• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    CERMI_FOX: měl jsem s flexem na průšovi podobný problém, jednak je třeba utáhnout co nejmíň ty přitlacovaší šrouby na bondtech kolečka a pak výrazně snížit rychlost - třeba na 405. pak už to tisklo docela hezky
    PECA
    PECA --- ---
    CERMI_FOX: ta trubička musí sahat až k podávacímu kolečku (zubatici) a vršek seřízni že dvou stran do špičky, aby sahal co nejvíce mezi zubatici a přítlačné ložisko. Struna pak že zubatice zajíždí rovnou do teflonové trubičky a nemá kde vyjet do strany.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    QWWERTY: já ji tam měl by default, v balení žádná extra nebyla
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QWWERTY: je uzsi nez bowden a je uvnitr heatbrakeu, ten heatbrake muzes mit bud vhodny pro vlozeni trubicky nebo celkovovy, kam se nedava zadna, a jsou dost hadky co je lepsi. ale na vyssi teploty samozrejme jedine celokov
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AXTHEB: ah, já ten post pochopil jakože by tam měla být ještě nějaká extra ala bowden tiskárny, proto jsem se tak hloupě ptal
    tahle krátká je tam snad by default a nevyžaduje instalaci uživatelem, ne?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    AXTHEB: teflon
    ale zalezi jestli mas celokov nebo nemas.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: On to možná není teflon, prostě bílý kluzký plast
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    QWWERTY: krok 5, první fotka, bílá trubička uprostřed fotky
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AXTHEB: stavěli jsme MK2S a žádný teflon jsem tam nepotkal ani v manuálu
    5. Extrudér - Prusa3D
    https://manual.prusa3d.com/Guide/5.+Extrud%C3%A9r/315
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CERMI_FOX: Z hotendu ti má čouhat nahoru trubička teflonka, na tu jsi předpokládám nezapomněl.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    AXTHEB: jednak jsem to kupoval jako stavebnici, jednak bych to spíš potřeboval vyřešit, než aby mi někdo dával odkaz na manuál, který jsem četl a zkoušel.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CERMI_FOX: Je to průšovka, zkus se zeptat u Průši. Pokud si to kupoval v celku tak bych drze začal na podpoře.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    RORSCHACH: jestli jsem to dobře pochopil, tak ne, mk2 tam má menší mezeru a okolo kolečka jsem namotaný filament neviděl (nebo jsem se jen blbě koukal). Každopádně podobný tuning pro mk2 není, abych to cvičně vyzkoušel.

    MILAZAJICEK: jasně, to chápu, ale ... co s tím?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    CERMI_FOX: je to tím že je to měkký a má to prostor jak se zkroutit. Já teď budu kupovat nějaký extruder a už jsem koukal na to že hned za tím ozubeným kolečkem je u trubička do které filament ústí a ta je vytvarována podle toho ozubeného kolecka a filament nemá kam uhnout.
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    CERMI_FOX: není to podobný problém jako je popsán tady https://www.thingiverse.com/thing:2867249 ?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Stává se mi, že při tisku Fillamentum FLEX se mi v půlce tisku přestane vytlačovat plast. Zkoušel jsem zvyšovat teplotu až na 225 (přičemž doporučená je 200-220), ale problém jen oddálilo. V plastu není "vybroušený" žádný zub, filament spíš se jen tak stočí dovnitř tiskové hlavy (zatím jsem si toho vždy všiml brzo). Čím to může být? Teplotu více už moc zvyšovat nechci, protože nad 210, nedejbože 215 je hodně patrné stringování.
    S jiným filamentem (pla, abs, petg, nylon) se mi to nestává.
    Tiskárna Prusa mk2s, 0.4 tryska. Mám ještě 0.6 trysku, mohlo by to pomoct? Zrovna na tento konkrétní model nepotřebuju extra detaily, ale někde jsem četl, že FLEX si z velkýma tryskama moc nerozumí.
    PECA
    PECA --- ---
    REDSNAKE: Máš pravdu, nejde. Moje chyba.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PECA: na aliexpressu jde platit paypalem? To asi ne, ne?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: ja taky ne, ale ted uz zase na to budu mit cas
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: To já taky, ale pak jsem zjistil, že jsem neposlal objednávku a furt to leží v košíku na ali. Ale pořešil jsem extruder, tak to teď "nějak" chodí. Aktuální problém je (asi) ztráta kroků => přidat proud na motorech. Bophužel jsem se k tiskárně už dýl jak týden nedostal...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam