• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ESELVIRA
    ESELVIRA --- ---
    BOUMRY: Dobré vědět, toto jsme zatím neměnili.
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    ESELVIRA: jo preste ta sama zkusenost s podlozkou. Zase musim rict, ze jednou nakalibrovana drzi celkem dobre.
    Ja pouzivam slicer-prusa pod Linuxem, tam jsem zadne problemy se SW nemel.
    Narazil jsem na problem v nastaveni prejezdovych rychlosti. Moc vysoka rychlost vedla ke ztrate kroku pri "volnem" prejezdu a tim zniceni modelu. Byl to xy sikmy prejezd. Oba remeny mam celkem solidne napnute. Pri vlastnim tisku jsem nezaznamenal jediny problem. Nastavil jsem ze 130 na 100 mm/s a dobry.
    ESELVIRA
    ESELVIRA --- ---
    BOUMRY: Máme ji doma a dobrý. Zatím vyzkoušeno jen na tisk s PLA. Sestavení bez problémů. Problém byl jen s instalací sliceru dodaná Cura neladila s Win10. Pořešeno vlastní instalací. Po několika tistcích přestala být rovná vyhřívaná podložka. Důležité bylo zjistit že se má kalibrovat za tepla, pak to bylo OK.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: To je problém černé, ne bílé. Černá se afaik dělá dobarvením různobarevného odpadu, a pak to takhle dopadá.
    SPM
    SPM --- ---
    Si snad budu muset pořídit extra trysky na bílý materiály... tisknu teď z bílýho FRJet, předtím tam bylo černé PETG a i po 40m vytištěného filamentu to semtam vyflusne furt něco černýho...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: dalo by se to udělat tak, že by si to dal do samostatného souboru a ten jenom includnul na správné místo. V podstatě by se to v tom souboru natvrdo nastavili, žádná dodatečná konfigurace. Pak by to nemělo ničemu vadit.
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: tak jasně, ale stejně bych to radši dělal systémově, abych při upgradu fw nemergoval hromadu konfliktů :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: tak celej marlin je jeden arduino program se spoustou knihoven, můžeš si to tam doprogramovat, ale je to mazec
    SPM
    SPM --- ---
    GANDALFSEDY: Hm, asi jo, ale mergnutý to asi neni. Ale našel jsem v tom diffu dvě zajímavý direktivy, který podle komentáře zapínají stealthchop pro Z a extruder... takže zdá se, že někde hloubš ve zdrojáku se na to dá šáhnout, jenom se o tom nikde nepíše :-) no nic, díky :-)
    SPM
    SPM --- ---
    Druhá tiskárna mi stále leží rozložená jako hromada dílů, ale stejně mi to nedá spát... :-) Takže: mám koupený drivery TMC2130, na všechno. Když jsem to kupoval, tak jsem četl, že stealthchop režim není úplně vhodný pro extruder, nicméně TMC2130 se dá přepnout i do spreadcycle, takže jsem to neřešil s tím, že se přepnou. Drivery budou připojené přes SPI rozhraní. Počítám teda, očekávám, že teda si firmware přes SPI rozhraní je schopný ten režim nastavit. Potud OK. A namátkou jsem koukal, jak se to pak konfiguruje v Marlinu. A tady nastává problém, protože Marlin má volbu, že má používat stealthchop, ale volba je tam jaksi jenom jedna, která to teda patrně zapne pro všechny TMCxx drivery.

    Takže: uniká mi něco nebo jsem to popsal dobře? A dá se tomu případně nějak vysvětlit, aby to na tom specifickém driveru stealthchop nepoužívalo?
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    DIMOUSE: Takže cena byla stanovena na 14k za vše. Kdyby byli dotazy, tak do pošty.
    Já na to nemám čas a chytá to tu obrazně řečeno prach.
    ACID
    ACID --- ---
    AXTHEB: dík, zkusim popátrat jak to má vypadat
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: Teda asi ;) Nikdy jsem nemel potrebu to testovat.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: Printer settings, polozka General, Bed shape, custom, load from STL
    ACID
    ACID --- ---
    AXTHEB: Ještě teda dotaz, nedá se ve slic3ru nadefinovat zakázaná oblast kde mám klipy, aby se to projevilo na náhledu plochy? Někde jsem to viděl, ale nevím kde..
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: Cura vychází z tradice ultimakeru, který v rané fázi vůbec x a y endstopy neměl a musel se před tiskem ručně hodit na střed:)
    ACID
    ACID --- ---
    NETDEDEK: Nevím jak ostatní jmenované, používám Fusion kvůli možnosti upravit stažené STLka, což je potřebuju celkem často a "normální" CADy co mám k dispozici (SE, SW, VariCAD) neumí
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: Při homingu Z bych si ale pak napálil tryskou do zrcadla, mám za to, že při prvním najetí rychloposuvem přejede a teprve potom najíždí precizně bez přejetí.

    AXTHEB: Dík, takhle jednoduše mě to nenapadlo. Cura to umí, resp dělá automaticky, tak jsem šel špatným směrem.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    NETDEDEK: Možná by za zkoušku stál Tinkerlab ( ve webovém prohlížeči, není třeba instalovat).
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: Dej si pod to G1 Z5 F5000 ; lift nozzle
    
    G1 X100 Y100 F2000 ;move to center
    
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam