• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: proc maz z toho husi kuzi, to je lepsi tu tiskarnu nechat bez toho ?konkretne u ty anety je to vec, bez ktery k nejaky nehode dojde celkem brzy, stejne tak se musi nahradit firmware za ten co ma termal runaway
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A abych dal kredit Prusovi, protoze to vypada jak kdyby se lidi nasrali kvuli tomu.

    Bude moment kdy jeho tovarna (a nezavisle organizace) dosahnou potrebne velikosti a komplexnosti a stanou se standartem. To ze neverim ze jim jsou nijak nesvedci o me (ne)ucte k tomu co a jak dela.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BIDAK: Hele ten kdo se nebavi o tiskarne je ten kdo mi rekne ze provoz 100 tiskaren v tovarne je argument pro kvalitu produktu. Snazil jsem se nasledovat jeho cestu mysleni.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    AXTHEB: Myslim se ze me hodnotis neferove a nerekl jsi nic co by to vyvratilo.
    I kdyby MK3 byla perfektni 24/7 tiskarna, tak nemas pravdu - nereprezentuje celek.

    Zijeme v dobe kdy jedny z nejpopularnejsich modelu maji vypnuty Temp runaway .... nemusim byt spionabych vedel ze to neberou v tovarne vazne.

    Ale kazdy se na to diva jinak a hadat se nebudu.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MCKIDNEY: Takže vlastně se nebavíš o tiskárně. Jako vážně?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A k te konfiguraci - nemluvim o SW konfiguraci v tiskarne. Mluvim o konfiguraci celeho reseni - do toho spada i ventilace, ochrany prepeti atd. Neocekavam ze Prusa provozuje sklad se 100 tiskarnama a neda si praci ladit to prostredi kde bezi.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MCKIDNEY: No, na sub-2000$ trhu to rozhodně industry leader je. Ale když napíšeš "Tiskarny nejsou ani blizko k 24/7", tak prostě nemáš pravdu.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    AXTHEB: Ja ti rozumim a rozhodne jsem nechtel shazovat prusu. ale je nelogicke hodnotit nehomogeni skupinu 3D tiskaren FDM podle jednoho clena. Chtel jsem napsat industry leader, ale to uz by se pak ozvali lide co povazuji prusu za predrazeny hobby projekt.....
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MCKIDNEY: Když si koupíš originál MK3, budeš mít tiskárnu se stejnou konfigurací jako Josef na farmě.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pochazim z IT prostredi a veci co jsou navrzene pro 24/7 resi i veci jako redundantni naddimenzovane zdroje.
    Mozna je to jiny pohled nez lidi co jdou od elektrotechniky, ale me se husi kuze z rad jako "Dej si tam aspon MOSFet pro vyhrevne teleso."
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    AXTHEB: To jsem tim chtel vyzdvihnout - vyrobci tiskaren kaslou i na zakladni ladeni FW pro zname problemy.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BIDAK: Pominu, ze Prusa je o milove kroky napred oproti Anet A8. Prusa si taky ladi svoji tiskarnu velmi dobre a urcite neprovozuje stovky tiskaren pod stejnou konfiguraci jako Franta v obyvaku na koberci.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Tak nějak https://www.prusaprinters.org/a-quick-look-to-our-printing-farm/

    MCKIDNEY: Anet buď nemá marlina, nebo v defaultu mají ten temp runaway vypnutý.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MCKIDNEY: Průša má farmu kde jeho tiskárny jedou 24/7, stovky tiskáren.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak teda 24/7 je oznaceni pro kontinualni provoz. Pres noc svoji CR-10 nechavam celkem pravidelne.
    Kdyz nejsem doma, tak se bojim a mam kameru a sousedy on standby :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tiskarny nejsou ani blizko k 24/7. Nemaji casto ani zakladni SW ochrany natoz poradny HW.
    U Anet 8 jsem videl i draty co nemeli sanci a zahrivali se hned.

    AXTHEB: Tohle je neco co chrani defaultni Marlin primo v SW.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    jeste dalsi vyhoda simplify3d je tohle
    Print Quality Troubleshooting Guide | Simplify3D Software
    https://www.simplify3d.com/support/print-quality-troubleshooting/
    uz sem to sem daval, ale bohuzel pouziti tohoto troubleshoothingu narazelo na to, ze se nektere parametry v jinem sliceru nedaji nastavit...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Určitě to jde levněji, našel jsem už i ANET faky ktery jsou ještě ošizené
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: beru to tak, tam davaj to nejlevnejsi, nejaky bezny bude stacit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam