• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ACID: Repetier nic nerozreva - pouziva jeden z engine co je k dispozici. Pokud se nepletu, tak jednoduche reseni nenabizi ani jeden z nich.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: tu vez si muzes stahnout uz v gcodu, v kterym uz ty zmeny teplot jsou
    ACID
    ACID --- ---
    Lama dotaz:
    Jak v repetieru nastavím změny teploty endu po určité výšce? Chci znovu vytisknout kalibrační věž teploty..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    pro vsechny zacatecniky docela dobra pomucka:

    Print Quality Troubleshooting Guide | Simplify3D Software
    https://www.simplify3d.com/support/print-quality-troubleshooting/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Hmm tak jsem se stval asi 45 minut s instalaci octoprint na cisty Debian. Takovych blbosti aby fungoval jak si predstavuji.

    Dal jsem neco tisknout a podivam se na instalaci Repetier-Serveru
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: ja resil zase, ze sem chtel neco dotisknout od urcite vrstvy a taky to neslo. nakonec sem upravil gcode rucne, ale bylo to stejne k hovnu



    apropo, vcera sem presel z mk8 extruderu na klon e3d v6 . predtim motor primo u extruderu, ted bowden. je to vyznamne ulehceni hmotnosti voziku.
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: Každopádně díky.

    Jak v repetieru děláte pauzu na určité vrstvě/výšce, třeba pro vložení matice? Cura na to má plugin, zadám kdy, na jak dlouho a kam má odjet hlava, ale co jsem tak pochopil, u repetieru je potřeba ručně upravit g-kód. Není nějaké elegantnější řešení?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CERMI_FOX: Je to volba cut, ne split.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: asi uz si to vyresil, ale ano, je to ten bod 2
    ACID: ty tlacitka by mely jit taky nakonfigurovat, ale vzhledem k tomu, ze ja mam displej s koleckem, tak sem to neresil a nevim kde to presne je
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: má, akorát když jsem jí naposled zkoušel, tak mi to ten model vrátilo ještě o hodně rozbitější, než byl :-)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CERMI_FOX: Je tam volba na rozstřihnutí jednoho objektu. Já se musím podívat doma.
    ACID
    ACID --- ---
    tak už..
    Marlin změnil chování tlačítek a to tak, že tam kde byl doteď enter, je back na mainscreen, takže jsem se furt vracel misto vstupu do menu *facepalm*
    Takze nově:
    up = up
    down = down
    menu = enter
    enter = mainscreen
    back = back o jednu úroveň

    tak snad to někdy někomu ještě pomůže, kdyby zápasil s Anet, Marlinem a Repetierem
    ACID
    ACID --- ---
    tak s repetierem uz jsem se spojil, na ntb kde ho mam nebyl instalovany CH340 driver pro arduino. FW jsem nahraval ze starika..
    Home probehl, nicmene porad nejde z displeje delat nic :-/
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: zkousim pres Repetier, ale nenajde tiskarnu. Po pripojeni USB kablu to "nemuze nainstalovat novy HW", Repetier hlasi ze nemuze udelat autodetect a mam nejdriv pripojit tiskarnu..
    co s tim?
    ACID
    ACID --- ---
    ad ANDY_WARHOL: jediny co je pro tebe trochu jiny, tak je, ze potrebujes konfiguraci desky stahnout a pouzit ji, protoze to neni original arduino
    predpokladam, ze tohle je v https://gist.github.com/istepanov/e6e53879c0a359530917ef654b309a5c bod cislo 2, je tak?
    tohle
    zmena konfiguracnich parametru se provadi tak, ze vlastne znovu zkompilujes program pro aruino a nahrajes to do sve desky, je to pomerne nepohodlne a zdlouhave, ale funguje to. vetsina konfiguracnich parametru, ktere ma smysl menit, je v souboru Configuration.h
    uz je predpokladam o nastaveni teplot preheatu atd, nebo je tady potreba neco menit pred kompilaci v IDE?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: zkus to ovladat pres pc a program typu repetier
    ACID
    ACID --- ---
    zkusil jsem tam vrazit kartu, dat init a to probehlo, kartu to ted vidi a objevilo se print from SD, nicmene stale me to nenecha na nic kliknout a vyhazuje zpatky :-/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: ten se tam nahraje s firmware
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: cekal bych to tam, ale..
    neni jeste potreba udelat neco v tech konfiguracnich souborech? tady jsem ponekud tapal a nebyl jsem si jisty ktery konfig kam nahrat..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ale jinak bych pouzil nejaky ovladaci soft, treba repetier
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: pod prepare by to melo byt
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: nejak neni cim, v menu je jen Prepare, Control, No SD card a Init SD card
    cokoliv vyberu, jsem zpatky na zakladni obrazovce
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam