• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MILAZAJICEK: natíráš lepidlem ultrabase? co jsem na ní poslal další tři tisky (po zmíněném čištění a zarovnání), tak všechno fungovalo perfektně - jak příchyt během tisku, tak sundání po vychladnutí (a v jednom případě jsem nečekal a šlo to taky, jen tam lehce vsunout čepel škrabky na keramiku)

    NEPHIRUS: což tak jako tak bude zahrnovat koupi nového kabelu k LCD, protože jsem manuálně nezručný a budu chtít mít zálohu, až to napájím blbě :)
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    NAVARA: Zkus tomu displeji dat mezi napajeni a zem 100nF keramickej kondenzator.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NAVARA pomohlo, další "T" už je bez problémů, jde se na Mistral :)

    SPM: sice je to roztahané přes týden, ale ve finále
    * první tisk fajn
    * dvakrát pokažený buton - na žluté pásce, s pla co přišlo s tiskárnou
    * další dva předměty fajn
    * dvakrát se pokazilo "T", protože nesrovnané Z / protýkající neutažený hotend
    * další "T" fajn

    Krom té žluté desky, kterou mi tu doporučil vyměnit vesměs každý, mi přijde zbytek že je o rukách / zkušenosti s nastavením a to se musím naučit...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SPM: Bud je to rukama nebo kus od kusu. Kolega ji ma a tiskne na prvni dobrou
    SPM
    SPM --- ---
    teda ja nechci rypat, ale kdyz to tu tak ctu, tak mam pocit, ze rozchodit anetu je tezsi, nez tu tiskarnu postavit od zakladu celou :-D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    B3DA, ACID: všimnul jsem si i nějakýho bordelu na hliníku hotendu, tak jsem to rozebral, vyčistil, přeměřil, přezandal kabely a tisknu.
    LCD už má opět divnoznaky, takže kontaktem jako takovým to nebude, leda celý kabel... u toho bych ale čekal, že to bude blbnout od začátku, tady se to děje až po nějaké době tisku - i když tiskárna jen delší dobu zahřívá (aby šlo vůbec čistit :), tak je zobrazení v pořádku.

    MILAZAJICEK: ultrabase - původní hodbed nezahříval rovnoměrně, do pájení konaktů se mi taky úplně nechtělo, tak jsem ho odložil bokem a nahradil spolu se sklem; první dva tisky držel perfektně
    PECA
    PECA --- ---
    NAVARA, ACID: Nebude to srágora na zuby? nic jiného jsem pod "fluoride coat" nenašel (nějaká sloučenína stříbra a fluoridu - AgF, kterou neumím pojmenovat (na chemii jsem na základce těžce dlabal - škoda že mi tenkrát nikdo nevysvětlil, že je dobrý vědět fakt úplně fšecko :) )).
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    NAVARA: na co tisknes?
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: Blbý dotaz, ale konektory mezi LCD a deskou máš dotlačené?
    B3DA
    B3DA --- ---
    NAVARA: muze, pokud ti Z osa nejede plynule na obou stranach a nekde se zasekava.. zkus, pripadne zjisti kde co brani plynulosti (ja musel posouvat motor na jedny strane)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    B3DA: Zkusím tam dát offset.. ale když jsem měl vylevelováno níže, tak mi zas ryl v tom materiálu už na desce... Navíc mi ty dva předchozí tisky (včetně prvního "T") s tímhle nastavením/levelováním udělal korektně :(
    Čeho jsem si všiml na fotce toho povedného - horní vrstvy jsou k sobě víc "nahňácané", než ty spodní - nemůže to být tím? Že zkusí další vrstvu dát ještě blíže a zaryje se to tisknutého...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    NAVARA: tohle presne mi dela arduino uno, ktery mam na automatizaci akvarka, po tom, co to natvrdo vyresetuju, tak to chvili ukazuje ok, ale pakse to rozhasi
    B3DA
    B3DA --- ---
    NAVARA: prijde mi podle ty fotky ze mas mozna vysoko Z a tim padem ti to hur drzi na bedu. taky bych zkusil jestli ti obe Z jedou stejne a bez zasekavani (rychle i pomalu), to muze byt u anety se std ramem problem
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    První "T" vytisknula bez problémů, druhé už podruhé v horní části nějak zaryje, utrhne z desky a vozí to tam pak přilepné na trysku, čím to může být?

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ACID: Měl bych mít - stáhnutý z ofiko stránek, konfiguraci zkopírovanou z Anet/A8 adresíře,... - po startu/resetu zobrazuje korektně, menu funguje správně, ukazuje čísla co má,... až během tisku začne ukazovat nesmysle; ale do tiskne to v pořádku

    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: Můžu, ale nevím jestli ti fotka skleničky od pečeného čaje jakkoliv pomůže. Originál už bohužel nemám.

    NAVARA: Máš ten správný k Anet?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: Větrák nejlépe automagicky, ale není sranda to správně vyladit
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: někde doporučuji 50 procent, ale to je taková rada na dvě věci, mě fungovalo spíš 100
    PECA
    PECA --- ---
    ok, tak přidám retrakce, snížím temperaturu a zapnu větrák. Ten větrák hodně, málo, nějak automagicky?
    A děkuji. Doufám, že ty posuny byly řemeničkami. Ladit tyče bude asi trochu horší ořech (pro mě).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: petg musíš taky ofukovat
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: Je to řemeslo, má to svoje zákonitosti. To se naučíš :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam