• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: je tam bohuzel 5v nastaveno, tim to tedy nebude
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak to bude ono. Výchozí nastavení je 3 V (aspoň myslím).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: vo tom nevim. mrknu diky
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: Hele, na té desce je jumper pro nastavení napětí pro optické endstopy. Buď 3 V nebo 5 V. Možná blbá rada, ale možnás to přehlédl.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ACID: zkusil bych nizsi teplotu, ze neco vytece je normalni, ale ta zavadeci cara (pripadne brim) je tam presne od toho.
    Ja vetsinu veci tisknul na 115% feedrate, ale to bude tiskarna od tiskarny jinak...
    ACID
    ACID --- ---
    MCKIDNEY: no, teplotu mam 10° nad tim, kde se mi na heat toweru podarilo separovat vrstvy, min se mi moc davat nechce..
    ACID
    ACID --- ---
    ZVIRATKO: jo, to jsem mel namysli, u vetsich veci kde je outline delsi to problem neni, u malych to proste nestihne dotect
    ACID
    ACID --- ---
    ZVIRATKO: zkusim, ted mam 0,96% na feedrate struny. Kolik bys doporucil?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: je tam bud problem se stavou, deska pry ma na petivoltech o pul min, nebo jeste nekdett jinde. uz sem si spajel svuj regulator ale nemel sem cas to testnout, ale mozna bude jednodusi proste udelat svuj design a frknout tam mechanicky, ty sem zkousel a sou bez problemu
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: Pokud tu desku nebudeš vypínat ani restartovat, tak endstopy nepotřebuješ :D

    Můžeš změřit napětí a výstupu? U optických endstopů může být problém ve volbě pullup rezistorů... ten fototranzistor může mít poměrně vysoký odpor i když se na něj přímo svítí.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja mam zase problem. nefungujou mi na mks sbase 1.3 boardu opticky endstopy, tak to bud musim nejak vyresit nebo predelat uchyceni na mechanicky, kazdopadne oboje je radost. bohuzel design hypercube s tim pocita, ze jsou oboustrany.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: jo lepi to tam pak uz furt
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Me se totiz stavalo ze troska PETG/PLA/PVA se namotala na trysku z tisku, tu pak snadno sundas.
    Nicmene tam asi zustane nejaky film a na nem se to krasne lepi znova.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ACID: Me to dela kvuli prehrivani - snizil jsem trochu teplotu. Taky davam Wipe nozzle pred a po tisku abych zabranil namotani konce zpet na trisku.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZVIRATKO: pohraju si proste s brimem
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ANDY_WARHOL: pardon, prodlouzit, ne tlustsi...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZVIRATKO: to zkusim, diky
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ANDY_WARHOL: to je normalni, na to jsem si delal tlustsi zavadeci caru...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZVIRATKO: kdyz se hotend zahriva, tak z neho neco vytece a kdyz to zacne kreslit brim, tak se to muze zazmoulat a dela to presne to, co tu bylo popsano.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ACID: tim to nebude, jestli nemas trysku ucpanou tak se to nema samo o sobe proc lepit. Jeste me napada ubrat materialu - kdyz je ho moc tak ho tryska hrne pred sebou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam