• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    NAVITAS: min. vyhladit acetonovejma párama...existujou ale ještě jiný fígle...
    Transparent 3D Printing? | Hackaday
    http://hackaday.com/2017/05/13/transparent-3d-printing/
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    NAVITAS: jen esli neni jen prusvitny ... pruhlednost vzhledem technologii ... nevim nevim .. ale pripadne by na to mohla mit vliv teplota a pripadne zkus anealovat
    NAVITAS
    NAVITAS --- ---
    Ahoj, máte nějaké tipy jak tisknout průhledně? Mám průhledný filament ABS od průši, ale moc průhledné ty výtisky nejsou.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    Finishing A Mini PS One: SLA vs Extruded | Hackaday
    http://hackaday.com/2017/08/24/finishing-a-mini-ps-one-sla-vs-extruded/
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Ono stejně dojedete na volumetrickou rychlost tisku. Normální hotend tu umělou hmotu neroztopí dost rychle.
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: no, ABS-T co jsem teď nedávno koupil od Mladeče mě moc nepřesvědčilo... konkrétně praská a kroutí se mi stejně, jako ABS z mk florie, takže na tiskárně s aktivnim chlazenim hotendu naprd :-)

    Jo, jinak abych se přiznal, tak jsem úplnej ultra debil. Po té minulé příhodě, kdy jsem zlomil trysku při její demontáži, jsem si do foroty koupil celý heatblock s heatbreakem a tryskou. Takže když jsem dneska urval ten termistor, tak jsem tam chtěl šoupnout tenhle, než seženu silikon na přilepení. No a já kretén jsem nebyl schopnej do toho heatblocku narvat to topné tělísko a rval jsem ho tam tak dlouho, až jsem si nalomil ten heatbreak v nejužším místě...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GANDALFSEDY: ABST, ASA, PET, nylon... Plastů z kterých se dá rozumně tisknout velké věci je hodně
    CLIFFAN
    CLIFFAN --- ---
    GANDALFSEDY: Ok, dík
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    CLIFFAN: vetsi tiskova plocha je fajn ale z ceho budes tisknout? i na 20x20x20 kdyz to bude dost velky muzes mit tisky co v klidu zaberou pres 12 hodin ... pokud tisknes abs takhle velky a takhle dlouho tak to musis zavrit do krabice a hrat si s teplotama by se ti to neodlepovalo neohybalo atd ... pokud budes tisknout pla tak ti vetsina techle problemu odpadne ale pribude ti to ze pla je docela krehky (abs je pruznejsi) ... pla se da trochu pomoc anealovanim ale na nektery veci je abs proste lepsi a sme spatky u bodu jedna ... takze velka tiskova plocha je fajn ale co s nou kdyz to prakticky bude narazet na moznosti materialu ... a tak ti kolikrat vyjde lip ten velkej dil rozdelit na mensi a potom slepit nebo spojit pomoci nejake klasicke metody ...
    CLIFFAN
    CLIFFAN --- ---
    GANDALFSEDY: Chtěl bych to spíš na nějaké mechanické součástky, takže větší tisková plocha je výhodou
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    CLIFFAN: dneska uz snad neni 3d tiskarna co by nefungovala ... pokud ti na tvoje hoby staci moznosti fdm tak proc ne ...
    CLIFFAN
    CLIFFAN --- ---
    Čus, co říkáte na tohle, jak to bude v praxi fungovat (hoby)? Nejsou to vyhozený peníze?

    The New Nine 3D Printer: Easily Build to Any Size! by EasilyBuild.Com, Inc. —Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/21874363/the-new-nine-3d-printer-easily-build-to-any-size
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Kdyby někdo chtěl navrhnout obal na Rock64, tak můžu poskytnout nějaký ten Step/STL apod =)




    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    SPM: jj, jen bacha jeste je cerny na kominy, ale ten je po nahrati hrozne tuhej, takze cervenej...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SPM: kaptonem ;)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SPM: nebo v autodilech - pouziva se to vetsinou na tesneni motoru
    SPM
    SPM --- ---
    TRUBKYN: dík, to bude asi i to samý, co tam teď bylo. Hádám že tohle asi půjde koupit v nějakym hobbymarketu, že?
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    SPM: ja pouzivam vysokoteplotní silikon (cerveny)
    SPM
    SPM --- ---
    bohajeho, jsem to zase rozbil :-) Upadl mi termistor z heatbloku. Čim to tam lepíte? Tady to bylo chycený něčim červenym silikonový konzistence. Stačí koupit nějakej normální silikon nebo tam bude ještě nějakej špek?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Nahoď fotku špatného tisku, jinak ti tu nikdo neporadí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam