• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    HONCKA: to je poradna krava ja myslel ze to bude neco velikosti zubarske vrtacky :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    NAVARA: proxxon mikrofreza
    PECA
    PECA --- ---
    MILAZAJICEK: Co jsem četl, tak je to o nastavení sliceru, nebo jako mezera mezi podporami a vlastním výtiskem. Jestli se večer dokopu ( ), tak na to mrknu. A rovnou bych si mohl najít chvilku na vyladění 1. vrstvy...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    V simplify3d jdou podpory přidávat ručně a je to pak mnohem jednoduší než když to vygeneruje slicr sám. Tohle mi v tom slicru fakt chybi
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Když jsme u tech supportu máte někdo nacviceny jejich tisk? Na YouTube to lidi sundávají jako by to bylo jen naraficeny a já s tím bojují a tisky jsou pak samej otřep a bordel
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Máte nějaké oblíbené nástroje / sady na čištění / finalizaci / odstraňování supportu / ... z tisknutých věcí?
    MICA
    MICA --- ---
    Nemáte náhodou někdo přebytečnej termistor a plast na aretaci bowdenu pro e3dčko?
    Termistor cartridge :: www.vsepro3dtisk.cz
    https://www.vsepro3dtisk.cz/p/termistor-cartridge
    https://www.vsepro3dtisk.cz/p/doplnek-bowden-1-75mm-do-kovu
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    SPM: když jsem měnil trysku za originál E3D tak ta originální vyšla delší. Tudíž mi ofuk foukal přímo na trysku a chovalo se to otřesné zhruba jak píšeš. Ona se ta teplota nesrovna. Protože měření probíhá daleko od trysky takže jsem prostě předělal ten ofuk aby nefoukal přímo na trysku a už to zase tiskne.
    SPM
    SPM --- ---
    Hmm, možná že ty moje největší problémy s PETG jsou taky daný materiálem... teď jsem vytáhl cívku PETG od Mladeče, v rámci pokusů jsem na ní i dost snížil retrakci (mám tam teď 1,3mm) a po hodině tisku je tryska celkem čistá (není na ní nabalená gumová bambule) a stringing skoro žádný (dvě nitky). Paradoxně na tom materiálu, co mi to zlobení dělá, je uvedená i relativně nízká teplota (200-240C, to Mladečský má uvedeno 220-250). No nic, asi prostě radši kupovat jinej materiál, než se s tím takhle vztekat :-)

    Nicméně ještě jedna otázka - pozoroval tu někdo, jak se mu chová regulace teploty hotendu, při zapnutí větráku na ofuk výtisku? Já mám regulaci nastavenou přes PID, generálně vzato normálně funguje docela dobře. Problém je ofuk výtisku při zapnutí - větrák fouká i přes hotend a trvá to, než se srovná. Příklad - mám v gcodu puštěný větrák od druhý vrstvy, takže hotend se nahřeje, tiskne první vrstvu v pohodě. Přijde začátek druhé vrstvy, pustí se větrák a teplota na hotendu začne pomalu padat a spadne nakonec asi zhruba o 4 stupně. Tohle padání trvá cca půl minuty, pak se teplota zase začne zvedat, až vyleze na nastavenou teplotu a tam už zase drží v pohodě. Nenapadá mě úplně moc co s tím... regulace samotná asi funguje, když se to pak dostane zpátky na svojí teplotu a drží. Mám přiškrcený maximální výkon pro PID, ale tím bych si asi taky nepomohl, když to té teploty ve finále je schopné dosáhnout. Setkal se s tím někdo?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SPM: může být mechanicky poničená. Něco tam je, při coldpullu jsem urval filament, navíc při "zásunu" bez podávacího kolečka cítím ve spodku coldendu že to jde blbě.
    SPM
    SPM --- ---
    CERMI_FOX: zkus vyndat a uvidíš, ale u v6 full je ta trubička v části, kde by se to hřát nemělo (a teda mělo by to fungovat i při tisknutí vysokýma teplotama). Takže zničit ji teplem je asi jedině možný, když by ti selhalo chlazení...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SPM: Ja jsem zrovna u tehle veci priznivce co nejvic spolehlivyho a blbuvzdornyho reseni
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KROCIK:
    SPM: vypadá, že se nějaký bordel uchytil v coldendu (to s žebrama, snad to je cold end) a/nebo je poškozená ptfe trubička (aspoň jsem zjistil, že ji tam mám). Zkusím rozebrat víc, až budu mít příští týden čas, a lépe zjistím stav vnitřku a prostě objednám novou trubičku, zjistil jsem, že se prodávají za pár korun.
    SPM
    SPM --- ---
    HONCKA: Asi se to takhle jednodušejc vyřešit dá, ale ono dneska "naflashovat arduino" taky neni nějaká věda... výhoda může být, když ti do dřevníku dosáhne wifi, že se o tom třeba můžeš dovědět, že ti tam hoří...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SPM: ta koule by hyla posledni zachrana, ja mam dilnu v byvalem drevniku pro celou bytovku, tak hych hyl nerad, aby shorely sousedovy motorky. Btw to vypinani elektriky je zajimavej napad, ale neni to tvoje reseni moc komplikovany? Nedela se neco primitivniho, ze by spinac se vypinal pres nejaky jednoduchy rele, neco jako https://www.thingiverse.com/thing:2148191 ale toho psa jsem nenasel v 230v provedeni
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    NAVARA: 20k, spis vice te bude stat trochu slusnejsi pohon jedne osy, jen pohon, tedy motor-budic, spise na hobby sfere nez profi. i ten drahy prusa je porad jen hracka i kdyz vyvazena a jakstaks funkci
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JVCNC: kdybych měl do 3D tisku poslat ze začátku 20k, tak do něj nikdy nepůjdu a nenaučím se o něm nic, tak jaké zkušenosti?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    MICA: po me tedka chteji nejaci lide (gdpr) abych opravil tiskarnu za nekolik mega, vse postaveno na siemensu, o neprenositelnosti zkusenosti jim budu vypravet dlouho a poutave.
    SPM
    SPM --- ---
    HONCKA: Zatím ne, ale jednu z věcí co chci udělat, až postavím něco, co bude moct jet přes noc, je dát k tomu nějakej spínač přívodu napájení (dá se řešit třeba sonoff basic switchem, do kterého jde naflashovat normální firmware) a přikoupit ještě další hlásič s kontaktem. A nechat tomu ustřihnout napájení, když hlásič sepne kontakt (ne že by to vyřešilo všechny případy požáru, ale řekl bych, že ustřihnout tomu elektriku je dobrý začátek).

    Ta koule ti jednak při aktivaci solidně zdevastuje všechno okolo a jednak se nejspíš aktivuje ve chvíli, kdy už to dost masivně hoří. Teda možná to uhasí, ale dílnu už v tý chvíli budeš mít stejně na vyhození...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ACID: Hmm, ten alternative extruder fan mount má pořešen i kabel, takže se mi to tam s tím cleanerem vejde a kabel podrží :)
    ACID: Z boku k tomu budu mít na finálním místě lepší přístup, ale budu to muset upravit, aby se mi tam vešel i ten konverter (resp. protáhnout kabel k němu / k raspberry)

    ESY: Jaké kamery a jak jsi je k tomu octoprint dostal - hdmi konektor na desce raspberry?

    HONCKA: Mám na tiskárně položen starý požární hlásič + to má (po nějaké době) dosah i na nový
    ESY
    ESY --- ---
    HONCKA: mam je pripojeny prez octoprint s kamerama :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam