• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: prodavaji to ANDY_WARHOL
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RUSSIANBLUE: a čím se řídí velikosti? Ty malé mám.
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: Ještě mě napadlo, už jsi na tom kompu někdy arduino programoval? Možná chybí podpora CH340, mrkni sem https://3dfactory.cz/2018/05/02/nahrani-firmware-marlin/
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Potreboval bych sehnat ty piny z toho bílého konektoru. Jen nemám sebemenší tuseni jak se ten typ konektoru jmenuje. Umíte mi někdo pomoct?

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ACID: oproti jeho návodu mi scházelo přidat LiquidCrystal a Z_SAFE_HOMING (přidat nepoomhlo), ale věci jako board a programmer mám správně
    KROCIK: 115k, ale v arduiosw jsem to nikde nenašel

    Našel jsem v menu ještě "Upload using programmer", ale to selhalo rovnou
    KROCIK
    KROCIK --- ---
    NAVARA: mas spravne baudrate?
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: Zkus kouknout na tohle http://honzakasik.cz/2017/12/17/marlin-firmware-anet-a8.html myslím že jsem to dělal podle něj a bez problémů.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Pokus nahrát Marlina mi dává tuhle chybu:
    Sketch uses 103012 bytes (81%) of program storage space. Maximum is 126976 bytes.
    Global variables use 4153 bytes of dynamic memory.
    avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0xd6
    avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0x6f
    avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0x80
    avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0xbf
    avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0xae
    avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0xd6
    avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0x02
    avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0x21
    avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0xcc
    avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0xd6
    An error occurred while uploading the sketch
    - po připojení se mi tiskárna v PC ukáže
    - kabel už jsem do jiného portu dával, změní se příslušně COM port v arduiono sw, board anet v1.0
    - jiný kabel jsem také zkoušel, beze změny
    - reset tiskárny těsně před uploadem nepomohl
    - repetier se připojí a mohu přes něj posílat GCode příkazy

    Napadá vás co s tím, než si budu objednávat arduino, abych měl čím flashnout bootloader, který prý Aneta nemá a je možnou příčinou té chyby, pokud to není rovnou vadná deska?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: bývá tam dírka na šroub, zkus hledat hotbed corner
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: a jak se tomu nadává anglicky? :-) Že bych si to zkusil nějakej model najít na vyzkoušení... (ikdyž na tý stávající tiskárně to stejně asi nebude fungovat, pač mám v rohu šrouby a hned vedle home position).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: kus plastu kterym přichytit sklo k hotbeadu v rohu. Mě to moc nefungovalo. Zkoušel sem i vlastní designy, ale vrátil sem se ke skripcum
    SPM
    SPM --- ---
    má někdo fotku toho rožku, ať vím, o čem se bavíte? :-)
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: Zkusím se zítra podívat, jestli na ní nějaké označení je. Tesa mi nefungovala, zkoušel jsem i nějakou oranžovou a taky to nebylo ono.

    MCKIDNEY: Používal jsem donedávna spony, leveling jsem dělat nemusel. Teď mám rožky a pokud si pohlídám dotlačení, tak taky ne. Rožky jsou háklivější na stejný rozměr skla, což jsem si u sklenáře nepohlídal. Mám v hlavě řešení jen teď není čas to vymodelovat.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HONCKA: tady jde o ty pruziny co i3 ma pro Z levelling. nejsou silne a nevraci se do stejne pozice.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MCKIDNEY: Mě to šlo v klidu přes ty sponky bez levelingu, ale zase u tý mý corexy ta z osa je fakt stabilní
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    NAVARA: Jestli tam půjdeš, kup si minimálně 2ks klidně i 3 jako rezervní, celkem dost to zrychlí, když toho tiskneš víc, že to sundáš celý, dáš druhý zrcadlo a tiskneš hned dál, mezitím to necháš v klidu vychladnout
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ty rohy nejsou nutne, postaci ty kovove spony. Nicmene nandavani a sundavani skla pak prakticky garantuje ze musis delat levelling.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Sklo je super, hlavne kdyz ho mas vice kusu a nekdo ti z ABS vytiskne rohy na usazeni skla.

    Cisteni pak zvladne mycka, sundani zvladne mrazak/lednice :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam