• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    NAVARA: aneb nevadi ze to nefunguje, hlavne ze to je levne :D

    ja bych Anet prirovnal asi k tomu jako koupit si auto s motorem ze sekacky a kastli z papiru, sice nejak jezdit bude a kdyz mi nebude vadit ze budu muset kazdych 5km znova nastartovat a ze v desti se mi rozmoci a nedojedu, budu tomu rikat ze funguje.

    presto si lidi takova auta nekupuji a kupuji si je nasobne drazsi i presto ze je ve skutecnosti taky nepotrebujou.
    mobily to same, mobil za 20k ma dneska kde kdo ackoliv ho nevyuzije a takovy zdaleka nepotrebuje ale tiskarna za 20k je moc draha.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AXTHEB: čtu si teď článek od Malého a imho tohle pořád platí a sedí to i na mne a moji novou hračku.

    Když se řekne „3D tiskárna“, tak se musí říct Průša. Protože – myslet si můžete, co chcete, ale to, že Průšovy 3D tiskárny jsou celosvětový hit, to je neoddiskutovatelný fakt. Pepa Průša tyto tiskárny nevynalezl (je to open-source koncept), ani to nejsou ty nej nej stroje, ale jsou to levné, a přitom kvalitní tiskárny, a Pepa má velmi dobře zvládnutý marketing, výrobu i prodej. Jenže jeho tiskárny jsou stále cenově v úrovních, kde si i s programátorským měsíčním příjmem řeknete: „Opravdu 3D tiskárnu potřebuju tak nutně?“
    Chtělo by to něco levného, u čeho by vás nemrzelo, že to třeba nepoužijete, že to rozbijete, na čem si ověříte, že vám to fakt půjde, zkrátka něco pro začátečníky. Tak jsem se porozhlédl v kategorii „3D tiskárny do 200 USD“. Našel jsem spoustu podivných značek a výrobků, některé za sto dolarů, ale většinou bez referencí, bez podpory, nestandardní, bůhvíjaké provenience. A nakonec jsem našel i jednoho čínského výrobce, který prodává hodně levné klony Prusa i3 pod značkou Anet – jejich ceny se pohybují v rozpětí 160–250 USD, podle konfigurace a obchodníka.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    NAVARA: Kdyby sis koupil něco od Creality nebo Anycubicu, tak prosím. Ale kupovat dneska Anetu, která je slavná tím jak je to ultravrak... Před dvěma lety dobře, to v týhle kategorii byly jen vraky, ale dneska je to prostě chyba.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NYIBELUNGER: Na figurky je pryskyřice používaná hodně často no :) Dělám si inserty z foamcore, tak až se pořadně naučím ve F360, chci si dělat i ruzné mezidílky, spojovače,... co zlepší uložení / setup a nedaj se z té pěny vyříznout.
    ANDY_WARHOL: Pokud mi to půjde, bude mne to bavit a bude mít šanci, že se lepší tiskárna zaplatí, tak po čase upgradnu...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Neni potreba vymyslet uchylne pripady o jezdeni pres Prahu ci plytvani 20 tisic korun v plastech.
    Anet A8 neni ani rychla, ani presna. Nicmene uz ji ma a tedka ji stavi.

    Kdyz bude uspesny designer deskovek, tak si pak zaplati detailnejsi verzi z tekuteho resinu. :)
    NYIBELUNGER
    NYIBELUNGER --- ---
    NAVARA: osobně mi přijde, že na deskovky je vhodnější např. anycubic photon (ale srani je s tim jak na kostele:)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    NAVARA: akorat tu je nezanedbatelna sance ze tech 20K ve znicenem filamentu, svem case,
    dilama a praci k vylepseni tak aby z toho neco kloudneho vypadlo, nakonec stejne narves
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NAVARA: to co říkáš je pravda. Ale nic není zadarmo. Čeká tě spoustu práce. Nicméně jednobarevný tisk v pla zas tak těžký vyladit není, takže pokud nepudes dal, tak ti to bude stacit
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AXTHEB: Pro tiskárnu za 20k nemám využití...

    A kreslit něco doma, jet přes půl Prahy to poslat do tiskárny, dostat zmetek, odjet to domu předělat a pak zase znovu, by mne přestalo bavit hned druhý den :o
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Njn, to je tak kdyz si clovek misto 3d tiskarny koupi levnou hromadu srotu.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ANDY_WARHOL: koukal jsem, že toho nebude málo :)

    The Best Upgrades For Anet A8 3D Printer | Pevly
    https://pevly.com/anet-a8-upgrades/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NAVARA: tak vítej. Ale obávám se, že na deskovky už nebudeš mít čas :-) teď nás nového koníčka - zprovoznění a vylepšování 3d tiskárny :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ahoj, jdu se přidat do klubu - stavím si Anet A8, primárně na herní součásti a vylepšení insertů pro deskovky :)
    ACID
    ACID --- ---
    SPM: To není o tření ale o úhlu stoupání. Při pohonu motorem (což tě zajímá víc), už ta situace tak příznivá není. Navíc díky tomu, že není samosvorný, jsem si už párkrát rozhodil x-ovou osu, protože se mi jeden šroub protočil.
    SPM
    SPM --- ---
    Tak jsem si dneska vyzvednul ty 8mm trapézy a vypadají celkem fajn. Jsou stejně dlouhé, rovné, stoupání na pohled vypadá identické, žádné otřepy na koncích... jediné co, tak ty matky na nich mají trochu vůli. Ale to snad nebude problém (vzhledem ke způsobu použití a montáži se to částečně snad vymezí a nebude dělat brajgl). Ale ta velikost tření proti standardní závitovce je masakr - když na to nasadím matku a chytnu to vertikálně do ruky, tak matka sama sjede :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: eshop bez cen je promin, nahovno, abych se tam doprosoval aby mi rekli kolik stoji maticka, to je trochu nahlavu. takovy stranky, kde nemaj cenik,proste ignoruju. jinak se to nenauci
    ACID
    ACID --- ---
    btw nově teď mají i profily 20x20
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: ze maji poptavkovy eshop jsem doted nevedel, a ano, aluteckk doporucuju
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: eshop kde pro jistotu nemaj ceny, to jako vazne doporucujes ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam