• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak jsem to ještě hledal, protože jsem si byl celkem dost jistý utahováním za tepla. A ano, dotáhnout za tepla. Ta čtvrt otáčka zpět platí pro sestavování, před šroubováním heatbreaku.
    Moje zdroje:
    E3D-v6 Assembly - E3D-Online
    https://wiki.e3d-online.com/E3D-v6_Assembly
    3D printing guides - Assembling the E3D v6 hotend
    http://www.youtube.com/watch?v=xr02pG58gaU


    Ve zkratce:
    Našroubovat trysku prsty na doraz. Povolit trysku o čtvrt až půl otáčky. Našroubovat heartbreak. Chytit heatblock do 16 klíče a druhým klíčem zlehka dotáhnout trysku. Našroubovat heatsink (rukou). Přidělat termistor a topné tělísko. Ohřát na 290 °C a konečně dotáhnout trysku. Pozor, nepřesáhnout teplotu 295 °C, jinak odejde termistor.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: utahuje se za studena a když ji dotáhne, tak ji o čtvrtku otáčky vratis
    PECA
    PECA --- ---
    Rychlý dotaz, dávám dohromady hotend a honem to nemůžu najít - tryska se dotahuje za tepla? Takže nahřát na 200 °C a utáhnout? Nebo naopak, utáhnout rovnou za studena?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Jaky alkohol se ma pouzit? Zkousel jsem tedka postrikat vytisteny predmet IPA (taky alkohol) a nicemu to nepomohlo. Tisk z PLA na prusovskou PEI podlozku.
    DIDA
    DIDA --- ---
    MCKIDNEY: Já pokud bych tisknul na zrcadlo bez lepidla, tak následné sundání většinou skončí uštípnutím části skla. Zvlášť pokud má tištěný předmět větší plochu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Já tyhle problémy nemám. Každej matros chce svy. Používám zrcadlo, správnou teplotu a pro pla nátěr lepidlem. Když je to teplý drží to, studený se to temer samo odlepi. Podobně petg, tam ale funguje lak na vlasy
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MIKROM: Na ciste sklo bez PVA lepidla?

    Me to bez lepidla nedrzi dostatnecne (Velmi pravdepodobne prilis rychle chlazeni a spatny bed levelling)
    S PVA lepidlem zalezi na plose a dobe tisku - u kratkych nemam problem. U delsiho tisku s rozehratym sklem i PLA drzi tak, ze jsem zlomil nastroj:)
    SPM
    SPM --- ---
    co on vubec dela izopropyl u plastu? ja se jednou nachytal, kdyz jsem mel malou trhlinku na svetle na aute. chtel jsem to zalepit zvenku lepidlem, caknul jsem na to ipu, abych to odmastil a to svetlo ruplo vejpul cely. malem jsem se posral a uz tim plasty neodmastuju :-D
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MCKIDNEY: tisknu na čistý sklo a po vychladnutí to jde sundat lehce. ale co mi to připomnělo.. lepidlo z tavný pistole se sundává stejně. pokud bude kapka, nebo blob na stole, tak podlejt lihem a sundá se to úplně samo.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    QWWERTY: ja opokud tisknu neco se solid 4+ botom layer a ma to 5cm polomer, tak driv ohnu pruziny nez to sundam. Bed levelling je pak na zabiti.

    Pouzival jsem do ted trik odsud z nyxu to dat ochladit do mrazaku - a to funguje dobre pro lidi co maji velky mrazak :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MCKIDNEY: podsplichavam to IPA, protoze je stejne nachystany na utirani bedu
    obcas to funguje, obcas to tam stejne zustane pevne prilepeny :/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tohle funguje skvele, tolik potu a krve by bylo usetreno:
    Simple Method for removing sticky 3d-printed Objects from the Build-Plate
    https://www.youtube.com/watch?v=nOKFOLXSPnY
    PECA
    PECA --- ---
    Už jsem poslal podklady pro tisk extruderu, tak to snad kolem vánoc zprovozním a budu moci přiměřeně kvalitně tisknout... :)
    PECA
    PECA --- ---
    Kluci děkuji, už jsem se domluvil s MILAZAJICEK. I ta doprava bude v pohodě. :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    PECA: typek u nas v brandejse ma celokov i teflon
    3D tisk | Hotendy, trysky | EasyDuino - Moduly pro Arduino, Raspberry Pi, vývojové desky
    https://www.easyduino.cz/Hotendy-trysky-c16_55_2.htm
    PECA
    PECA --- ---
    MILAZAJICEK: To by asi šlo. -> Pošta.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PECA: v Německu s dopravou cca 12€ inspiroval jsi mě tak mužů vzít dvě. Jen ten kousek z LB do Jičína musíme vymyslet.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    MILAZAJICEK: Ćolido X3045Duo. Ale uz jsem na to prisel.
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: skladem mají jenom ø 3 mm :/ jinak se v tomto eshopu orientuji dost těžko.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: dá se koupit na postavrobota.cz kolem 300kc
    PECA
    PECA --- ---
    Dá se tu v ČR sehnat dobrý klon E3D v6 1,75 mm, 24 V (nebo holý, bez topení, termistoru a větráku - to mám z Rebela), ale skladem, aby to příští týden, nejpozději mezi svátky dorazilo? Když o tom přemýšlím, tak klidně použitý plně funkčí, pokud někomu doma zbývá, ale potřebuji to poslat spolehlivou cestou do JC (Jičín). Cenu bych rád udržel kolem 600 - 700 stovek i s dopravou.

    // Zjistil jsem, že kámoš má (už komplet předělanout) Anet8 a že by mi vytisknul extruder a já bych snad konečně rozchodil ten můj výtvor...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam