• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    FIRGO
    FIRGO --- ---
    nahodou nekdo z Brna, kdo by mi cas od casu dokazal vytisknout par drobnosti ? (nebo fakt musim do FabLabu ? ) diky = )
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    HEINZZ: Aha, už to vidím. Popis zakrylo upozornění o cookies. Omlouvám se.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    DIMOUSE: první věta popisu toho "Thing"u.. je tam vidět to 3-hole STL.

    Update 4/23/2019: Added a "3 hole" model that only has 3 support columns, as I found that one of the support columns was blocking 2 of the USB ports on the Raspberry Pi if you need to use them.
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    DEEFHA: asi jsem mimo, ale jak se dostaneš k těm dvoum USB portům?

    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    NAVARA: Super, díky za hint! Já tenhle ekosystém neznám, takže mi vůbec nedošlo, že by to mohlo takhle fungovat :-) Tím pádem tedy vyřešeno, čili jestli chcete, klidně mě smažte.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DEEFHA: Jak tam máš tlačítko "print", tak některé z těch firem jsou v Praze
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Zdravím všechny a mám dotaz: našel by se prosím někdo z Prahy, kdo by mi vytiskl toto? Veškeré náklady hradím. Díky moc za info.

    Pi2Jamma Raspberry Pi mount by dmccombs - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:3562967
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    si tu jen odlozim neco co jsem dlouho hledal..
    Why Machines That Bend Are Better
    https://www.youtube.com/watch?v=97t7Xj_iBv0
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    AXTHEB: SKAUT: díky, zkusím to s ním. Už jsem si nabral. Btw koukal jsem že stojí 1kg cca 4500,- to musí mazat jako ďas
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MIKROM: Téměř jistě to první, pokud máš běžná ložiska. Pokud igusy tak nic (ty jsou samomazný a přimazat sice jdou, ale je to jen zakrytí problému) a pokud bronzový kluzný pouzdra tak to druhé, ale ty se běžně v 3d tisku nepoužívají.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MIKROM: To první vypadá zajímavě.
    Jinak já hledal až jsem našel tohle https://www.tme.eu/cz/details/crc-wlg_500/mazaci-pripravky/crc/30515-005/
    Na jemnější mechaniku při opravách, na 3D tiskárně nevyzkouším ale třeba na laserové gravírce je to OK. ( Zůstává bílý film / vrstva která se zatím zdá ze se neroztéká )
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    přečetl jsem si něco o mazání ložisek a tak jsem si řek, že bych taky vymyl a namazal.
    všude doporučují "Super Lube with PTFE" (ale to je tubička z Amazonu za 500), nebo "nějakou" "white lithium soap (grease)"

    no podíval jsem se co patláme v práci a nějak se nemůžu rozhodnout, co myslíte? podle datasheetu vypadají všechny více než vhodně.

    KLÜBERPLEX BEM 34-132
    - based on synthetic hydrocarbon oil, mineral oil and special calcium soap
    - for the lubrication of rolling bearings, sliding bearings, linear guides and small gears operating under high loads
    - long-term or lifetime lubrication of rolling bearings
    - can also be used in rolling bearings performing an oscillating motion, or as lubricating and sealing grease for labyrinth seals.
    - performs excellently when used for the lubrication of linear guides and ball screws where micromovements occur.

    CONSTANT GLY 2100
    - Synthetic impregnating fluid for sintered metal plain bearings
    - Good low-temperature behaviour prevents creaking noises
    - Good compatibility with elastomers allows a variety of applications
    - Low noise and smooth running
    - The soap content in this product provides additional wear protection. In many cases CONSTANT GLY 2100 can be used for lifetime lubrication of sintered metal plain bearings, also at stop and go.
    --> vizuálně: pokud si to nepletu s tím druhým spíš řidší, medovitý, průhledný

    RENOLIT UNITEMP 2
    - plně syntetické plastické mazivo na bázi kovových mýdel.
    - vysoce hodnotné plastické mazivo doporučováno na mazání kluzných a valivých ložisek.
    - syntetické sodné komplexní mýdlo
    --> vizuálně: bílá mazlavá vazelína
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: rozdělení do bloků a přidání stromečků slo by blize upresnit?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ACID: No na start a end :) Případně rozdělení do bloků a přidání stromečků - ty pak poznám v gcode a mohu tam případně před to vložit jiné nastavení teploty.

    Tower bych vzal jako základ z thingverse a pak případně upravil ty jednotlivé řádky hledáním M104
    ACID
    ACID --- ---
    NAVARA: jde mi treba o tisk heat tower a zmeny teploty ve vysce, pripadne pauzy ve vysce pro zatisknuti matic..

    Slic3r teda pouzivas na co? Start a end kod neresim.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ACID: Notepad++ :)

    Případně Slic3r pokud to chci pro všechno další nebo v Octoprint, pokud jde o to poslat jednorázové kódy (posun desky, předehřání apod)
    ACID
    ACID --- ---
    V čem upravujete g-kód, pokud to potřebujete? Pauza, změna teploty..
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    QWWERTY: Pokud ti to TPU drží až moc na čisté podložce, můžeš na ní rozmatlat pár kapek oleje ubouskem nebo snížit teploty na první vrstvu.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SKAUT: yup, vodou me to napadlo, az po tom co jsem to napsal a souhlas, ze to jde dolu krasne
    akorat MK3 ma vyhodu, ze z ni sundam tiskovy plat ... jak budu drhnout bed na MK2, jeste uplne netusim :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam