• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: ja sem programator a jsem zvykly resit spoustu problemu, hraju si i s hw a spajkou to umim taky, takze se toho opravdu nebojim
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Problémy budou vždycky a nejvíc mezi klávesnicí a židlí. To mluvím z vlastní zkušenosti. Ale u Průši máš vcelku jistotu, že nebudou stupidní problémy s tím, že se něco prostě rozesere.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Já se právě lek, protože jsem koupil v6 full s tím utvrzováním, jak se tohle u něj nestává... a nechtěl bych to měnit :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: nastesti mam kamarady, kteri se v tom vyznaji... a jak rikam, nejsem technicka lama, zvladnu to. akorat az to bude chodit tak chci aby to fungovalo uz bez nejakych problemu.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Smontuješ. Budeš se srát s kalibrováním hodně dlouho.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: smontuju si to sam, zas takova lama nejsem :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Já si to schválně asi testnu. Nechám ten teflon péct při 255°C a schválně co to udělá.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Aha, jo. Tak full bez bowdenu.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Má, ale končí někde na začátku heatbreaku. Teda alespoň u 1,75mm tam je, dokonce k tomu kousek přibalujou. Viz: https://wiki.e3d-online.com/wiki/E3D-v6_Assembly#PTFE_Tubing_.28Where_Applicable.29
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Eee, full přece snad nemá teflonovou trubičku.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: full nebo lite?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tak mi opět (podruhé) odeešla teflonová trubička v E3D extruderu. Příznaky stejné jako minule - podextruze, oprava snadná výměnou trubičky (mám doma metr). Je to jasné - trubička při 255°C pomalu degraduje a nakonec (cca po 5 - 10 kg ABS) selže.

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak to jedině už smontovanej Průša.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: V tom případě není co řešit
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: hw jako takovy me sice taky zajima, ale neni to tak, ze bych se tetelil blahem jak se v tom budu vrtat. dokazu si to postavit ze stavebnice a nacerpat potrebne vedomosti k tomu, ale primarni bude vzdycky tisknout
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: nechci se babrat a srat s hw, chci tisknout.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: A zajímají tě výtisky,, nebo hardware tiskárny? To je zásadní otázka kterou si musíš položit.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: nemam zadnou tiskarnu, chci si koupit prvni v nejake dohledne dobe do par mesicu, tak to prave resim
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: To není moc přesné. Potřebuješ tohle: https://en.wikipedia.org/wiki/Indicator_(distance_amplifying_instrument)
    Není to moc drahé.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Pokud už máš Průšu, nedává to smysl. Pokud ne, vyplatí se to.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    NAVITAS: Mohla se posunoput podložka? Jakou tiskneš rychlostí?
    Já vim že já jsem divnej, ale já tisknu 40 mm/s konstantní rychlost. Mám s tím ty nejlepší výsledky a že to trvá dýl je mi jedno. Tisknu přes noc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam