• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: vcera sem byl v obycejnem papirnictvi a meli tam tlustou tycku za pade
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    kde toho herkula kupujete ? hodilo by se nejak vetsi baleni...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    pouzivate nekdo nejaky podpurny material (jiny nez material modelu)?
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    GRAGAGROGOG: Nějaký odkaz prosím. To jsem ještě nezkoušel. Je to jak na PLA tak i ABS?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GRAGAGROGOG: ja videl sekundovy lepidlo za 20,- hec ;)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GRAGAGROGOG: Ja jsem videl PEI samolepku i v cechach za 150,-

    Pokryla by me aspon cast plochy. Nicmene me to moc netrapi uz - ta "textilni" paska funguje krasne.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    Že vám stojí za to se s tím srát :D Nedávno jsem na ebayi viděl PEI i s oboustranou lepící páskou kolem 150kč... (I když u toho si fakt nejsem jistý jestli to není spíš polykarbonát co prodávají jako PEI...)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    312_FORREST: Cool ja mam ted polske lepidlo, kores a novou textilni pasku. Vyzkousim casem i ten herkules. Diky za tip.
    312_FORREST
    312_FORREST --- ---
    MCKIDNEY: Šel jsem si koupit dle rad Kores a uviděl jsem tam tyčinku Hercules https://www.druchema.cz/z3584-herkules-tycinka Koupil jsem ji na vyzkoušení a ke Koresu jsem se ani nedostal :). Hercules drží parádně.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: tiskarna je zamluvena
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    pouzivate nekdo duet board ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tak aneta se nasla, asi mi brzy prijde, ale protoze uz mam jinou tiskarnu, tak ji nabizim k prodeji, kdyby mel nekdo zajem, tak se mi ozvete
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    nic nezabralo, az dat custom gcode na zacatek, aby se proste o tech 15 mm hnul :(
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: delam to podle toho obrazku co je v repetieru a nezabira to, ale zkusim ten gcode, co si mi poslal, diky
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    GRAGAGROGOG: "repetier tohle nastaveni ma, ale funguje to podivne" - Nebo jsi si spletl směr offsetů... :D
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: Tohle musí být správně nastaveno jak v tiskárně, tak ve sliceru. Ověř si, že X,Y 0,0 je fakt v rohu přes G0X0Y0 nebo M114, homing offsety se nastavují M206, nebo natvrdo někde v marlinu. Pak jen stačí mít ve sliceru správné rozměry podložky. Pokud vím repetier je host s integrovaným "externím" slicerem, jestli ale repetier přidává na začátek nějaký gcode tak v tom může být bordel...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    v podstate potrebuju nastavit vzdalenost zacatku tiskove plochy od endstopu. repetier tohle nastaveni ma, ale funguje to podivne, takze by to chtelo nejak pres gcode primo ve firmware...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: mas dobre endstop a nastavenou velikost podlozky?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Tak tiskarna tiskne vyborne, jen jedna drobnost me trapi. tiskne vic v pravo, i kdyz dam tisk uprostred, pritom x ovou souradnici ukazuje displey tiskarny spravne. co mam nastavit aby to odpovidalo ? pri maly vecech to nevadi, ale kdybych chtel tisknout neco sirsiho, tak by to imho tisklo kus vedle.
    SPM
    SPM --- ---
    BODY: podle mě maj nějaký divný maily. Já s nima komunikoval, pač jsem do "korporátu" ještě potřeboval vyplnit pitomej formulář, takže na tom jsem se zasek :-) Jinak samotná objednávka byla asi relativně ok, čekal jsem na to teda nějakou dobu, ale zase jsem si vybral něco, co nebylo skladem...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: ne behringer thrut.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam