá drážku která by strunu rovnala na střed, a krom toho to ozubený kolo vypadá že je tupý jak prdel. Kdyby byl problém jen tlaku pružiny, tak neni problém vytisknout k tomu jinou páku se štelovacím šroubem/matkou.
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    GANDALFSEDY: na ja mam tenhle extruder na kterym nemuzes nastavit pritlak no proste naprd...takze nejdriv asi zkusim koupit hlinikovej a 0,4 trysku a pokud to nepujde, tak pujdu do toho E3D...



    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jeste sem se chtel zeptat na jednu vec: rad bych si nekde nechal udelat 3D model, netusite kolik za to tak zaplatim? a pripadne nevite, kam se obratit? jedna se o tuto ruku, pokusit se ji nejak prevest do 3D modelu. je to vubec mozne? dik

    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANASTAZIA: tak ja to mam tak nejak podobne ... bez toho hlinikovyho chladice co visi dole ... 5cm vetracek na 5cmx1cm hlinikovym chladici primo proti motoru, dolu je o 1cm niz uz topnej odpor a tryska ... a funguje to docela dobre ... az bych rekl ze su spokojenej ... tiskne to na 3mm hlinik s pvackem a obcas se neco odlepi a trochu zvedne (abs) ale nejak drasticky to neni (vetsinou staci natrit cerstvi pva a podruhe to udrzi)... to na obrazku v pohode udrzel 5mm brim, v krabici to neni a jeste mi to stalo u vchodovych dveri a furt nekdo chodil ;)... je fakt ze z abs delam vetsinou veco co si sam i kreslim takze tam napraskam diry (aby se to dole melo kam roztahovat a smrtstovat a + na usporu materialu ..) ... cela tiskarna je cina (odkaz je tu nekde par let dozadu) a v zivote sem neresit ucpanou trisku ... abs a pla stridam, barvy stridam, filament 1.75mm nejlevnejsi cinskej ebay ....

    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: ale na velký věci z ABS to taky asi moc nepůjde, co? Já bych chtěl někdy nahradit ten můj čínskej PEEK na tý domácí tiskárně, protože u PLA dost slintá i přes brutální retrakci a nejsou ty výtisky tak hezké, jak na té s rebelmodem. Ale furt mám problém s ABS - na té číně jsem vytisknul i 15x20x15cm krám celkem v pohodě, na rebelmodu se mi cokoliv většího zvedá a praská... zkoušel jsem tu i ten popsaný způsob zkusit to na začátku naopak chladit a taky bez úspěchu... takže asi nejvíc pořád podezřívám ten průvan z chlazení hotendu (PEEK se nechladí) i přes to, že jsem na to vyráběl deflektor.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANASTAZIA: Dava to Prusa do svejch MKII. Neboj. :-)
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    BIDAK: diky, nejradeji bych nejakou uz overenou variantu, co s cim funguje a realnou zkusenost...vcera jsem se uz tak nastval:)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Jo,lidi rikaj, ze je to ok. Prej.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: j, jsem včera pak řešil tu opravu s autorem rebelixu a mimo jiný zmínil, že ty hotendy s teflonovou vložkou tam ještě má, ale sám že už dává taky full metal, že zatím ani s PLA na tom neměl problém.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANASTAZIA: Najdi si na E3D co ti sedne. Ja bych asi vdnesni dobe rekl full metal.
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    Potrebuju doporucit extruder a hotend jsem z MK8 kterej jsem dostal k Geeetech i3 dost zoufalej. Zkousel jsem vsechny ruzny manualy jak ho poladit a funguje to jen nekdy mozna zmena trysky na 0.4 by pomohla...jako i kdyz ta tiskarna byla za nula nic tak tiskne slusne ale ten extruder je na me moc...chci tisknout ne se v tom porad hrabat
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: Říkal jsem strojařské řešení. :) Ne redneck. :)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: s levotočivym vrtákem jde použít i ruční vrtačka ;-)
    (když se vrták "zakousne", tak to vyšroubuje)
    SPM
    SPM --- ---
    SALAM23: :-D možná ta tryska měla nějakou výrobní vadu :-) Jako upřímně to nechápu, když se na ní podívám, tak ty stěny k tomu závitu jsou tlustý celkem fest, takže fakt nevim jak se to mohlo urvat :-D no nic, stalo se :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam