• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: souhlas, par dni sem testoval novou curu a je to zlo stejne
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SVJETLUSHKA: 205 je fakt na PLA zima. A nepoužívat CURA, sorry.
    SVJETLUSHKA
    SVJETLUSHKA --- ---
    EDA: pomohlo
    EDA
    EDA --- ---
    SVJETLUSHKA: 220 °C funguje?
    SVJETLUSHKA
    SVJETLUSHKA --- ---
    Potřeboval bych prosím radu.
    ctc i3, tisknu z PC přes REPETIER, slicuju CURA, PLA, 205 stupňů, FR 90

    Problém: tisknu množství malých objektů. tak malé, že jsou plné. na další vrstvu je třeba méně materiálu než na předchozí. zhruba ve 3/4 tisku přestává extruze a pak to kydne hroudu, nebo přestane úplně protože materiál zatuhne v heatsinku. opakovaně.
    Co s tím?

    když jich tisknu méně bez problému, vetší věci s delší dobou tisku taky
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    http://shapeforge.loria.fr/icesl/

    Optimal discrete slicing (SIGGRAPH 2017 Presentation)
    https://www.youtube.com/watch?v=6oqq4u21Ngk


    MICA
    MICA --- ---
    No, zrovna jsem vyčistil trysku (už jsem díky PETG skoro zapomněl jak se to dělá), tak dám ABS ještě šanci x)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Taky bych bral Abs za vyprodejovku :)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    MICA: ja bych te toho zbavil.
    BODY
    BODY --- ---
    MICA: odkud si a jaky bs nabizis? kdyztak klidne posta
    MICA
    MICA --- ---
    MICA: Clognutý, jak jinak :D Nechce někdo všehochuť ABSka za nějakou vyprodejovou cenu nebo výměnou za PETG? Už tu sračku nechci ani vidět x)
    MICA
    MICA --- ---
    Netušíte jak je možné, že e3d hotend není schopný extrudovat ABS ani při 290°C, ale PETG extruduje úplně bez problémů?
    Zkouším 3DW ABS 1.75mm filament, který už mi tu celkem dlouho leží. Je možné, že jde o problém s vlhkostí?
    Už si fakt nevím rady, mám sto chutí všechno ABS vzít a vyhodit a nakoupit PETG x)
    MILAN820630
    MILAN820630 --- ---
    Ahoj. Chci vám všem poděkovat za rady jak spravit tú osu x. Nakonec to bylo neutáhnutým šroubkem na kolečku na motoru a proto to prokluzovalo. Ale i přes to děkuji. A takhle to vypadá teď. Výplň je 0% tudíž je to prázdné.

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CERMI_FOX: Hlucny presun po Y muze byt tim ze mas neco spatne s pohybem podlozky. U me CR-10 to byly spatne utazene kola. U i3 jsou to loziska a pas.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: tam je tusim bowden, takze to jde trochu proti tomu co rikas
    SPM
    SPM --- ---
    CERMI_FOX: vada těch flex materiálů je v tom, že ony se hrozně rády ohejbají a utíkají všema možnýma směrama už v tiskárně před tím, než prolezou roztavený tryskou ven. Takže generálně je dobrý, když je co nejmíň volného prostoru mezi podávacím kolečkem a hotendem (nevím jak přesně má extruder řešená i3... já mám gregswade, kde to obecně celkem jde s vložkou, ale stejně se mi to občas omotá kolem toho podácího kolečka / přítlačného ložiska) a je to potřeba tisknout hodně pomalu, aby se to fakt stačilo tavit a prolézat ven (jak se to tam nacpe rychle, tak se to někde žvýkne, ohne a vyleze jinudy).
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Btw když už jsem tu - zjistil jsem ,že pohyb po y-axis je na některých modelech (konkrétně na jednom z mých 3 pokusů) dost hlučný. Ostatní modely jsou tišší, rukou to taky moc odpor neklade. Po přepnutí tiskárny do "tichého" módu, už to bylo v pohodě. Je to normální nebo jsem při stavbě něco dojebal? Mám průšu i3
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ANDY_WARHOL: jj, jasný, včera jsem si hrál s PLA a mám v zásobě ještě PETG kotouček na jednu součástku, kde potřebuju houževnatost.
    Ale mám spoustu různých plánů a na pár z nich by se hodilo právě něco pružného :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: ale urcite zacni s necim jednoduchym, nez se naucis tisknout, tak pak se pust do techto pruznych materialu. na zacatek je ucite dobry zacit treba s pla
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CERMI_FOX: ano jsou ruzne materialy s pruznosti. Asi nevic oznacovane jako TPE.

    rubberjet | Plasty Mladeč
    https://www.filament-pm.cz/rubberjet
    Things you should know about flexible filaments and Nylon
    https://www.youtube.com/watch?v=KhYfhACp8tU

    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Ahoj, s 3d tiském začínám a mám otázku na materiál - existuje prosím nějaký tiskový plast, který by byl měkký a elastický - typově něco jako jsou bužírky, "tkaničky" od různých krytek apod?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam