• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPM
    SPM --- ---
    LIVE_RUSTY: no, mám originál (direct verzi) a nic takového to nedělá... ale větrák dělá randál jak startující raketa.
    LIVE_RUSTY
    LIVE_RUSTY --- ---
    Ahoj, provozuje tu někdo klon E3DV6 bez teflonu (fullmetal) s materiálem PLA?
    Do hotendu do tlačím bowdenem. Bohužel sem mi vždy po čase ucpe hotend. To pla se vzdy nataví jěště v tom žebroví ať chladím jak chladím a ke trysce se už ani nedotlačí.
    S ABS mi to funguje samozřejmě bez problému.
    Chladím to setovým větrákem, s teplotama jsem zkoušel hýbat od 185 do 210 a vždy to samé.
    EXIS
    EXIS --- ---
    GANDALFSEDY: podle toho, co chceš:
    - áriec - čistota rasy
    - Ariel - čistota plastové "destičky"
    - Arial - čistota tvarů písmenek :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    nebude na ten font lepsi Arial?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    EXIS: Takze to ma byt objekt pro vyrezani - okraje k zemi a text vyhloubeny?
    Jako pokud na to nespechas tak to doma muzu udelat.
    EXIS
    EXIS --- ---
    MCKIDNEY: celkem délka 130 mm, šířka 12 mm, tloušťka materiálu 5mm. Nápis nejlépe začíná 2cm od kraje - hloubka cca 1,5 mm. Písmena "US-YAM" výška 9mm - typ Ariel, další znaky "6AA1002418"- výška 7mm - typ Ariel.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tady je i generator pro rastery. (Je to delane na fotky, ale funguje to i na takove snadne obrazky)
    http://3dp.rocks/lithophane/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    EXIS: To me prijde az moc jednoduche. No na tohle se pouziva normalne editor pro vektorovou grafiku. Mas nejaky podklad nebo predstavu?
    EXIS
    EXIS --- ---
    Je tady někdo, kdo by mi za úplatu namodeloval obdelníček s vtisknutým nápisem? Asi bych to dokázal i sám, ale trvalo by mi to dlouho. díky!
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ESY:drzak na kameru na dron muzes vytisknout klidne z pla,fakt to drzi a kdyz se ti to povede nejakym zpusobem rozlamat,treba pri havarii,tak uz ti to stejne muze byt jedno,pac dron bude po smrti ;) - trochu vim o cem mluvim,nejednou jsem hledal kusy letadel a elektroniku v poli "nelitam teda drony,ale acro a combat"
    ESY
    ESY --- ---
    Umi tu nekdo z Prahy tisknout z TPU? potreboval bych neco printnout a nechce se me stim ztracet cas. Jakoze s novym materielem. A potrebuju tu kameru na tom dronovi mountnout poradne :)
    SPM
    SPM --- ---
    ten se často měnil i na čínských RAMPSech... holt šetřej :-) (já měl teda asi nějakou šťastnou ruku na RAMPS, neměnil jsem to a relativně mi ani netopí).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    a ten mosfet na nahrivani podlozky to chce vylozene
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    dle meho zatim laickeho nazoru nejde jenom o hluk samotnych lozisek, ale pri neprilis pevne konstrukci anety i o vibrace, ktere pak maji vliv na kvalitu vytisku. kdyz pujdou loziska hladce, vybrace to jiste snizi
    SPM
    SPM --- ---
    MCKIDNEY: S ventilátorama je to taky těžký... na tom rebelmodu mám nějaký 3x3cm a je vcelku tichý, ten za tisku ani slyšet není. Naproti tomu 3x3cm ventilátor co mi domů přišel s E3D by vzbudil snad i mrtvého, tam naopak přes něj neslyším nic jiného...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GRAGAGROGOG: Naprosty souhlas, problem je chlazeni hotend, stepping drivers, stepping motors, chlazeni plastu, chlazeni zdroje.
    I kvalitni 4x4cm ventilator je prilis hlucny pri dane propustnosti vzduchu.
    Naopak zvuk lozisek je oproti tomu radost :)

    Jinak ty co znam ze maji Anet jedou GearBest.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: Yeaaaa.... nope.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    jinak zatim cerpam prevazne z tohohle https://pevly.com/anet-a8-upgrades/ pri vlahych teplych vecerech a je to zajimave, nicmene me to utvrdilo, ze misto abych vylepsoval anetku, tak udelam jen par zakladnich veci, vyladim ji aby fungovala, naucim se na ni co pujde a pak si postavim vlastni s pevnou konstrukci a vychytavkama, co budu potrebovat.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: na aliexpresu se toho vali tuna...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam