• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ACID
    ACID --- ---
    MIKROM: tak snad tahle dopadne líp, ložisek jsem na stejné místo vytiskl 7 a udržely se všechny.
    ACID
    ACID --- ---
    Používáte někdo Fusion360? Lze v něm načíst STL a následně ho rozdělit? Řeším tisk trupu na footynu, ale můj CAD to není schopen, nechce se mi naslepo zkoušet X cadu než najdu nějaký funkční..
    PECA
    PECA --- ---
    SPM: Ještě ne, ale už ji mám doma. Bohužel, "makám" na jiném 3D projektu (zahradní chaloupka - tady vyloženě OT téma), takže domácí 3D tlačení šlo stranou... Ale možná, až bude hnusné počasí, tak si zalezu k tiskárně a vyzkouším.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    ACID: objednal jsem nějakou černou od číňana, a první tisk v poho, tak už to nelepilo ať jsem zkoušel cokoliv. navíc to zčubila tryska, protože jsem zakomentoval jeden řádek v start gcode a ono to tu trysku uprostřed zabodlo do tý PEIky.
    jak jsem si vyhrál s nalepenín na HB, tak šla zase dolů. teď jsem ve fázi tisku na čistý sklo bez ničeho a zatím super.
    žlutý PEI jsou na cestě, tak to pak na jedno sklo zkusím lípnout a přinejhorším můžu pořád tisknout z druhý strany.
    SPM
    SPM --- ---
    jinak zkousel nekdo PET pasku? Vypadalo to dost oblibene, na 3D expu to hromada vystavovatelu mela nalepeny :-)
    ACID
    ACID --- ---
    Prvně jsem zkoušel PEI podložku (ebay) a studený bed, pokud to takhle bude fungovat pořád, tak super.

    DIDA
    DIDA --- ---
    ACID: Je sevřené. Zatím mi pouze jednou odešel termistor na HotEndu a na jedné tiskárně kablík k ventilátoru na ofuk chladiče HotEndu. Jak se tisková hlava stále hýbe, tak se prostě postupně přetrhl.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: tbh jsem to vyvěštil ze zdrojáku, sám jsem to nikdy nedělal.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: V Configuration.h si najdi PREHEAT_1_TEMP, nadefinuj si dalsi trojici teplot a v Configuration_adv.h (zase najdi PREHEAT_1_TEMP) bud prepis stavajici USER_DESC_4 a USER_GCODE_4 (nebo to pridej, dalsi precisluj a v ultralcd.cpp to pridej, je to tam na vic mistech)
    ACID
    ACID --- ---
    AXTHEB: ok, dik
    jeste me napada jedna vec, vedel bys, kde vsude je potreba udelat zasah, pokud chci pridat do menu vic materialu a teplot pro preheat? ted tam je jen PLA a ABS, chtel bych si prihodit PETG..
    ACID
    ACID --- ---
    DIDA: jen me tak napada, jak je telisko uchycene v bloku, sverny spoj, nebo cervik?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: Jo, * je násobení - preprocesor umí mormálně matematiku. Je to tam takhle, potože obecně se asi lidem líp uvařuje nad 50mm/s než nad 3000mm/min
    ACID
    ACID --- ---
    AXTHEB: klasika, kdyz to nemuzes najit, zeptej se na nyxu a objevis to v zapeti.. kazdopadne diky

    je tam tohle, funguje to jako nasobeni, tzn 3000 a 240? Pokud ne, co jsou ty 2 parametry?
    // Homing speeds (mm/m)
    #define HOMING_FEEDRATE_XY (50*60)
    #define HOMING_FEEDRATE_Z (4*60)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: Topné těleso je za normálních okolností skoro nesmrtelné, ale na Anetě se může rozbít cokoliv jakkoliv.
    Rychlost najíždění na endstopy je HOMING_FEEDRATE_XY
    DIDA
    DIDA --- ---
    ACID: Provozuju 3 tiskárny Rebel II a na všech mám původní tělísko. Na tom prvním mám určitě "natočeno" cca 100kg plastu.
    ACID
    ACID --- ---
    MILAZAJICEK: bylo, mam A8 a nahrl jsem tam marlina.. co mi chybi a proc zvazuju vyzkouset novy FW original anet, je pomale najizdeni na endstopy. To mlaceni me sere. Hrabal jsem se v configu pro marlin, ale tohle jsem neobjevil.


    MRAKY: PETG a PLA v panelaku, ABS zatim netisknu

    Dotaz: kolik vám vydrží tělísko na endu, nebo jak moc to je spotřební materiál? Odešlo mi teď při 12h tisku (75% hotovo, nepotěšilo), tak ať vím jestli koupit rovnou 2-3, nebo jsem měl jen smůlu..
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    diky!
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MRAKY: Mam CR-10 A normalne risknu v panelaku v chodbe. Mensi tiskarny jsou i velmi jednoduse zabudovatelne do vlastni enclosure.
    PLA a PETG mirne smrdi, ale stoupacky bohate staci aby to odvetrali.
    Nejvic te bude prudit hluk, ja to poresil sklenenym enclosure a podlozkou pod tiskarnu.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MRAKY: petg a abs tisknu doma normalne
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    btw. kde pouzivate tiskarnu? Mate to tu vsichni ve odvetravanych dilnach, nebo ji mate nekdo i v klasickem panelaku? Pocitam, ze s abs asi nikdo doma netiskl, ale co trebas s petg apod ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam