• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    v podstate potrebuju nastavit vzdalenost zacatku tiskove plochy od endstopu. repetier tohle nastaveni ma, ale funguje to podivne, takze by to chtelo nejak pres gcode primo ve firmware...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: mas dobre endstop a nastavenou velikost podlozky?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Tak tiskarna tiskne vyborne, jen jedna drobnost me trapi. tiskne vic v pravo, i kdyz dam tisk uprostred, pritom x ovou souradnici ukazuje displey tiskarny spravne. co mam nastavit aby to odpovidalo ? pri maly vecech to nevadi, ale kdybych chtel tisknout neco sirsiho, tak by to imho tisklo kus vedle.
    SPM
    SPM --- ---
    BODY: podle mě maj nějaký divný maily. Já s nima komunikoval, pač jsem do "korporátu" ještě potřeboval vyplnit pitomej formulář, takže na tom jsem se zasek :-) Jinak samotná objednávka byla asi relativně ok, čekal jsem na to teda nějakou dobu, ale zase jsem si vybral něco, co nebylo skladem...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: ne behringer thrut.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: to za tiskarnou jsou monitory od KRK?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    pro srovnani pred tiskarnou je vcerejsi pokus :)

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    vypada to ze to seje :)
    BODY
    BODY --- ---
    Trochu vam to tu narusim - mate nekdo zkusenosti s 3dstruny.cz? Libila se mi moznost vyzvedavat na ruznejch mistech v Praze, bohuzel nejak nekomunikujou. Vyfiltroval jsem tu dva roky starou podobnou "recenzi". Takze hlasim, ze se asi nic nezmenilo.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: aha, tak to samozrejme nedelam, mam proste repetier, a ten ma manualni kontrol a umi posilat gcode
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Nicmene jsem se snazil rict, ze to chce mit SW co snadno implemetuje Machine Control.
    Pokud bych mel pracovat s Marlin pres knob a LCD - tak radeji budu rozdavat handjoby na hlavaku.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: Funkcnionalita hostu bude identicka (Stejne to jenom posila GCode.)
    Jak je easy to ladit v klientovi, macra na GCode atd - to nevim

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: dela neco lepsiho nez repetier ?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak vrele doporucuji pri experimentovani ridit pres COM pomoci Simplify 3D.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: Jo, v Marlinu je někde v nastavení něco jako define ALLOW_EEPROM či tak něco což stačí odkomentovat...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: jo novy firmware tam stejne ted nahraju jede to na desce sanguino a je tam merlin, ale nejaka starsi verze, takze to stejne chce novou
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: Ah, je možné, že to M500 (ulož nastavení do nevolatilní paměti) vůbec neumí, nebo je to vypnuté... Na čem to jede? Řešením asi bude nahrát nový FW :D

    (Jinak emergency stop (M112) by ideálně "neměl" resetovat nebo mazat nastavení, a místo resetu by "mělo" jít poslat M999, ale závisí na FW.)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tak dalsi problem, sice se mi povedlo uspesne zkalibrovat vsechny osy, ale kdyz dam v repetieru emergency stop, tak se vsechno vrati do puvodnich hodnot, m500 sem samozrejme volal. zda se ze se hodnoty proste neulozi. co s tim ?
    GRAGAGROGOG:
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    musim ten gcode trochu vic nastudovat
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: diky, tohle opravdu pomohlo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam