• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    KALICOR: idealne natoc video se zvukem a posli ti vyrobci at se sami vyjadri jestli je to normalnbi nebo ne, melo by to byt soucast supportu obzvlast kdyz je nova ... mozna si cvaka jen tak pro radost ...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KALICOR: tuhle tiskarnu si nekoupil moc dobre, pokud vim, muze pouzivat jen vlastni filament (civky s cipem, da se to hacknout, ale nic moc) a jen jeden konkretni druh a tloustku struny, za tu cenu se da imho koupit mnohem lepsi tiskarana, ktera tyhle opruzy mit nebude
    SPM
    SPM --- ---
    KALICOR: Když jde zpět myslíš při retractu? Ten by to hlavně mělo dělat jenom při nějakém přejezdu, jinak nemá moc důvod... a obecně cvakání by mohlo být přeskakování krokového motorku, což u retractu by mohla dělat jeho rychlost/akcelerace. Ale zase u sliceru dodaného výrobcem k té tiskárně by tohle mělo být nastaveno správně...

    té poslední poznámky... nevim, nechci soudit profesionální tiskárny, ale nemyslím si, že by ta dehonestace reprapu byla na místě a spíš to zní jako marketingové kecy.
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    ahoj, 3 dny zpatky jsem si poridil tuhle srandu za 5700
    XYZprinting - 3D Printer
    https://www.xyzprinting.com/en-US/product/da-vinci-mini-w
    + vsechno vytiskla do pouzitelneho prototypu
    - asi u 40-50% tisku byl obcas slyset neprijemne cvakani u extruderu, vsiml jsem si ze to dela jen kdyz jede smerem zpet
    ted premyslim zda vratit nebo reklamovat?
    kamos mi tvrdil, ze to muze byt i spatnym slicerem (pouzivam od vyrobce)
    kdyz tisknu vysku vrstvy na 0.4mm, tak je "cvakani" velmi caste. u 0.3mm se to projevuje hlavne u vetsich ploch a 0.2mm zatim testuju.
    P.S. dost me potesilo, ze vsechno vystiskla, coz mi bylo receno, ze u RepRapu bych takovou uspesnost dost pravdepodobne nemel.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Udelej si kontrolu extruze, to je fakt.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    QYDO:pohral bych si s teplotou a prijde mi ze ti to tlaci vic materialu nez je treba - sniz trochu vytlacovani, o par % a bude to urcite lepsi - mel jsem uplne stejnej problem a po chvilce laborovani mi to ted tiskne takhle.

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: Jo, ale ve výsledku je tam toho materiálu stejně. Takže pokud ti nevypadávají kroky na extruderu a neprokluzuje podavač tak je jedno, jaký průměr to má (teda ne úplně, v rozích bude drobně jiné rozmístění materiálu)
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: nemělo by to být tak, že když máš větší průměr trysky, tak kreslí ty čáry dál od sebe a počítá tedy i tím, že tam narve víc materiálu?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    THEODORT: Ale ono to netlačí o 25% víc materiálu, objem je stejnej. Jen jak to prochází menší dírou tak jsou tam větší tlaky
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SPM: vsak rikam ze takhle to je v pohode, jen hrozi ze se to zaspini.. + mi tohle nastaveni ohybalo dolu casti kde byl velky previs prave tim jak tam tlacilo o 25% vic materialu..
    SPM
    SPM --- ---
    THEODORT: na to pak kouknu, ale min. to přítlačné ložisko na strunu, které je vidět zvenku, je zatím čisté (když se mi ohoblovala struna o zubatici, tak se pak typicky zapatlá i tohle). Zase kdyby tam dávkoval málo materiálu, tak bych zase čekal, že bude mezera mezi perimetrama a mezi perimetrama a výplní, ale i to vypadá, alespoň okem, celkem v pohodě :-) No uvidíme, je mi líto to teď už stopovat, tak to nechám doběhnout :-)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SPM: takhle to vetsinou dopadne v pohode protoze je pod tryskou malo mista na to aby se tam procpalo vic filamentu, takze jen obcas preskoci zoubek u kola co ti tam tlaci strunu - doporucuju pak zkontrolovat a kdyztak ocistit to ozubeny kolo, kdyz se to zanese tak muzou bejt problemy
    SPM
    SPM --- ---
    Hehe, jsem teď udělal další dobrou botu. Zaměnil jsem na tiskárně trysku z 0,4mm za 0,3mm... a pak na to zapomněl a poslal jsem tam teď jeden gcodu, který byl slicovaný pro 0,4mm. Zajímavý na tom je to, že jsem na to přišel až po hodině tisku a vzhledově to zatím vypadá úplně v pohodě, nic na tom vidět není... jeden by si myslel, že když je to slicovaný pro jiný průměr o 25%, že to udělá dost paseku...
    SPM
    SPM --- ---
    to jsou stejně dost brutální teploty... já ABS tisknu na nějakých 225C, na tom čínským j-headu s moc velkou melt zónou snad ještě o trochu míň.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Bohuzel ano, pruvan udela dost.
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: jj uz to zkousim... minule jste mi tu dobre poradili, jit s teplotou nahoru, uz mi ty vrstvy pekne drzej, ty objekty jsou celkem pevny - je to podle me ale fakt asi hodne o pruvanu atd... nektera vrsta proste nedrzi... v nejblizsi dobe si asi vyrobim bednu do ktery to cely soupnu a bude klid
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Zkus s tim jit dolu. Muzes to mit moc tekuty.
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: Teď jedu 260
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Pardon, to je abs. 255°C.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Jasne. Zkus infil stejnou rychlosti jako perimetry. S dubkou pri zmene vrstvy to je tezsi, leda si pohrat s nastavenim retrakce. Jakou tam mas teplotu? Zkus 210° C.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    LIVE_RUSTY: no levna way bylo omotat alobalem (kterej asi zabrani nejhorsim misshejpum a nahrat zapalovacem v tom a pak prstovat
    LIVE_RUSTY
    LIVE_RUSTY --- ---
    GANDALFSEDY: Na to jsem narazil dneska :-D. Zkusím na tajňáka. Jinak svářim zapalovačem, přitlačit zažmoulat a modlit se. Občas se to rozlomí :-/. Líbí se mi tohle, ale nevím proč za to chce 40euro... https://www.youtube.com/watch?v=MtmULClxGec
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam