• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    AXTHEB: To jsem tim chtel vyzdvihnout - vyrobci tiskaren kaslou i na zakladni ladeni FW pro zname problemy.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Tak nějak https://www.prusaprinters.org/a-quick-look-to-our-printing-farm/

    MCKIDNEY: Anet buď nemá marlina, nebo v defaultu mají ten temp runaway vypnutý.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MCKIDNEY: Průša má farmu kde jeho tiskárny jedou 24/7, stovky tiskáren.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak teda 24/7 je oznaceni pro kontinualni provoz. Pres noc svoji CR-10 nechavam celkem pravidelne.
    Kdyz nejsem doma, tak se bojim a mam kameru a sousedy on standby :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tiskarny nejsou ani blizko k 24/7. Nemaji casto ani zakladni SW ochrany natoz poradny HW.
    U Anet 8 jsem videl i draty co nemeli sanci a zahrivali se hned.

    AXTHEB: Tohle je neco co chrani defaultni Marlin primo v SW.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    jeste dalsi vyhoda simplify3d je tohle
    Print Quality Troubleshooting Guide | Simplify3D Software
    https://www.simplify3d.com/support/print-quality-troubleshooting/
    uz sem to sem daval, ale bohuzel pouziti tohoto troubleshoothingu narazelo na to, ze se nektere parametry v jinem sliceru nedaji nastavit...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Určitě to jde levněji, našel jsem už i ANET faky ktery jsou ještě ošizené
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: beru to tak, tam davaj to nejlevnejsi, nejaky bezny bude stacit
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Mosfet jsem objednal hned ale sensor jsem nezaznamenal, že by měl problémy nějaký typ za který ho vyměnit?
    SPM
    SPM --- ---
    MILAZAJICEK: 24/7 úplně ne... na té doma tisknu když doma jsem, takže přes všední dny jela od 7 k půl noci. Na té pracovní pouštím výtisky když tam ještě jsem, ale pravda že jsem na ní pouštěl i delší věci, co jely přes večer a noc (hřeším na to, že v budově je stálý dozor několika lidí a požární čidla... byť to teda taky chytnou když už je celkem pozdě).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ok, jste pripraveni, jen vam preju at vas realita neproveri :))
    nicmene k anete bych si koupil mosfet hned, to doporucuji, odstrani to hlavni problemy s heatbedem a taky lepsi sensor, ktery jen tak neodejde...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: Vypneš proud a hodíš na to deku :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: no prvně bych to vypnul z elektriky. Ale to napájení asi udělám přes relé aby to mohl odepnout i požární hlásič.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AXTHEB: tak jaksi predpokladam, ze prvni co clovek udela je, ze prepoji podlozku na externi mosfet... bez toho je to riziko i kdyz u toho ses. co bys delal ty, kdybys treba pracova a najednou vedle tebe horelo a jeste to bylo pod proudem. sam bych asi spanikaril, takze to proste nechces mit i s dozorem :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MILAZAJICEK: No na anetě můžou chytnout dráty k heatbedu, občas odejde mosfet a nechá heatbed zapnutej, případně vypadne termistor (se stejnym efektem). Vím o jedný anetě co shořela po vypadnutým topným tělese a jedný co jí vybouchl zdroj, ale to bylo bez ohně.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    AXTHEB: Vypadá to že se mu rozhořela ta základní deska, tisk ABS takže hodně topil a chytnul mu ten konektor k vyhřívané desce nebo tak něco.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    AXTHEB: Pěkný, ale od čeho to chytlo?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: ten defaultni verze je mozna pri bootu ale to teda delat nebudu zrovna jede.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Anetu bych rozhodně bez dozoru doma nenechával
    https://cdn.thingiverse.com/assets/44/cf/43/8b/77/20171205_151108.jpg
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: aneta by mela byt kompatibilni s marlinem, co tam mas za firm ? ono totiz moc moznosti neni
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam