• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ACID
    ACID --- ---
    Držte mi pěsti.. :) 36 objektů jsem ještě netiskl


    SPM
    SPM --- ---
    MCKIDNEY: Ono je otázka, jestli mělo v takovémhle případu důvod to vypnout... ve chvíli kdy to začne plápolat, tak ještě nemusí být na termistoru nějaká závratně vyšší teplota, kterou by ten watchdog zachytil. A naopak ve chvíli, kdy už je a to vytápění se vypne, tak pokud už to plápolá, tak to nemusí samo zhasnout :-) Ale naštěstí tohle jsou asi problémy, na který člověk přijde hned... teda nepředpokládám, že někdo vymění hotend a první tisk zapne a uteče od toho.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ANDY_WARHOL: jo mas pravdu, to melo byt aspi spis na ID GRAGAGROGOG
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JVCNC: to asi neni na me. ja resim trochu jiny problem
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ANDY_WARHOL: zajimava diskuze, nicmene znacne akademicka a i akademicky neuplna. Ponekud resi pouze rychlostni profil a nevsim jsem si ze by resili i drahovy profil (nebo jsem to aspon nezaznamenal) S-krivkovy rychlostni profil neni jen prubehu rychlosti ale i viceose drahy, neb draha rychlosti tez omezuje , tedy pokud ma byt pri konstatni vysledne rychlosti akcelerace dodrzeny je potreba deformovat drahu a o prubehu drahy vlivem akcelerace jsem tam zminku nezaznamenal, zjednodusene prijde mi ze to resi pouze v rovine jedno oseho pohybu a resi jen rychlost pri zmene smeru pohybu ale uz neresi pri zmene smerupohybu drahu. Take mi prijde vtipne ze resi i vyssi stupne nez 3. protoze i jen nerovnomernost mikrokroku a nizke rozliseni vysledek ovlivnuje radove (spis o nekolik radu) vice nez 4. - 6. rad pohybu, to same jitter STEP signalu. Ze zacatku diskuze mluvi i filtru trapezoveho profilu, ktery zpusobi posunuti toho kde je na draze rychlosti dosazeno, tedy zpozdeni rychlosti vuci draze coz ma tez o dalsi rad vetsi vliv nez vyssi rad pohybu nez 3. tedy blizim li se k bodu kde potrebuju dobrzdit na nejakou rychlost, tak ten filtr udela to, ze se dobrzdi na tu zadanou rychlost az za timto bodem, cim je hodnota mm/s^3 nizsi tim je to posunuti vetsi, zvysovani hodnoty to posunuti zmensuje ale profil rychlosti posouva blize trapezovemu prubehu a efekt se tak ztraci. Ta prava legrace s S krivkama nastava az kdyz nekdo bude chtit uzivatelsky zmenit rychlost behem pohybu. Coz zase u 3d tiskarny neni zase az tak potreba.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: i kdyz je mozny, ze tam maj jen tu pulku. tzn ze ten druhy stroj strejne potrebujes
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: no z tohle https://github.com/KevinOConnor/klipper/issues/60
    jsem vyrozumel, ze to maj stejne udelany jako marlin (marlin na 32bitech ne na arduinu, tam je samozrejme primo). tzn je tam nejakej hal a nad tim ten klipper, ale je to na jednom stroji, nikoliv vedle na maline
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: Hmm? Moc jsem na to nekoukal, ale pokud vim tak to samotné může běžet jen na něčem jako beaglebone+PRU, na to LPC176x nemá zdaleka výkon/flash... klipper běží současně s octoprintem a na něco používá python scripty...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: koukam ze se tam nacpe primo, misto firmware, ne aby si mel jeste treba raspberry, ale zatim to ladi a neni to dokonceny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: a kliper pujde pouzit se smothieware deskou ? myslel sem ze potrebujes nejakou osmibitovou...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: ja spis uvazuju ze tu mks sbase vyhodim a dam tam ramps, vic jak dva extrudery stejne nepotrebuju a aspon to beha bez problemu.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: Hmm, mě na smoothieware vadí chybějící extruder advance, ale spíš pokukuju po klipperu s s-curve... jestli se jim to teda podaří vychytat, zatím to vypadá spíš neutrálně než pozitivně... https://github.com/KevinOConnor/klipper/issues/57
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRAGAGROGOG: jo ja vim, jenze ja tam chci marlina a ten mi v novym buildu prestal fungovat, tak cekam az to spravi. mam tam nejakej konfig, co sem vytvarel na zacatku, ale nechci se s tim zabejvat, protoze to pujde stejne pryc
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    ANDY_WARHOL: U smoothie to chce nastavit něco z tohohle:
    temperature_control.module_name.max_temp
    temperature_control.module_name.runaway_heating_timeout
    temperature_control.module_name.runaway_cooling_timeout
    temperature_control.module_name.runaway_range
    temperaturecontrol [Smoothieware]
    http://smoothieware.org/temperaturecontrol

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MCKIDNEY: musel sem do desky nahrat zpatky smoothieware, a ten to podle me asi nema...nicmene nebylo kam se podivat
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HEINZZ: 3d printing hub je trosku osemetna zalezitost. Tedka si tam kolega nechal neco vytisknout a byla to naprosta hruza a to nemluvim jenom o tom tisku. Funguje to i obracene, kde chovani zakosu odradi i lidi co maji doma volne tiskarny. Nahoda je blbec a muzes najit budouciho bznz partnera, clovek nikdy nevi.

    PETG mam docela vyladene, posli mi STL a zkusim ti udelat prototyp a fotku. Moje tiskarna stoji v Praze a dokud pracuji z domova nebo se to netiskne 20h, tak ti klidne neco dam do fronty.

    Pokud dodavas vlastni filament, tak pocitej s tim ze tam bude prace to sladit a material na testovani.

    ANDY_WARHOL: Hehe a podival jsi se do logu zda ti to FW vypnul?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja vcera zazil prvni pozar. vymenoval sem hotend, protoze se mi v nem zasekava extruder po nejake dobe tisku a dal tam omylem topne teleso na 12v (mam 24voltovy system), topne teleso zacalo horet...vypadalo to trochu jak svicka. vypnul sem proud a sfouknul to, ale nahnano sem teda mel
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    TIGER: Diky za tip, ale jediny k cem jsem se doklikal bylo ze mi to vytiskne nejaka firma v nemecku za 705€, coz bez urazky je cena z jiyho vesmiru...
    TIGER
    TIGER --- ---
    HEINZZ: Zkus
    https://www.3dhubs.com/
    nahraješ tam modely ktery chceš tisknout a najde ti to tiskaře, cenu, materiál atd.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    Čus čus, poptávám někoho kdo by mi byl schopný vytisknout vcelku velkou věc a to vcelku rychle - nejpozději do konce týdne. Padne na to podle propočtů cca 1.2kg filamentu v devíti tiscích, jsou všechny cca 100x100x100mm (maximální rozměry ve všech osách, nejedná se o takhle velký plný objekty). Z PETG, filament od devil design dodám, STL také.
    pošta prosím..
    nebo alespoň tip na nějakou "komerční" službu co nebude stát miliony? Nějaká sharing-economy pro 3D tisk? nebo si zaplatit čas u průšy v tom novym labu? nevim jaký sou moc možnosti...

    předem díky všem..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam