• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    ANDY_WARHOL: osobní zkušenost, nebo odhad?
    Creality Ender 3 Full Review - Best $200 3D Printer!
    http://www.youtube.com/watch?v=a8Z-9ncYsps

    AXTHEB: už jsem taky našel..pak je něco málo přes 5kKc..pořád dobrý
    https://m.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_1845899.html?wid=1640583
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BOUMRY: Ale v tom tahle tiskarna asi neni, mas tam zvoleno CN-099. Český je G-W-5
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BOUMRY: tiskárna za tuhle cenu nebude prostě fungovat bez problémů. Tomu nevěř.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BOUMRY: Kvuli DPH a clu.
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    Gearbest má sklad v ČR
    https://m.gearbest.com/about/about-us
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    HONCKA: právě že dle recenzí funguje dobře bez nutnosti základního nutnehoTune up
    AXTHEB: myslíš tím, nekupovat přes gearbest...kvůli záruce na komponenty?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BOUMRY: Hlavně to chceš z evropskýho skladu
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BOUMRY: Záleží, co od toho čekáš, jestli se v tom chceš vrtat, tak proč ne, tahle tiskárna je celkem dost komunitně podporovaná, jestli ale chceš jenom tisknout, tak bych šel do průši
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    Hoj, hodláme objednat Creality Ender 3. Domácí hobby využití pro stavbu robotických prototypu a modelu. Po přečtení zdejšího auditka za posledního půl roku a rešerši na netu konto přijde jako dobrá volba.
    Nebo ne?
    Teď je na gearbestu za něco málo přes 4k
    https://www.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_1845899.html?wid=1433363
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    Sorry za OT a self-promo.

    Komu se libili nase 3D tisteny repraky z pisku?
    Moc by nam pomohlo, kdyby jsi nasi ceskou malickost podporil v hlasovani na 3D Printing Industry Award.
    Byli jsme vybrany mezi top 10 v kategorii cislo 8: Creative Use of 3D printing

    Deeptime - Ionic Sound System

    Hlasování zde:
    2019 3D Printing Industry Awards - Vote Now - 3D Printing Industry
    2019 3D Printing Industry Awards - Vote Now - 3D Printing Industry
    https://3dprintingindustry.com/news/2019-3d-printing-industry-awards-vote-now-151390/
    Předem díky za podporu.
    Dekuji.
    3D tisku zdar :)
    SPM
    SPM --- ---
    ACID: v tomhle možná byl ten problém... teď tam tu 1mm mezeru mám taky, ale podle návodu na E3D na sestavení to bylo nějak tak, že zašroubovat trysku na doraz, otočit zpátky asi o půl otáčky, zašroubovat heatbreak, dotáhnout, ohřát a dotáhnout. Což při sestavení fungovalo v pohodě, ale ta mezera mezi blokem a tryskou byla menší a evidentně stačí pak málo při výměně a už se to nedotáhne :-)
    ACID
    ACID --- ---
    AXTHEB: Jak už jsem tu dřív psal, mám aktuálně 4 sady a trysku měním na každý materiál (PLA, PETG, ABS, FLEX).
    Jak jsem dotahoval heatbreake do chladiče si na 100% jistý nejsem, myslím že po opatlání breaku pastou jsem ho jen za studena dotáhl na fest. Samotná výměna trysky je asi minuta: Ohřev endu na 200, odjet z nahoru ať se dostanu nástrčným klíčem, povolení trysky bez držení endu, odložení trysky na alu rám k vychlazení, ruční zachycení druhé trysky na závit, dotažení klíčem (s citem) na doraz, při tom lehce přidržím dráty od tělíska. Blok mám samozřejmě na break našroubovaný tak, aby mezi šestihranem a blokem byl cca 1mm.
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: právě že dělal... a skoro bych řekl, že problémem byl ten krok s povolením a utažením heatsinku... prostě jsem za tepla dotáhnul trysku proti heatbreaku, nechal to vystydnout a pootočil jsem blokem, aby se dotáhnul proti chladiči... a když jsem to teď sundaval po vytečení, tak to nebylo utažený vůbec... no po tý včerejší rozborce azbestovýma rukavicema jsem tu trysku povytočil trošičku víc a dotáhnul heatbreak. Přišlo mi včera, že prostě jsem jsem pohnul tím blokem, tak jsem povyšrouboval heatbreak a tudíž trysku jsem dotáhnul až nadoraz na blok, ale nebyla v kontaktu s hetbreakem. Teď tam mám trošku mezeru, takže se doufám snad s další rozborkou nestane, že mi to na heatbrake nedosáhne... Co se týče časově, tak vymontovat celý hotend mi přijde jako dost velký oser... Teda ta samotná výměna trysky by byla o dost rychlejší a v pohodě, kdyby mi to pak neteklo :-D

    Jinak nozzle x v kombinaci s tou ponožkou, co kreje celou trysku, fungovalo i s tím ultra lepivým PETG v pohodě... než se kus tý ponožky při třetím tisku urval :-D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SPM: Jo, to mi dělalo PLA po jedné takové re-montáži :) Tam to naštěstí jde otřít za tepla papírovou utěrkou. Na trysku a heatbrake.... krom vrtáku mám z pytlíček náhradních, byť nebylo zatím třeba ani jednoho.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MILAZAJICEK: No, Tak na to bych vzal prostě celej druhej hotend, za to sraní to imho nestojí. Kolik času zabere ta výměna a kolik tiskového času tím ušetříš?
    PECA
    PECA --- ---
    PECA: No jo, to máš pravdu, trysku jsem ještě neměnil. Udělal jsem zkratku s předpokladem, že je to stejné. Nějak v tom moc nevidím rozdíl. B-)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    AXTHEB: víc detailů nebo rychlejší tisk větších věci? No čerstvě smontovány hotend mě taky nikdy netekl. Ale když to měním za provozu je to tak 50/50
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PECA: no a kolikrát jsi tam měnil trysku?
    PECA
    PECA --- ---
    MILAZAJICEK: Montoval jsem ten E3D hotend cos mi dodával a v pohohdě. Postupoval jsem přesně podle návodu od E3D, jak píše AXTHEB. Kromě toho, že se Pet-G blemcá samo o sobě, tak s tím problém nemám.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Sice úplně nechápu potřebu měnit trysky, ale děláte to podle návodu na e3d? Já podle něj v době kdy jsem stavil tiskárny na kšeft postavil asi 8 hotendů a neteklo mi nic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam