• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: A je to tak hygroskopický jak píšou? Na co to chytá?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Vysušit, dobře vyčistit podložku, teploty 240/90.
    SPM
    SPM --- ---
    MARASAN: jj, hledej octoprint, respektive octopi (octoprint je aplikace s webrozhranim, octopi je udělaná image raspbianu, na kterém je octoprint už nainstalovaný). Má to normálně webxicht, kam nahráváš gcody, umí je to nějakym způsobem vizualizovat (a ukazovat v kterém stádiu na něm ten tisk právě je), když si k tomu připojíš kameru, tak ti to ukazuje obraz z ní, atd... slic3r jinak třeba má i tlačítko upload - když tam vyplníš údaje k octoprintu, tak ani neukládáš soubor, ale rovnou to tam nahraje :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MARASAN: octoprint
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Prusa vypada dobre, dost informaci v cestine, coz nekteri oceni. Zbydou navic i penize na nahradni dily a material. Diky!


    SPM: tisknout z raspberry? To zni rozumne, je k tomu nejaky rozhrani - web?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Netiskli jste někdo Nylon? Nějaké doporučení?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MARASAN: Průša, určitě.
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: podle mě je nejlepší na to stejně koupit raspberry :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Z linuxu je to stejný jako z oken, stejně budeš tisknout z SD karty :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MARASAN: Jednoznačně originál Prusa
    https://shop.prusa3d.com/
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Zbyly nejaky penize, chceme si koupit 3D tiskarnu. Nejaky doporuceni? Chci solidni zpracovani - kovova konstrukce. Zajimaji mne konzistentni vysledky, abych neresil, ze se povedl jeden ze tri printu. S tim souvisi i spolehlivost a stabilita SW, (muzu to komplet pripojit na velkou UPSku). Jak vykonnej je potreba ostatni HW?
    Jak je to s moznosti materialu? Vicebarevny tisky jsou nejspis az vyssi kategorie, ne?
    Jak je to dnes s tiskem z linuxu? to je pro mne prakticky must have. Pokud nebude kompletni (plug and print), tak by mela byt slozitelna fakt jednoduse a bez problemu.

    Cena do 40k Kc bez DPH, nakup v CZ.
    Klidne mi doporucte linky k precteni, to ostatne delam i ted.

    Diky!
    JCD
    JCD --- ---
    co to je za hloupe poznamky, cr-10 tiskne dobre taky ji mam
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MCKIDNEY: Aniz bych te chtel urazit tak s takovymhle klumprem tady tezko uspejes. Jako pred peti lety mozna.
    Ale jinak Prusu doporucuju.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Seriozne premyslim o zmene na MK2S nebo upgrade na novou MK3.
    Jinak tiskne dobre, me ale nejvic bavi si hrat s modely, nez ten tisk a absence Z kalibrace me tam trosku irituje.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ahoj, mel by nekdo seriozni zajem o CR-10 koupenou pred par mesici a funguje skvele.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    BIDAK: mechanicke mikrospinace umi byt i prekvapive presne, dost ale zalezi na samotnem procesu mereni, rychlosti, rampach a koneckoncu i na ridici elektronice. nelze ale vzit katalogovy udaj o presnosti nebo to co pak hlasi samotne opakovane mereni jako odchylku a brat to jako presnost spinace
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    GRAGAGROGOG: podle ceho soudis ze to je nejlepsi driver? to SPI nepovazuju za vyhodu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: ja sem programator a jsem zvykly resit spoustu problemu, hraju si i s hw a spajkou to umim taky, takze se toho opravdu nebojim
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK: BTW, probing speed 2mm/s...
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GRAGAGROGOG: No to asi jo. To ale není normální mikroswitch, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam