• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ACID: No na start a end :) Případně rozdělení do bloků a přidání stromečků - ty pak poznám v gcode a mohu tam případně před to vložit jiné nastavení teploty.

    Tower bych vzal jako základ z thingverse a pak případně upravil ty jednotlivé řádky hledáním M104
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: jde mi treba o tisk heat tower a zmeny teploty ve vysce, pripadne pauzy ve vysce pro zatisknuti matic..

    Slic3r teda pouzivas na co? Start a end kod neresim.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ACID: Notepad++ :)

    Případně Slic3r pokud to chci pro všechno další nebo v Octoprint, pokud jde o to poslat jednorázové kódy (posun desky, předehřání apod)
    ACID
    ACID --- ---
    V čem upravujete g-kód, pokud to potřebujete? Pauza, změna teploty..
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    QWWERTY: Pokud ti to TPU drží až moc na čisté podložce, můžeš na ní rozmatlat pár kapek oleje ubouskem nebo snížit teploty na první vrstvu.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SKAUT: yup, vodou me to napadlo, az po tom co jsem to napsal a souhlas, ze to jde dolu krasne
    akorat MK3 ma vyhodu, ze z ni sundam tiskovy plat ... jak budu drhnout bed na MK2, jeste uplne netusim :D
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    QWWERTY: Možná to bude mimo ale v práci dáváme na sklo (Ultimaker 3 ) obyčejné kancelářské lepidlo na papír ( tu tycinku ) a nebyl zatím problém ( PLA, TPU, PC, Nylon UM3 ). To jde vodou velmi dobře dolu.
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    QWWERTY: Ja tisknu flexible na obycejnou izolepu.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY: + TPU a doporuceny tisk do lepidla
    nejaky tip na co jinyho tisknout, co neni takovy zlo dostat dolu z bedu?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    zkouseli jste nekdo krmit TPU pres MMU2?

    interneti jsou plny rozporuplnych reakci
    flexible materials are known for not doing well in Bowden tubes http://forum.seemecnc.com/viewtopic.php?t=8715
    nekomu to funguje https://imgur.com/a/gXohSxR
    nekomu ne https://i.redd.it/4fxejjposf031.jpg

    ja to tam zkousel chvili cpat, zkousel jsem ruzny dotazeni idleru, etc.. ale nakonec jsem to vzdal
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Budu za cca 1 až 2 roky stavět 3d tiskárnu pro stavbu. Do té doby bych chtěl a vyresit co na to budu potřebovat a take hledám parťáky. Ja to využiji jen na jednu stavbu a pár menších věci, tak to je zase škoda a bylo by dobrý, kdyby výsledný zařízení bylo možno použít více lidmi. Taky se mi bude hodit pomoc jak manuální tak finanční. Kdo má zájem piste do zpráv.
    Případně pokud znáte někoho, koho by to zajímalo odkazte ho na mě.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    BOUMRY: to jsem myslel tak ze ty gumovy kolecka nikdy neutahnes tak abys mohl tisknout dostatecne rychle a zaroven se ti v nich nevyjizdely drazky - a tim se ti zvetsovaly vule.. v tomhle jsou zlaty ty loziskovy pojezdy, nicmene by staly to samy co celej ender 3
    SPM
    SPM --- ---
    LIVE_RUSTY: Tohle jsem nedávno při rozhodování taky řešil... trochu problém je, když k té tiskárně dáš malou UPSku. Ta ten zdroj nemá uzemněný, takže nastane ti porucha, shodí ti to proudový chránič v baráku, ale z UPSky to následně vesele jede dál. Nutno teda podotkout, že ze stejného důvodu tě to při dotyku nezabije, ale furt se mi tohle řešení moc nelíbí... (a šel jsem nakonec do 24V... nicméně můj bed má asi 220W, pač jsem právě zase nechtěl gigantický zdroj. Ale co jsem zatím zkoušel, tak na těch 110C, co po tom chci, se natopil celkem v pohodě).

    Ad matice - do profilů se mi osvědčily ty Tčkové z číny, fungujou super a nejsou zas až tak drahé.
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    THEODORT: u mne se nepovolují....zatim cca 50 hodin tisku
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    BOUMRY: mam ten ender 3 asi tyden, jediny co bylo potreba bylo dat extremni pozor na presne sestaveni (rovnobeznost XY a kolmost Z osy, vzhledem k lightweight konstrukci je dost nachylna na nepresnosti pri sestavovani. pak tiskne naprosto bez problemu, prekvapila me i odolnost tyhle konstrukce pri vyssich rychlostech tisku, jen doporucuju casto kontrolovat vule v pojezdech, vypada to ze budou casem povolovat
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NEPHIRUS: pokud je až moc malá, je lepší vytisknout nový díl s větší dírou...
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    ANDY_WARHOL: Ne vzdycky je ta pajecka dobrej napad. Kdyz je ta dira fakt mala, tak se roztavenej plast natlaci do zavitu a mas problem.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NEPHIRUS: udělal sem si modifikaci a dám tam bez násilí klasický maticky. Násilí není potřeba. Jinak se dá použít pajka a rozpalenou klasickoi maticku umístís bez problémů do malý dírky taky a bez nasili
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SVJETLUSHKA: je pravda, že sem si tak dvakrát v životě sahnul... A ok, ale to sem byl mladás. Teď by mi to srdce tak snadno neodpustilo
    Ale Možná je větší nebezpeci požár a na to stačí i 24 v. Stačí na ně dát 12v topný teleso a jak to pěkně zahori
    SVJETLUSHKA
    SVJETLUSHKA --- ---
    Aby vás 230V doma zabilo to chce trochu smůly.
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    ANDY_WARHOL: Zatim vzdycky mi stacilo pouzit pilnik a trochu nasili.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam