• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: asi uz si to vyresil, ale ano, je to ten bod 2
    ACID: ty tlacitka by mely jit taky nakonfigurovat, ale vzhledem k tomu, ze ja mam displej s koleckem, tak sem to neresil a nevim kde to presne je
    ACID
    ACID --- ---
    tak už..
    Marlin změnil chování tlačítek a to tak, že tam kde byl doteď enter, je back na mainscreen, takže jsem se furt vracel misto vstupu do menu *facepalm*
    Takze nově:
    up = up
    down = down
    menu = enter
    enter = mainscreen
    back = back o jednu úroveň

    tak snad to někdy někomu ještě pomůže, kdyby zápasil s Anet, Marlinem a Repetierem
    ACID
    ACID --- ---
    tak s repetierem uz jsem se spojil, na ntb kde ho mam nebyl instalovany CH340 driver pro arduino. FW jsem nahraval ze starika..
    Home probehl, nicmene porad nejde z displeje delat nic :-/
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: zkousim pres Repetier, ale nenajde tiskarnu. Po pripojeni USB kablu to "nemuze nainstalovat novy HW", Repetier hlasi ze nemuze udelat autodetect a mam nejdriv pripojit tiskarnu..
    co s tim?
    ACID
    ACID --- ---
    ad ANDY_WARHOL: jediny co je pro tebe trochu jiny, tak je, ze potrebujes konfiguraci desky stahnout a pouzit ji, protoze to neni original arduino
    predpokladam, ze tohle je v https://gist.github.com/istepanov/e6e53879c0a359530917ef654b309a5c bod cislo 2, je tak?
    tohle
    zmena konfiguracnich parametru se provadi tak, ze vlastne znovu zkompilujes program pro aruino a nahrajes to do sve desky, je to pomerne nepohodlne a zdlouhave, ale funguje to. vetsina konfiguracnich parametru, ktere ma smysl menit, je v souboru Configuration.h
    uz je predpokladam o nastaveni teplot preheatu atd, nebo je tady potreba neco menit pred kompilaci v IDE?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: zkus to ovladat pres pc a program typu repetier
    ACID
    ACID --- ---
    zkusil jsem tam vrazit kartu, dat init a to probehlo, kartu to ted vidi a objevilo se print from SD, nicmene stale me to nenecha na nic kliknout a vyhazuje zpatky :-/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: ten se tam nahraje s firmware
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: cekal bych to tam, ale..
    neni jeste potreba udelat neco v tech konfiguracnich souborech? tady jsem ponekud tapal a nebyl jsem si jisty ktery konfig kam nahrat..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ale jinak bych pouzil nejaky ovladaci soft, treba repetier
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: pod prepare by to melo byt
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: nejak neni cim, v menu je jen Prepare, Control, No SD card a Init SD card
    cokoliv vyberu, jsem zpatky na zakladni obrazovce
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: to je ok, nevi polohu, dej home
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: asi se mi to povedlo nahrát, ale..
    na displeji v základním stavu přeblikává X, Y, Z na otazníky, vedle toho jsou nuly (patrně souřadnice). Když vlezu do menu, na cokoliv kliknu, tak mě to vrátí do základní obrazovky a nic se neděje..
    Co mi uniklo?
    Kdyžtak můžeme do pošty, ať to tu neplevelíme mojim lamerstvím..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AXTHEB: repetier to primo nabizi po nacteni modelu
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CERMI_FOX: Tak příště použij nějaký nástroj na opravu modelů, netfabb třeba. Microsoft má myslím nějakou webovou službu na tohle.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    AXTHEB: jo, ale to hlásí skoro vždycky. Nikdy jsem nepochopil proč, u mých modelu mi to nepíše.

    BIDAK: to nevím, jak udělám? Tlačítko split mi píše, že selected object cannot be split because it contains only one part.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CERMI_FOX: Můžeš to splicnout.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CERMI_FOX: Nehlásí náhodou při tom chyby modelu?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Občas se mi stane, že některé modely mi slic3er prusa edition naslicuje "do vzduchu", tj začne tisknout až od druhé vrstvy (první vrstva je prázdná, má jen ohrádku okolo). Včera jsem s tím strávil hodinu, než mi to došlo (kdy jsem si rozvrtal tiskárnu a musel to zase kalibrovat). Čím to může být? Jde nějak ve slic3ru nastavit, aby celý model posunul o pár desetin mm dolů?
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: dik, mrknu na to.
    ----

    Co je na vine, pokud mam zadany pause at 2,4mm a pauza se odehraje ve vysce 3, kde uz je mi to celkem k nicemu..? FW tiskarny, nebo slicer, nebo neco jineho? Tisknu z SD karty..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam