• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JUNIOR: Ja ti to vytisknu zadarmo. Mam i PVA
    Mas .stl?
    ACID
    ACID --- ---
    ESELVIRA: Mám ji (už tedy modifikovanou). Zkus se trochu rozepsat, co chceš na ní tisknout a z čeho.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ESELVIRA: mám ji doma rok. A řekl bych ze cena odpovídá kvalitě. Koupil bych si ji znova i když tady by se u nesouhlasili.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ESELVIRA: o téhle tiskárně už toho bylo napsáno tolik že i jen filtrování tady v diskuzi ti dá odpověď určitě
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Zdravím ve spolek, je tady prosím někdo, kdo by mi uměl vytisknout 2 formy na medaili (80x4 mm), STL mám. Půjde to obtisknout do modelářské hmoty, takže to bude stačit klidně i PLA nebo čehokoliv jiného. Pracuji s voskovým materiálem a potřebuji zrovna teď pro vyjímečný případ z pevného materiálu. Teplotní odolnost tedy není důležitá, ale důležitá je jemnost - bude z toho odlitek. A samozřejmě to nechci finančně zadarmo nebo minimálně za nějakou protislužbu.

    Díky za případný nabídky.
    ESELVIRA
    ESELVIRA --- ---
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MILAZAJICEK: Mam otevrenej flex. Kdyztak posta.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MILAZAJICEK: Mam doma neotervrene, otvirat se mi ho uplne nechce.
    Kdyztak dej vedet a otevru.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Máte někdo pružný materiál do 3D tiskárny? Potřeboval bych pásek na hodinky sony díl nedodává :( Je to maličký obdélníček 15x3x1 mm cca. Ideálně v bílé barvě. Kupovat kvůli tomu celý klubo se mi nechce , takže buď odprodat nějaký ten metr nebo kdyby mě to někdo vytiskl.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    BIDAK: asi nejzajimavejsi co jsem nasel na tohle tema je, ze se slozeni PLA lisi vyrobce od vyrobce
    " probably wont work with cheap brands of PLA from what i've heard, due to the lack of dissolvable plastics in the PLA like HIPS/ABS/PHA which seems to be present in the PLA I use which is Colorfabb and Ultimaker Brand "
    Acetone Finishing on PLA - Help, Tips & Tricks - Ultimaker Community of 3D Printing Experts
    https://community.ultimaker.com/topic/8530-acetone-finishing-on-pla/
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ACID: Zadna PLA se v acetonu nerozpousti, ale da se jim vyhlazovat.
    SPM
    SPM --- ---
    ACID: jeste lip primo ve firmwaru :-)
    ACID
    ACID --- ---
    MIKROM: ono to většinou nevadí, ale je dobré si omezit velikost plochy ve sliceru ;)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    ACID: no máš pravdu, myslel jsem, že je to ok, ale když jsem teď dojel nadoraz doprava, tak jsem ochuzen asi o 8mm :)
    ACID
    ACID --- ---
    MIKROM: ten nárůst není tak markantní, zvlášť v tom druhém případě. Má to ještě jednu výhodu, nezmenšuješ si tím tiskovou plochu, jako když tu vratnou kladku přesuneš dovnitř. V aktuálním setupu mám v ose X k dispozici plnou šířku plochy tj. 220mm
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    ACID: to jsem nechtěl z toho důvodu aby mi nerostla šířka tiskárny kvůli plánované skříňce, jinak je to samozřejmě taky možnost.
    ACID
    ACID --- ---
    MIKROM: fajn sumarizace, jen bych misto toho napinaku a uchytu remenice resil spolu s vymenou remenu rovnou takovyhle napinak https://www.thingiverse.com/thing:1683070
    pripadne tohle https://www.thingiverse.com/thing:2083337 (mam)
    Ma to tu vyhodu, ze napinanim remenu si neprohybas svisle tyce, protoze silu prenasi vodorovne
    ACID
    ACID --- ---
    PLA od jakeho vyrobce se rozpousti v acetonu? Zkousel jsem to na PM a jedine co se stalo, ze mi ho to odbarvilo..
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: Jup, a nechá uschnout.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: wait, to se v něm prostě vykoupe?
    HONCKA: představ si skříňku, čelní stěna je z plexi/polykarbonátu/tvrzenýho skla na pojezdech (nahoru/dolů), na horní stěně je připojenej nucenej odtah a když je sklo úplně uzavřený, jsou někde kousek nad dnem větrací otvory pro přisávání vzduchu...fígl celýho tohodle bastlu je, že když máš SHTF moment, tak jen zavřeš sklo a díváš se...normálně máš sklo buď úplně nahoře nebo dost vysoko, abys tam mohl pohodlně strčit ruce, odtah drží veškerej evil na druhý straně skla ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam