• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PECA: a IPA je problém?
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: Jop, taky jsem to pochopil tak nějak. Plus jsem někde zahlédl sajtu o 3D tisku terénu (jako do her s miniaturama, vláčky, různé bedýnky a tak). Tam to asi má smysl. Zase jsem četl, že je to "jedovatý sajrajt" tak pryskyřice, ale nevím, viděl jsem i nějaké, které se namísto isoproylalkoholem oplachují jen vodou...

    To mě jen tak napadlo. reálně si to pořizovat nehodlám.
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak to je prave to na co ji chci...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Mě z toho vychází, že kromě lepší přesností je to skoro ve všem nahovno. Asi je to spíš na tvorbu modelu pro formy než na nějaký finální vyrobky
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    NEPHIRUS: A tohle by me zajimalo, Prusu jsem si predobjednal, tak by me zajimaly radosti a strasti SLA... Moc jsem k tomu nenasel...
    ACID
    ACID --- ---
    KAPPI: asi zalezi na typu, tu informaci jsem dostal na letosnim MSV a dal jsem po tom nepatral
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    ACID: $85/l ? To mi neprijde zas tak moc...
    1Litre UV Resin|UV Resin|ANYCUBIC 3D Printer- Think Big, Make Bigger
    http://www.anycubic3d.com/products/show/1354.html
    Nebo to ma nejaky uskali?
    ACID
    ACID --- ---
    PECA: kolik stoji kilo dratu asi vis, litr pryskyrice je nekde od 5k Kc/l
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    PECA: Kdyz jich budes mit malo, tak se to pri tisku bude cely kroutit jako had. Ty pryskyrice mivaj celkem velky povrchovy napeti, takze behem tisku se to taha od podlozky nezanedbatelnou silou a vytisk je v ty dobe jeste mekkej. Plus ta podlozka je teda taky spotrebak, kterej neni uplne zadarmo. Ja tu treba mam model, kterej na supportu sezere 2x vic materialu nez na samotny soucastce.
    PECA
    PECA --- ---
    NEPHIRUS: Čekal jsem to. Ono by se jednalo také o mnohem menší proporce modelů... Akorát mě trošku překvapily ty podpory. Koukal jsem na videa a někde je mi to jasný, ale jinde bych očekával, že být nemusí. Ale když to bez nich nejde tak nejde....
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    PECA: Pryskyrice jsou drazsi nez filament. Mechanicky vlastnosti a doba tisku jsou obvykle taky horsi. Stejne jako vsechno to ma urcity omezeni pro topologii vytisku (zadny uzavreny dutiny, ...). Pocitej s tim, ze hromadu materialu sezere support.
    PECA
    PECA --- ---
    Z jiného soudku. Aktuálně jsem zachytil, že Průša zahájil prodej SLA tiskárny. A hnedle na mě někde "vybafla" reklama na Anycubic Photon (cena cca 10 kKč [Prusa SLA cca 33 kKc]). Tak mě napadlo, jak vlastně vychází srovnání SLA tisku ve srovnání s FFF tiskem? Jednak mám na mysli cenu výtisků a potom mechanické vlastnosti. Velikost je mi jasná :)
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    ahoj, kdo poradi v Praze 3d zakazkovy tisk s vhodnym pomerem cena/vykon ? dik
    ACID
    ACID --- ---
    MCKIDNEY: Pokud jsi začátečník a netušíš co a jak, tak rada "postav si vlastní" je trochu mimo. O A8 je toho po netu napsaného tolik, že každý kdo nad ní začne přemýšlet narazí nejpozději na třetím odkazu na všechny důležité safety upozornění.
    Kdo chce tisknout produkčně jde stejně jinou cestou.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PECA: Fuj, jsem čuně. Tryskou, tryskou!
    PECA
    PECA --- ---
    BIDAK: Chvíli jsem přemýšlel, co vadí na křížení perimetrů třískou. Pak mi došlo, že se nebavíme o třískovém obrábění.
    V klidu nejsi sám, kdo tak píše... :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    CERMI_FOX: Ax má pravdu ale hlavně nekřížit perimetry triskou. Slic3r na to má zaklikávátko,
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CERMI_FOX: Upravit retrakci, zrychlit pohyby při kterých se netiskne
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    CLIFFAN:
    CHILDINTIME: drží mi to dobře, nalepil jsem si na PEI kaptonovou pásku a super.

    Čím jinak řešit stringing než teplotou?

    Fotka - https://1drv.ms/u/s!AtJuizqJSrsemY9u7BO81l6Sdpf4SQ (tenhle byl teda extra nepovedemej, ostatní pavoučci jsou na tom líp)
    CLIFFAN
    CLIFFAN --- ---
    CHILDINTIME: Já jsem na PEI zapomněl dát lepidlo a skoro jsem to nesundal. Pořád tam mám stopy
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    CLIFFAN: ja taky, akorat na desku jsem dal lepenku, jinak mi to spatne drzelo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam