• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: aha - tak to se omlouvam,bez vyhrivani to pujde blbe
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SALAM23: ja nevim jestli si zaznamenal tema, co tu resime. cekam na vyhrivani, ktery mi nedodali zatim a resim jak tisknout bez toho. s vyhrivanim je samozrejme po problemu...
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    ANDY_WARHOL: ja ted tisknu vsechno do laku a pohoda - podlozku mam hlinikovou,primo na ni lak bez pasek apod a drzi to uplne supr - podlozka na PLA prvni 2 solid vrstvy na 60 a pak snizim na 50 a zacnu jemne ofukovat,drzi to jak pribity - obcas to musis nechat odmocit v umyvadle ,kdyz to ma velkou plochu na podlozce - treba abs se mi do toho tiskne jeste lip jak do vterinaku - pouzivam tenhle lak

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: lak funguje prave v tom, ze lepi kdyz je zahratej a nelepi kdyz neni, takze se obavam, ze to nebude ono. spis verim kaptonu....
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: PLA při 50C mi na modré pásce z unihobby drží celkem dobře, pokud to má malou kontaktní plochu, pomáhám tomu lakem na vlasy. V tvojem případě bych zkusil to zrcadlo s lakem, ale vyzkoušené to nemám.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: prave, na 50-60 stupnu to hezky drzi na lepidle, ale ja to tezko zahreju kdyz nemam cim. ale mam dost zrcadel (ikea prodava sadu 4 zrcadel 30x30 za par korun), tak na jedno dam kapton, na druhej pei sheet (ten mam jen 20x20, ale holt ho dam na prostredek) a na treti zkusim to lepidlo. uvidime co bude fungovat. modrou pasku bohuzel nemam
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: jako v profilu na PLA mám asi 60C na heatbedu, ale zkusil bych to i bez toho. Myslím že by to držet mohlo.

    Alternativně jsem to ještě dřív zkoušel na modrou malířskou pásku, ale najít takovou, na které to fakt drželo bylo dost umění... a stejně to byla sázka do loterie, jestli se to přilepí nebo ne.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: bez prihrevu ?
    SPM
    SPM --- ---
    PLA tisknu na kores tyčinku, drží v pohodě.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    hypercube mam uz temer dostavenou, ale chybi mi vyhrivaci silikonovej pad, kterej sem musel objednat znovu, protoze prodejce puvodni neodeslal (nastesti full refund). to mame vede k otazce, jak bych mohl tisknout abych tu tiskarnu do te doby mohl otestovat, zkalibrovat a vytunit konfiguraci.

    pla se da tiaknout i bez nahrivany podlozky. ale co pouzit jako podklad ? budu tam mit zrcadlo ale muzu na nej dat co chci. staci lepidlo, lak na vlasy, kapton, nebo neco jineho ?
    PECA
    PECA --- ---
    No vidíš, přitom taková blbost :) Hlavně, že to chodí.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: tak to funguje, pouceni je neverte dodanym kabelum a zkontrolujte si jakej pin jde kam :)))))))))
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: vis ze si mel asi nakonec pravdu ? mel sem prehozeny kabliky, protoze na tom kabliku co k tomu byly prehozeny piny. ale zmatlo me, ze i predtim dioda na endstopu svitila, ale nepohasinala kdyz sem prekryl kontakty. ted zhasina. ale budu to testovat s tiskarnou az zitra.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    na endstopu na desce mam 4,64 v, coz pry nestaci :(
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: to sem prave vsechno zkousel. polarita je spravna urcite, protoze by jinak nesvitila dioda na endstopu. ted dodelam vlastni regulator, promerim ho a uvidime
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: tak potom už jenom správná polarita (+/-) a nastavení, jestli sonda (koncák) spíná či rozepíná (no nebo nc typ).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    jinak co se tyce petg. lepsi nez plasty mladec mi prijde devil design. je to levnejsi a lip se mi z toho tiskne.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: je tam bohuzel 5v nastaveno, tim to tedy nebude
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak to bude ono. Výchozí nastavení je 3 V (aspoň myslím).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: vo tom nevim. mrknu diky
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: Hele, na té desce je jumper pro nastavení napětí pro optické endstopy. Buď 3 V nebo 5 V. Možná blbá rada, ale možnás to přehlédl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam