• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MAWRHIS: Fusion 360 umí i simulace ;-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: já jsem takhle vytiskl v zásadě celého Spitfira od 3dlabprint :)
    ACID
    ACID --- ---
    BTW zkusil jsem takovou cunacinku, z prace jsem na OPi koukal ze se mi dotiskl model, tak jsem to pres ovladani hlavou utrhnul a shodil z bedu (cerveny dil pod bedem) a zacal print dalsiho dilu, vypada to, ze to klapne :)

    ACID
    ACID --- ---
    MAWRHIS: jsem strojar, v praci mame Solid Edge, doma na modelovani pro 3D tisk mam Fusion360 a bohate staci, zvyka se na nej celkem dobre, ikdyz nejake veci ma udelane hur (obcas je jednodussi nejakou ficuru na modelu zrusit a udelat znovu nez editovat). Delam ale strojarske dily, ne obecne modelovani typu sochy apod..
    EDA
    EDA --- ---
    MAWRHIS: Jak stihli napsat kluci; já jsem to nerozváděl právě proto, že sice používám Fusion, ale ten Tinker by měl být plusminus podobný, takže jsem nechtěl zbytečně vypichovat skutečnost, že to možná bude rukama a že tímpádem Fusion možná taky nebude stačit. (Taky mám takový ruce).
    Jestli ruce OK, tak jdi do něj :-)
    B3DA
    B3DA --- ---
    MAWRHIS: tinkercad ti prijde moc simple?
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    MAWRHIS: FreeCAD nechces a Blender neni CAD. Fusion 360 je v soucasnosti asi nejlepsi volba.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MAWRHIS: mě osobně se v něm pracuje dobře, přijde mi intuitivní a je kopec ofiko tutoriálů.
    Nejsem ale strojař ani CADař.
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    EDA: a mam to teda brat tak, ze lepsi pouzit fusion 360 oproti napr. tomu blenderu nebo freecadu?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK: 80°C heatbed.
    EDA
    EDA --- ---
    MAWRHIS: Fusion360 má i free licenci pro malé businessy či hobby použití.
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    Ahoj, chci se naucit nejakej free program na tvorbu modelu pro 3d tisk, neco trochu vic advanced - tinkercad nestaci. Mate nekdo konkretni zkusenosti s nejakym free resenim? nebo napr. jestli se spis priklonit k FreeCAD nebo Blenderu, pripadne sehnat studentskou licenci nejakeho profi (solidworks/fusion 360)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Chytá nylon na PEI?
    ACID
    ACID --- ---
    ACID: tak ne, dela to stejne
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK: Málo. Ale chytá.
    ACID
    ACID --- ---
    ACID: kdyby to nekdo resil, zda se ze to zpusobovala zapomenuta diakritika v komentu v end g-codu, sice je divne ze jen nekdy, nicmene po uprave slo do OPi nahrat (zatim) vse
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Chytá polypropylen na PEI?
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    GRAGAGROGOG: stejně jako 3D malování, prohlížeč hybridní reality..
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    MIKROM: Do desítek to dali microsoftáci sami? Hmm.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam