• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Chytá polypropylen na PEI?
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    GRAGAGROGOG: stejně jako 3D malování, prohlížeč hybridní reality..
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    MIKROM: Do desítek to dali microsoftáci sami? Hmm.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    GRAGAGROGOG: přesně, ve w10 je to easy
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    Mně celkem stačí náhled STL ve windows exploreru...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JUNIOR: to je jeste horsi :)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    ANDY_WARHOL: A to 3D malovani si zkousel ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JUNIOR: ja pouzivam ten windows prohlizec hybridni reality, ale neni to ono...
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    ANDY_WARHOL: Ja tohle v praci resim tim nativnim 3D malovanim ve win. Nic idealniho, ale docela to funguje.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ahoj, mam dotaz. nevite nekdo o nejakym sikovnym programku na prochazeni modelu. idealne bych mel v pravo seznam modelu a po kliknuti by se mi objevil uprostred. zatim sem nasel ze prohlizi jen jeden otevreny nebo vsechny najednou naplaca vedle sebe, ale takovej jednoduchej browser bohuzel ne
    ACID
    ACID --- ---
    Rezu ve Slic3ru PE. Nektere (vetsina) gcodu mi nejde nahrat do octopi, musim je nahrat na SD, pak jdou sice bez problemu vytisknout, ale OPi mi neukaze cely nazev, takže je to nekdy loterie..

    Vedel by nekdo co s tim? Preferuju nahravat to pres OPi nez SD.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MIKROM: ja bych to zkusil bud tak nebo zmeň ve sliceru tloušťku struny rovnou (na nejakou prumernou hodnotu)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    GANDALFSEDY: no minimum je někde 1.68 :D občas jsem naměřil 1,75, ale většinou je to těch 1.7
    můžu teda zkusit zvýšit flow, pro test klidně na 110% a uvidíme?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MIKROM: meril si prumer ty struny jestli nahodou neni out of spec a trochu to dava malo?
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    když jste u těch filamentů.. dostal jsem od přítelky k narozenínaám asi 9 barviček z elegant3d.cz, asi nějaký noname, ale na problémy jsem narazil pouze u jednoho (konkrétně https://www.elegant3d.cz/PLA-filament-perletove-modra-1-75-mm-1-kg-d303.htm) nedrží mi vrstvy. nějaké tipy?
    standardně tisknu na 195° a v pohodě, tady jsem šel až k 220 a stále jsem schopen výtisk rozložit na vrstvy nehtem. to mám jít ještě vejš?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: zkus devil design. me se urcite tiskl lip nez z pm. da se koupit docela bezne za slusnou cenu
    ACID
    ACID --- ---
    Důvod proč to řeším je ten, že u PM nejsem přesvědčený o kvalitě a domnívám se, že za část problémů nemůže tiskárna a setup, ale filament. Ikdyž jsem PETG celkem odladil a jsem s tím spokojený, zvuky při tisku mi napovídají na pórovitý nebo bublinkovitý filament. Nehledám nutně levnější, spíš kvalitnější za rozumnou cenu.
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    ACID: Posledne jsem bral z materialpro3d.cz cerny PLA Fillamentum a prusvitny oranzovy PETG Fiberlogy. Pricemz to oranzovy se mi subjektivne tiskne lip nez bily PETG od PM.
    DIDA
    DIDA --- ---
    ACID: Já beru celkem ve velkém množství z TME. www.tme.cz
    Není to speciálka na plasty, bereme odsud součástky, ale plasty mají taky. Beru ABS, PLA, HIPS, PET-G. Většinou od Devil Design.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam