• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: no tak ja si myslim ze to lepidlo obsahuje PVA a proto si v pohode, az si urves kus skla tak uvidime
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: ona výhoda povrchu pomatlanýho něčim je, že v nejhorším to jde potom podřezávat nožem :-) Když je na tom nalepená páska, kaptonová fólie, atd. tak si jí člověk tím nožem rozřeže a zničí...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: tak sem te neposlechl a tisknu to na sklo pomatlany herkulesem a staci to uplne v pohode, prvni vrtva nemela problem chytnout a neni to problem sundat. pla sem z toho nemohl zaboha dostat kolikrat
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: 260 to jisti :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    asi to chce vyssi teplotu, protoze sice vyrobce dava rozmezi 220-250, ale na webu sem cetl 230-265, a kdyz sem behem tisku zvysil teplotu, tak to je to mnohem lepsi, mel sem tam 240, ale 250 funguje lip a mozna to jeste zkusmo zvednu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tak prvni tisk s petg nic moc. infil uprostred dolni vrstvy fungujou, ale od nejaky hornejsi vrstvy to zacne vytvaret spise jemnou pavucinu misto mrizky. okraje to kresli spravne. viz foto. kde muze byt chyba. zvedl sem trochu teplotu a dalsi tisk vypada lip, ale porad to dela. mam jeste zvysit teplotu ? je to struna od devilu. dvoukilovka plasty mladec ma velkou spulku a musim si nejdriv vyrobit drzak.

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SPM: polypropylen i nylon je odolnej proti acetonu. Osobně bych šel do nylonu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: neboj, nejdriv to poradne nastuduju
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SPM: PETG je odolne proti acetonu (Na welding je potreba uz solidni svinstvo)
    PLA to zvladne taky, jenom ne po dlouhou dobu (Lepta se pomalu)

    ANDY_WARHOL: Nez budes experimentovat - porid si malirskou lepenku. Netiskni PETG na sklo.

    Add PETG:
    https://www.youtube.com/watch?v=8_adY2K-YIc
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: tak pet trychtyr muzes otestovat aniz bys ho tiskl. vem flasku a kus s hrdlem ji ustrihni. pet flasku snad sezenes :)
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: jak se to veme, pro ten bych musel někam dojet :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: nebylo by jednodusi si koupit kovovej trychtyr ?
    SPM
    SPM --- ---
    Je nějaký z těch běžně používaných materiálů alespoň trochu odolný proti acetonu? Potřebuju trychtýřek na jeho přelévání :-) ABS je jasné že ne, u PLA se tu tuším řešilo, že když se do toho namáčí, tak to taky začne dělat divné věci? Co PETG - to to dá nebo s tím má taky problém?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: Dobre vytisteny PETG bych doporucil snad na vsecko krome figurek :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SPM: No to je prave ono, idealne by to melo byt skoro stejne jako ABS, ale obcas je to tak gumove ze si mysli ze je to nylon a obcas to tak nedrzi, ze to zlomis jednoduseji nez PLA. Stejna spool
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    AKA_THE_A: Akrylon pri frezovani taky smrdi jak poblitej koberec
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    PECA: název plexisklo se obvykle používá pro PMMA, neb to bu bylo jako první...
    Je hořlavý, na rozdíl od Lexanu a podobnejch je křehký (náchylný na praskání při vrtání, řežní závitů či šroubování vrutů) a když se ti to povede spálit/zapálit, tak ten smrad je naprosto otřesnej, popsal bych to jako nasládlý zvratky...fuj...
    Stále se používá protože je citelně levnější než polykarbonáty.

    Lexan či Makrolon patří mezi polykarbonáty, jsou pružný a skoro vůbec nepraskaj - běžně se z nich vyráběj "neprůstřelný" skla. Jsou sice taky hořlavý, ale daj se koupit i se zpomalovačema hoření (což teda jsou často solidní srajdy, ale máš podstatně víc času než to celý skončí jako hořící kaluž :P)
    Jedna spolehlivá metoda jak to udělat odolnější proti požáru bez další chemie je to prostě mít tlustší ;-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: na hypercube to primo z petg doporucujou. vsechny dily, co spojuji profily jsou z kovu.
    SPM
    SPM --- ---
    MCKIDNEY: já mám u něj spíš "problém", že je gumovější... teda problém, na ty moje bastly na náhradu LM8UU pouzder to funguje skvěle, protože to pouzdro z PETG sešroubuju na fest šroubem a drží, z ABS to praskalo. Ale zase u takových těch součástek jako jsou třeba na rebelu ty obdélníky, kterým jsou ty profily do rohu sešroubovaný k sobě, bude asi na PETG chtít zesílit, pač jinak si tam ten šroub vymačká díru :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: vzhledem k tomu, ze o tom uvazuju jako o materialu, ktery budu ve finale pouzivat asi nejvic, tak mi stejne nezbyde, nez se s tim naucit. zejtra si budu vyzvedavat dvoukilovku, tak budu mit hodne matrose na testovani.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: Ja taky beru PETG od Plasty Mladec. Ale i tak je treba si na to davat bacha. PETG jsem vytiskl a bylo tak krehke ze jsem si myslel ze jsem dostal spatnou spool.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: treba volba padla na hypercube, protoze se mi libi, ze se tam neveksluje se stolem, ale primo s hotendem, libi se mi i rigidnost konstrukce proti i3 klonum a to i hlinikovejm nebo konstrukcim typu cr10. vim jak budu resit extrudery a hotend, jak vyhrivani podlozky, jakou ridici desku atd atd. do te doby sem to videl vsechno jenom na obrazku a tohle sem si nemohl kvalifikivane rozhodnout
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam