• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GANDALFSEDY: to sklo se da sundat
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: tak si este doobjednej 3mm alu heated bed .. at netopis pcbckem kus skla a zaroven usetris trochu vejsky ... ;)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    heh, nakonec sem objednal tohle. http://www.geeetech.com/geeetech-aluminum-prusa-i3-3d-printer-kit-p-944.html akorat z ebaye z nemecka.ten alu ram me zaujal. a bude to lepsi start pro tweaking.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GANDALFSEDY: mas recht, objednam druhou, ta prvni bud pride a pak ji prodam nebo ne a pak snad z nich dostanu penize
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: ebay, evropa warehouse, kein problem ne ... 10ecek rozdil v cene cina vs nemecko/eu snad za to stoji ... obzvlast ty 1-2 vs 4+ tydny na doruceni a oser s celnikama
    PECA
    PECA --- ---
    Kolega po té, co vyreklamoval několik nedoručených zásilek obdržel jak prachy zpátky, tak zásilky opožděné díky nové "službě" České pošty - "zdržování zásilek". Nisméně se jednalo o nějaké blbosti mizivé ceny, ne o tiskárnu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AXTHEB: diky
    v tehle chvili mi nejde ani tak o prachy, jako o to ze nemam 3d tiskarnu na ktery bych rad zacal makat....
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: Držím palce
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AXTHEB: no spis de o to, jak se k tomu postavi, coz je tedy vesteni budoucnosti. nicmene vysvetlim: po tom co mi ups reklo, ze je zasilka ztracena at kontaktuju prodejce, tak sem si vyhledal co se v takovem pripade skutecne deje (ne co proklamuji gearbest) a nasel jsem mnozstvi stiznosti na gearbest. tak uvidime.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: Máš pocit že je to chyba gearbestu? Nedal si to celník pod stromeček?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tak balik s anetou nekde ztracen, vypada to na refund, takze se pohlizim jinde. gearbest uz nebrat.
    PUBLICURINATION
    PUBLICURINATION --- ---
    technologie na tisk z hornin jiz existuje. Myslim ze nekdo neco vytisknul s asteroidu... pokud se teda nebavime o nejakych specifikach mars horniny..
    Asteroid-Mining Company 3D-Prints Object from Space Rock Metals
    https://www.space.com/31553-asteroid-metal-3d-printing-test-planetary-resources.html
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    KOCOURMIKES: napřed musí vyřešit jak překopat marsovskou hornimu na něco, co se dá 3D tisknout :P
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    Uz se daji vytisknout kustky stredniho ucha pro vymenu, pokrok. Na Marsu by vlastne jelo vsechno 3D tiskem. Obytny barak postavi 3D tisk za nekolik dnu.
    PECA
    PECA --- ---
    KOCOURMIKES: Mám rozestavěnýho Rebela II.c - vím o tom kulový a mechanický sestavení je IMHO to nejmenší. Co jsem našel na netu, tak Průša je prostě dotažená stavebnice, super podpora a spousta funkčních profilů na různé materiály a tak. Nicméně "prý" (kvůli konstrukci) tiskne poměrně pomalu a nic moc se s tím nedá dělat. S vyšší rychlostí by se projevily tiskové chyby a konstrukční limity. "Prý".
    Postupně zjišťuji, že se asi dostanu na dost podobnou cenu, jako s Průšovou stavebnicí, ale budu mít plochu 300 × 200 a snad bytelnější konstrukci umožňující vyšší rychlosti tisku. Budu se s tím asi dost dlouho srát, protože pomalý arduino je mi málo a koupil jsem si k tomu MKS SBASE - 32 bit desku, kde budu muset asi (nemám nastudováno) zpřeházet dráty ke krokáčům, strávím hromadu hodin studováním návodů a diskusních fór, který bych jinak mohl strávit studiem jazyků, hraní s dětma, nebo prostě tiskem a kocháním se hotovou tiskárnou. K tomu mrtě času na rozběhání, kalibraci a zjištění, která součástka je moc ošizená a přijde nahradil kvalitnější... ALE prej alespoň pochopím, jak to funguje a pak už to bude brnkačka.
    ;)
    Jestli máš prachy a chceš tisknout místo čudlání, tak je Průša asi ok volba.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    KOCOURMIKES: "Milion" tiskáren je kvalitnějších než průša... A jestli chceš tisknout malinkatý věci tak je stejně lepší SLA/DLP/polyjet.
    CLIFFAN
    CLIFFAN --- ---
    CLIFFAN: Potvory nedávaj :D
    SPM
    SPM --- ---
    CLIFFAN: a tu plzeň taky dávaj k tomu? :-)
    CLIFFAN
    CLIFFAN --- ---
    JUSTIF: Zatím jenom medvídků
    JUSTIF
    JUSTIF --- ---
    CLIFFAN: stavebnice nebo medvidku? :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam