• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    DIDA
    DIDA --- ---
    MILAZAJICEK: Jojo, mám ale 2 tiskárny, tak se to dalo. Padlo tam 1,3 kg filamentu, přesný čas jsem ale nepočítal.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    DIDA: To byla zábava na dlouho to vytisknout co?
    DIDA
    DIDA --- ---
    MILAZAJICEK: Ne, je to stažené: https://3dlabprint.com
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    DIDA: to je paráda, vlastní návrh nebo někde stažené?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Používáte někdo 3M Scotch Glue Stick pod tištěný model?
    EDA
    EDA --- ---
    MCKIDNEY: Infill v letadlech (v současnosti) nebrat! :-) Tiskne se jen to, co tam konstruktér nakreslil. Infill je z podstaty věci pevnostně (v poměru výkon/hmotnost) na prd, je schopnej ti v pevnostním uzlu udělat díru, protože mu to tam tak vyšlo; prostě pevná předdefinovaná matice v celé tiskové ploše (a přilehlém zbytku vesmíru), která se tiskne tam, kde je vnitřek a kde se netiskne perimetr. To je sice pro skoro všechny věci, které nemají létat, naprosto v pořádku, ale pro pevnost a zároveň nízkou hmotnost musíš vědět, kudy probíhá napětí, a tisknout podle toho. To ještě žádný slicer neumí a jen tak umět nebude. V současnosti jsou pro ně tištěné objekty "jen objekty" a kudy a jak se to bude namáhat se neřeší.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: me to dokonce tisklo rychleji a stejne to bylo mnohem kvalitnejsi
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BIDAK: Pravdu mas, ale tech 10% je podstatne slavnejsi v Simplify.
    Prijde mi ze nejvetsi rozdil je rychlost, tiskne pomalejia to vede ke lepsim vysledkum.

    DIDA: Na letadla by bylo zajimave ladit infill. Je to par gramu navic, ale dobre udelany infill ti i z PLA udela relativne ohebny plast co hned nepraskne.
    PETG mozna je jeste lepsi diky nizsi hustote a tak vaha klesne, ale co ja vim o modelech letadel :D
    DIDA
    DIDA --- ---
    Tohle je z 95% tištěné, síla stěn je pouze jeden perimetr, výplň 0. Samozřejmě jsou tam tištěné přepážky:

    DIDA
    DIDA --- ---
    MCKIDNEY: Co se týče pevnosti lepení PLA, tak z něj tisknu hlavně letadla a tam se to lepí na tupo a drží to super. Jak jsem psal, spíš to praskne jinde. Letadla se tisknou pouze jedním perimetrem, což při trysce 0,4mm dělá stěnu cca 0,4mm a to opravdu při násilí umí prasknout. V letu jsem to ale ještě nikdy nezničil, spíš při převozu nebo při nešetrném přistání.
    DIDA
    DIDA --- ---
    MCKIDNEY: Tak to je zajímavý, budu se na to muset podívat. Já jsem často u ABS vylepšoval hlavně "vrchní" vrstvu u krabiček tím, že jsem namočil hadr do acetonu a párkrát po ní přejel. Výsledek byl, že i horní vrstva vypadala jako spodní, která je ze skla suprová. Pokud jsem tohle zkoušel u PLA, tak to s ním nic nedělalo. Je ale pravda, že jsem to nijak nenarušoval.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Díky.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    jeste dodam, ze ten pokus v pravo uz je taky nekolikaty, ruzne nastaveni a tak, ve smes to dopadlo stejne. proste nic nepomohlo
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: to vpravo se uplne rozpadlo, kdyz sem chtel vyndat podpory, asi to neni cele, ale zbytek z kose uz lovit nhodlam
    vlevo je simplify3d, i kdyz sou tam jeste automaticky generovany podpory, daly se sundat v pohode

    IMG_20180514_124642.jpg - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/1KO31fK6dJgHRMp9AhvV2HzNjqQAlfCnH/view?usp=sharing
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Nehodil bys foto srovnání?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: ja postavil hypercube, dal sem si s tim praci a pak se mi z toho nedarilo dostat nic kloudnyho az sem zkusil ten simplify a najednou je to ok. to ze bude chyba mezi zidli a klavesnici nevylucuju, ale v tuhle chvili je pro me jednodusi cesta se nesrat se slicerem a to je pro me dulezity
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Ale jo. Já taky zkoušel slicerů dost. Dejme tomu tiskkárna 90% a slicer 10% kvality.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ale co vim jiste, tak rucne vkladane podpory slicr nema. a to je to co mi hodne chybi, protoze se mi nedari to nastavit tak aby vygeneroval podpory automaticky tam kde jsou potreba a necpal je do der, kde je to k hovnu. (ano muzu nastavit aby je delal jenom k podlozce, ale to mi zas nepokryje to ze mam prevys nekde kde to neni uz nad podlozkou...
    tisk tlamy hada s jedovymi zuby a zkroucenym jazykem mi dalo peknou skolu :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BIDAK: to sem si myslel taky, ale po vytisteni naprosto stejne veci ze dvou sliceru uz si tak jisty nejsem.
    a nebo proste neumim ten slicr nastavit tak aby delal to co ma a simpify to uz ma prednastaveny. to je taky moznost
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ANDY_WARHOL: Algoritmicky je to skoro stejně ubohý. Kvalitu tisku dělá tiskárna, ne slicer.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    musim rict, ze sem prisel na chut simplify3d take, se slicerem si hraju a stejne z toho dostavam hnusny otrepeny sracky, a se stejne nastavenou tiskarnou mi ze simplify leze mnohem krasnejsi vytisk. navic monost rucne nastavenych podpor, to je proste luxus
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam