• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SPM: takhle to vetsinou dopadne v pohode protoze je pod tryskou malo mista na to aby se tam procpalo vic filamentu, takze jen obcas preskoci zoubek u kola co ti tam tlaci strunu - doporucuju pak zkontrolovat a kdyztak ocistit to ozubeny kolo, kdyz se to zanese tak muzou bejt problemy
    SPM
    SPM --- ---
    Hehe, jsem teď udělal další dobrou botu. Zaměnil jsem na tiskárně trysku z 0,4mm za 0,3mm... a pak na to zapomněl a poslal jsem tam teď jeden gcodu, který byl slicovaný pro 0,4mm. Zajímavý na tom je to, že jsem na to přišel až po hodině tisku a vzhledově to zatím vypadá úplně v pohodě, nic na tom vidět není... jeden by si myslel, že když je to slicovaný pro jiný průměr o 25%, že to udělá dost paseku...
    SPM
    SPM --- ---
    to jsou stejně dost brutální teploty... já ABS tisknu na nějakých 225C, na tom čínským j-headu s moc velkou melt zónou snad ještě o trochu míň.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Bohuzel ano, pruvan udela dost.
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: jj uz to zkousim... minule jste mi tu dobre poradili, jit s teplotou nahoru, uz mi ty vrstvy pekne drzej, ty objekty jsou celkem pevny - je to podle me ale fakt asi hodne o pruvanu atd... nektera vrsta proste nedrzi... v nejblizsi dobe si asi vyrobim bednu do ktery to cely soupnu a bude klid
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Zkus s tim jit dolu. Muzes to mit moc tekuty.
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: Teď jedu 260
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Pardon, to je abs. 255°C.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Jasne. Zkus infil stejnou rychlosti jako perimetry. S dubkou pri zmene vrstvy to je tezsi, leda si pohrat s nastavenim retrakce. Jakou tam mas teplotu? Zkus 210° C.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    LIVE_RUSTY: no levna way bylo omotat alobalem (kterej asi zabrani nejhorsim misshejpum a nahrat zapalovacem v tom a pak prstovat
    LIVE_RUSTY
    LIVE_RUSTY --- ---
    GANDALFSEDY: Na to jsem narazil dneska :-D. Zkusím na tajňáka. Jinak svářim zapalovačem, přitlačit zažmoulat a modlit se. Občas se to rozlomí :-/. Líbí se mi tohle, ale nevím proč za to chce 40euro... https://www.youtube.com/watch?v=MtmULClxGec
    LIVE_RUSTY
    LIVE_RUSTY --- ---
    Máte nějaký tip, nebo vytříbenou techniku na spolehlivé svařování strun?
    QYDO
    QYDO --- ---
    Prusa, ABS, 0,35mm vrstva
    QYDO
    QYDO --- ---
    Zde zase, jak hnusně mi to tiskne na supporty

    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: Tohle jsem myslel tím že to tiskne hnusně... Tady na mě třeba hodně vidět takový "ďubky", asi když to jde o vrstvu výš?

    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    rePasta od vedle: Model Rock64 už je hotový, tak můžete stahovat dle potřeby z GIThubu (MIT licence) nebo ze stránek Autodesku ;) Více zde:
    [ TEAPACK @ Raspberry Pi - miniaturní počítač za 35$ ]
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    NAVITAS: min. vyhladit acetonovejma párama...existujou ale ještě jiný fígle...
    Transparent 3D Printing? | Hackaday
    http://hackaday.com/2017/05/13/transparent-3d-printing/
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    NAVITAS: jen esli neni jen prusvitny ... pruhlednost vzhledem technologii ... nevim nevim .. ale pripadne by na to mohla mit vliv teplota a pripadne zkus anealovat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam