• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: jo ja vim, jenze ja tam chci marlina a ten mi v novym buildu prestal fungovat, tak cekam az to spravi. mam tam nejakej konfig, co sem vytvarel na zacatku, ale nechci se s tim zabejvat, protoze to pujde stejne pryc
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: U smoothie to chce nastavit něco z tohohle:
    temperature_control.module_name.max_temp
    temperature_control.module_name.runaway_heating_timeout
    temperature_control.module_name.runaway_cooling_timeout
    temperature_control.module_name.runaway_range
    temperaturecontrol [Smoothieware]
    http://smoothieware.org/temperaturecontrol

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: musel sem do desky nahrat zpatky smoothieware, a ten to podle me asi nema...nicmene nebylo kam se podivat
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HEINZZ: 3d printing hub je trosku osemetna zalezitost. Tedka si tam kolega nechal neco vytisknout a byla to naprosta hruza a to nemluvim jenom o tom tisku. Funguje to i obracene, kde chovani zakosu odradi i lidi co maji doma volne tiskarny. Nahoda je blbec a muzes najit budouciho bznz partnera, clovek nikdy nevi.

    PETG mam docela vyladene, posli mi STL a zkusim ti udelat prototyp a fotku. Moje tiskarna stoji v Praze a dokud pracuji z domova nebo se to netiskne 20h, tak ti klidne neco dam do fronty.

    Pokud dodavas vlastni filament, tak pocitej s tim ze tam bude prace to sladit a material na testovani.

    ANDY_WARHOL: Hehe a podival jsi se do logu zda ti to FW vypnul?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja vcera zazil prvni pozar. vymenoval sem hotend, protoze se mi v nem zasekava extruder po nejake dobe tisku a dal tam omylem topne teleso na 12v (mam 24voltovy system), topne teleso zacalo horet...vypadalo to trochu jak svicka. vypnul sem proud a sfouknul to, ale nahnano sem teda mel
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    TIGER: Diky za tip, ale jediny k cem jsem se doklikal bylo ze mi to vytiskne nejaka firma v nemecku za 705€, coz bez urazky je cena z jiyho vesmiru...
    TIGER
    TIGER --- ---
    HEINZZ: Zkus
    https://www.3dhubs.com/
    nahraješ tam modely ktery chceš tisknout a najde ti to tiskaře, cenu, materiál atd.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    Čus čus, poptávám někoho kdo by mi byl schopný vytisknout vcelku velkou věc a to vcelku rychle - nejpozději do konce týdne. Padne na to podle propočtů cca 1.2kg filamentu v devíti tiscích, jsou všechny cca 100x100x100mm (maximální rozměry ve všech osách, nejedná se o takhle velký plný objekty). Z PETG, filament od devil design dodám, STL také.
    pošta prosím..
    nebo alespoň tip na nějakou "komerční" službu co nebude stát miliony? Nějaká sharing-economy pro 3D tisk? nebo si zaplatit čas u průšy v tom novym labu? nevim jaký sou moc možnosti...

    předem díky všem..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Hypercube v akci
    https://www.youtube.com/watch?v=B5N65dDp_S8

    moje veledilo

    ACID
    ACID --- ---
    GANDALFSEDY: super, dik
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ACID: na kalkulace se mi libi 3d hubs ... muzes tam celkem snadno najit kdo by to za kolik nejlevnejsi pripadne nejdraz
    ACID
    ACID --- ---
    tak zatim se zda ze ok
    rezu ted ve Slic3ru PE, ma jine chovani vetraku, na bluetape jsem strikl jednou lak a bed zvednuty na 80.. Ted jedu treti tisk na ten puvodni lak a drzi, porad dobre.

    Jiny dotaz, tisknete nekdo "na kseft"? Znamy by chtel neco vetsiho vytisknout, bude s tim nejaka prace i material, tisk nekolik desitek hodin. Potreboval bych nejakou inspiraci, jak to kalkulovat..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: ten lak lepi jen kdyz je nahratej. a ve chvili kdy to zacne chladnout, tak je i slyset jak to odskakuje, kolem, jak to chladne potrebujes min a min sily.
    ACID
    ACID --- ---
    dik, zkusil jsem zvednout teplotu na bedu na 80, reprint dopadl dobre, uvidime co dalsi tisky..

    ANDY_WARHOL: ten lak v tomhle pripade funguje jako separace? s PETG na skle udajne byvaji problemy toho druhu, ze drzi moc, pokud se nepletu.
    MCKIDNEY: zkousim ted slicovat ve Slic3ru co byl v balicku repetieru (zvlastni je, ze pri setupu z repetieru ma trochu jine moznosti nez kdyz ho spustim primo), je fakt ze tam se pak vetrak chova dost jinak.. na druhou stranu, skirt a prvni vrstvu to tiskne z me neznameho duvodu s tak malym mnozstvi plastu, ze se to sotva uchyti na podlozku a i sirka stopy je zlomkova ve srovnani treba s tim, jak prvni vrstvu tiskne gcod generovany z cury..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: me to reguluje, ale potrebuju si vytisknout jiny vedeni vzduchu z vetraku, protoze je to deravy a fouka to i jinam. to je cely problem nejspis :) ale ja ted pla nebudu tisknout hned tak, tak to zas tolik neresim
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinymi slovy, pokud foukas stejne na PLA a na PETG - tak jedno z toho nemas idealni.
    Nicmene vim, ze spousta tiskaren tohle ani nereguluje.

    Nebo treba kdyz tedka zkusi s raftem a problem zustane - tak je to problem lepidla.
    Pokud se mu to vytrhne z raftu, tak je to chyba chladnuti.
    Raftu se clovek chce vyhnout, ale je to uzitecna vec.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: Ano, Ano - ale u PLA chces foukat co nejvice. Proto je to dobra pripominka. Nevim co ma za tiskarnu a teploty zobrazene na tiskarne se muzou vyrazne lisit mezi modely a u cinanu bych se nedivil ze se budou lisit i v ramci modelu :)

    Ultimatne si s tim bude muset hrat jako ty, zpomalit tisk (minimalni cas na vrstvu), zvysit teplotu, snizit FAN, pouzivat enclosure, zkusit raft atd.

    Kdyz mu poslu muj Simplify 3D profil, tak je to skoda jeho prace. Mozna to bude lepsi od prvniho tisku, ale neprijde na to kde je opravdu problem.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: me ten lak prijde uzasnej jeste v tom, ze to proste vezmes a postrikas, nemusis nic patlat a ted uz to ani nemusim strikat po kazdym tisku. coz je uzasny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    vsak kolik noci sem se u toho nasedel, ale ted kdyz je neco spatne, tak vim co se deje temer hned...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tady na tom je krasne videt, jak nejde v podstate dobre poradit, kazdej ma jinou tiskarnu, je treba problematiku pochopit do dusledku a na zaklade zkusenosti si pak poladit vlastni tiskarnu, co funguje me nefunguje tady mckidnymu...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ANDY_WARHOL: Ja musim rict, ze taky tisknu lepe s casem. Tisknu teda na skle a PVA lepidle.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam