• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    musim ten gcode trochu vic nastudovat
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: diky, tohle opravdu pomohlo
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL:
    M92 X<> Y<>
    M500
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GANDALFSEDY: no neni to tim
    ale nastesti pro me neni prepisovani firmware slozitej task, delam s arduinama a tohle je uplne stejny jako nahrat jeden sketch do arduina, jde to normalne pres usb, nepotrebuju externi programator jako mckidney
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    predpokladam ze tuhle kalibraci jinak nez pres nahrani firmware stejne neudelam, takze du na to
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    zubatice na motorku osy x drzi fest a nehnou se, na ose motorku je plocha cast, na kterou se nasmeruje cast zubatice s cervem, takze kdyby se to posunulo, tak by to bylo videt, ale jeste sem to znovu pritahl.. nicmene se priklanim k tomu, ze to bude spatna kalibrace stepu, kdyz i osa y je jinde
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    takze jemnym premerenim, na ose x, kdyz dam posun o 5cm tak to posune jen o 3,5 cm, na ose y je situace zcela odlisna, tam kdyz dam o 5, tak se to posune o 13 :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    já to dělal tak že jsem to nastavil přesně na planžetu zlamovacího nože a pak ho vytáhl.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: tak tak a kdyz se ti to nepovede, tak ti tohle nepomuze. Musel bys mit integrovane reseni.

    Muzu ti pouze rict moje zkusenosti:
    - nehybej hlavou rucne
    - na skle nastav z na 0.1mm a ucelem je pak sotva se dotknout a pak jit kousek zpet.
    - Rozehrej si podlozku na 55
    - sklo poradne uchyt jak je v tom videu
    - pracuj krizem a bud trpelivy - mnohdy musis neustale upravovat tam a zpet
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: nevzdavej ... casem to bude davat smysl, ziskas cit, zmakmes i podle oka ... poprve je to ... jako poprve
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: prave, me se to seridit nepodarilo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: No proces je stejny jako bez toho. Rozdil je v tom, ze mas meritko toho jak moc jsi vedle, coz je podstatne jednodussi nez tisknout ctverce a nebo soupat papirem.

    Na sklo soupani papirem je stejne o nicem - tvrdost skla roznese silu do pruzin a kdyz jsi moc blizko, tak nepoznas rozdil.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: no pochopil sem ze to pridelam nekam k trysce, a pak si nastavim 1 bod a budu jezdit po cele plose a kontrolovat zbytek
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: Muzu ti ho pujcit, ale on neni dobry na tyto potize s prvnimi tisky.
    Protoze ho stejne musis alespon jednou zkalibrovat rucne. Pomaha pak to jedno nastaveni prenest po cele plose.

    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: jo a pak je v tomhle zapojení hrozná bžunda, když si člověk ty kontakty mikrospínače vyzkratuje o tu pojezdovou tyč a nechá to zahomovat :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: jo ten sem chtel taky koupit, ale v hornbachu ho nemeli a jinam sem zajit nestihl zajit. potreboval sem ho rychle, tak nemam zadnej :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: Me hodne pomohlo toto video:
    Easy Live Levelling
    https://www.youtube.com/watch?v=gkZUAyTxU1Q&feature=youtu.be


    Ted jsem si poridil odchylkometr za 500,- a pro rychle premereni funguje fajn. (Anolog, nijak neni integrovan.)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Na to kolik stala je to docela drsne.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    to udelam
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no je to radost. a to uz sem hodne veci vyresil, musel sem dorovnat osu z, protoze mi to nechtelo vyjizdet nahoru, ta zavitova tyc na jedny strane byla krive. kladivo to spravilo. pak sem blbe zapojil endstopy, musi byt totiz porad zaply a vypnout se az pri dotyku... ale postupuju. akorat ten leveling bedu mi nejde a nejde. bohuzel je jen manualni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam