• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HONCKA: ja to mam seriove, paralelne se mi to neosvedcilo
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ANDY_WARHOL: diky za odpoved, jeste by me zajimalo, ta MKS SBASE ma 1Z vyvod, ja mam 2 Z motory, kdyz to budu mit na 24V doporucil by si to zapojit paralelne nebo seriove?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HONCKA: ventilatory muzes mit na 12v ale musis nastavit v setupu nizsi pwm, najdes to nekde v helpu ke smoothieware
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Dneska mi přijde Tronxy X5S, vzhledem k nedostatečnýmu napájení vyhřívání heatbedu, kterej je 24V, ale je k tomu pouze 12V zdroj a kvuli tomu, ze bych chtel tiskarnu mit v kulne a bojim se bezpecnosti 360W noname cinskyho zdroje bych to chtel komplet prekopat na 24V. Mohli byste mi prosim poradit, na co jsem pripadne zapomnel.
    Jako zdroj pouziju MEAN WELL RSP-500-24
    novou desku MKS sbase 1.3
    24V topne telisko do hotendu
    24V ventilátory
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    JUSTIF: se toho nebojej.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tedy hobblík - Škoda 14T.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SLL_QUY: Když máš hoblík, použiješ cokoliv.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    (slozena, po Praze mohu dovezt + prihodim neotevrenou roli modreho ABS)
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Mel by nekdo zajem o cinskou 3D tiskarnu (kupovana pred 2 roky z Ali)? Je to klon prusy, viz priloha. Plne funkcni.

    ACID
    ACID --- ---
    HONCKA: aluteckk ma nejmensi profil 30x30 a ani jejich matice do profilu 20kove rady nedostanes.
    CHIX
    CHIX --- ---
    HONCKA: alutekk celakovice zkus to tam
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    HONCKA: to nez sezenes tak ti to z te ciny prijde ... ;)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    nevite, kde jdou v cr koupit tyhle spojky za normalni cenu?
    https://www.aliexpress.com/...rner-Connector-Joint-Brackets-with-M4-Screws-for-2020/32895454417.html
    co jsem zatim nasel, tak chteli cca 160kc za ks, jsem ochotnej dat tak 30
    B3DA
    B3DA --- ---
    MAWRHIS: tomu rozumim, ale muzes si napsat svoje tvary a pak to skladat z nich..
    ale jak tady na to tak koukam, zkusim asi taky stahnout ten fusion360 :)
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    Stahl jsem ten fusion360 a oproti freecadu hnedka lepsi pocit, je to mnohem intuitivnejsi.

    B3DA: No tohle prosty odebirani a pridavani tvaru je pomerne svazujici a kdyz si clovek dopredu nepromysli naprosto presne co chce nakreslit tak si na tom muze nabit hubu. Na jednoduchy dily to staci v poho.
    HANNIBAL92
    HANNIBAL92 --- ---
    MAWRHIS: Mam start-up licenci na fusion 360 (zdarma do 100 000$) a jsem nadsenej. Ta spousta vyukovych materialu je k nezaplaceni. Samozrejme to neni profi nastroj na ohromne sestavy, ale k 3d tiskarne bych rekl naprosto dostatecny.
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    GANDALFSEDY: OpenSCAD je hezka hracka, ale na nejaky slozitejsi veci to proste neni.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MAWRHIS: openScad ;)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MAWRHIS: Fusion 360 umí i simulace ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam