• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MCKIDNEY: Aniz bych te chtel urazit tak s takovymhle klumprem tady tezko uspejes. Jako pred peti lety mozna.
    Ale jinak Prusu doporucuju.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ahoj, mel by nekdo seriozni zajem o CR-10 koupenou pred par mesici a funguje skvele.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    BIDAK: mechanicke mikrospinace umi byt i prekvapive presne, dost ale zalezi na samotnem procesu mereni, rychlosti, rampach a koneckoncu i na ridici elektronice. nelze ale vzit katalogovy udaj o presnosti nebo to co pak hlasi samotne opakovane mereni jako odchylku a brat to jako presnost spinace
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    GRAGAGROGOG: podle ceho soudis ze to je nejlepsi driver? to SPI nepovazuju za vyhodu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: ja sem programator a jsem zvykly resit spoustu problemu, hraju si i s hw a spajkou to umim taky, takze se toho opravdu nebojim
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: BTW, probing speed 2mm/s...
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: No to asi jo. To ale není normální mikroswitch, ne?
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: :D Myslimže tlačítko s opakovatelností 0.0025mm mi bude stačit, díky.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: já mám hlavně strach, že to moje E3D ani nevyzkouším, furt se jebu s těma lineárníma ložiskama :-D Mám tam teď z 12 jedno, který jezdí perfektně, jenom nevím jak jsem toho docílil; jestli jsem ho olejoval a onanoval s ním na tyči tak dlouho, že se chytlo nebo co :-D
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: OKOK, dobrý vědět.Možná, jednoho dne si do toho možná místo teflonové tyčky dám bronzovou vložku a uvidíme.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: no, uvidíme... na webu E3D tvrdili, že PLA s tím jde v pohodě, lidi co maj průši (kde je taky E3D full) říkaj že taky v pohodě... já mám na tom rebelixu aktuálně po tom, co jsem to 2x po sobě rozbil, full metal rebelmod a na PLA nepozoruju nějaký změny proti stavu předtím, kdy tam byla navíc PTFE vložka. Jediné co se mi změnilo je, že se mi od tý doby hrozně blbě vytahuje ABS struna ven, protože mi vždycky dole naboptná a pak se mi seká o chladič.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Neee, full metal se to rozhodně netýká, zato se ti bude halt blbě tisknout PLA. Já musím říct, že do výměny trubičky tu půl hoďku ročně rád investuju.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Problémy budou vždycky a nejvíc mezi klávesnicí a židlí. To mluvím z vlastní zkušenosti. Ale u Průši máš vcelku jistotu, že nebudou stupidní problémy s tím, že se něco prostě rozesere.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Já se právě lek, protože jsem koupil v6 full s tím utvrzováním, jak se tohle u něj nestává... a nechtěl bych to měnit :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: nastesti mam kamarady, kteri se v tom vyznaji... a jak rikam, nejsem technicka lama, zvladnu to. akorat az to bude chodit tak chci aby to fungovalo uz bez nejakych problemu.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Smontuješ. Budeš se srát s kalibrováním hodně dlouho.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: smontuju si to sam, zas takova lama nejsem :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Já si to schválně asi testnu. Nechám ten teflon péct při 255°C a schválně co to udělá.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: Aha, jo. Tak full bez bowdenu.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: Má, ale končí někde na začátku heatbreaku. Teda alespoň u 1,75mm tam je, dokonce k tomu kousek přibalujou. Viz: https://wiki.e3d-online.com/wiki/E3D-v6_Assembly#PTFE_Tubing_.28Where_Applicable.29
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam