• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: ja to treba nikdy nedelal ale dokazu si predstavit pri svy sikovnosti, ze bych poleptal i sebe a vysledek by byl hodne nahovno...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    BIDAK: nemusim nic hlidat a ani u toho byt, a celkove je to technologicky jednodussi, zase je to mene produktivni a drazsi na porizeni. vsechno ma svoje pro a proti, ja mam radeji zpusob prace spustit a zapomenout nez kolem neceho porad behat a hlidat.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JVCNC: Ale vždyť to je tak jednoduchý, že to těžko může v kusovce stroj udělat snáz. Vrtání je pruda, tam jo. Ale obyčejnej lept? To je asi tolik práce jako si utřít prdel. :)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    BIDAK: ja treba z pohodlnosti, nedelam jich zase tolik abych potreboval produktivitu leptu, spis mezi tim potrebuju delat neco jineho a rad strojum prenecham praci kterou stroje delat muzou.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    A proč to neleptáte jako všichni?
    SPM
    SPM --- ---
    Já si jednou v ČR nechal vyrábět PCB na protomatu, což je taková mašina s vrtačkou/frézou k tomu určená. Jako výsledek byl super, ale fakt je, že ten člověk co to dělal se k tomu sám stavěl, že si není jistý, jestli z toho tohle vyleze (jemnost - byl to shield na raspberry, takže zrhuba tak nahrubo, aby se z ní vytáhlo několik GPIO ven) a co jsem hledal i info o tom stroji, tak o tom panovalo, že je dost náladový. Takže frézovat DPS s dremlem, nevim nevim no :-) Naproti tomu, když to vezmu, tak samotné leptání DPS mi přišlo jako velká sranda... víc mě sralo malování (nedělal jsem fotocestou, takže čmárat lihovkou) a hned vzápětí stříhání té desky a vrtání :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JVCNC: me hazi vic, ale je pravda ze sem to zkousel zatim jenom v ruce a to tomu taky nic moc nepridalo
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AXTHEB: koukal jsem na to a mas pravdu, je to presne tak
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ANDY_WARHOL: nejen volba nastroje ale hlavne vretene, ono s dremlem kterej hazi i vice nez 0.05mm musis mit stesti aby ses trefil britem nastroje do maxima hazivosti
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: diky, zatim pouzivam jen ty dirkaty pcbcka a neni to moc pohodlny... ale ted aktualne uz mam co potrebuju v podstate hotovy na tom a az budu delat druhou verzi, tak si holt zaplatim profi leptarnu, pri tom co delam to bude asi jednodusi...
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: jestli to nemáš nějaký ultra drobný - tak bych ti mohl ňekdy pomoci,já zas tak šikovnej nejsem :D ale mám mašinky ,aby za mě zmákli co moje ruce nedají
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: asi nejsem moc sikovnej :)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: já dremelem řezal na frézce do pertinaxu tišťáky na výhybky do beden a super,krásně čistý
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: No na odpaření měděné vrstvy bys potřeboval sakra větší výkon :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: frezovani neni na tohle moc vhodny, aspon moje pokusy s dremlem nic moc, bylo to moc roztrepeny, ale treba byla spatna volba nastroje
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    i kdyz je pravda, ze takhle slabej laser toho asi moc nevypali
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: nebylo by lepší ty tišťáky spíš frézovat na nějaký gravírce,nebo potuňený tiskárně?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AXTHEB: prave mi prislo ze ne, kdyz se to pouziva ke gravirovani.... ale samozrejme se muzu mylit.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: Tim imho jen osvěcuješ fotovrstvu, leptat to musíš stejně
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    H2O: v popisu pisou ze stim jdou delat pcb. je to realny ? mohl bych si takhle delat jednoduse levny pcb prototypy aniz bych musel pouzivat kyselinu a leptat ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam