• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TALAGE: dělám hypercube evolution plus nějaký modifikace, jako ten spodek co tam vidíš. Ale třeba ty horní uchyty jsou vlastní design, a budu dělat ještě zakrytí elektroniky vlastní.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ANDY_WARHOL: Ze jsem tak smely. Stavis podle nejakeho projektu, nebo delas inzenyring sam? Pred necelym rokem jsem postavil Rebela II a uz me svrbi ruce. Ale nevim, do ceho se vrtnout. Mam nakoupene nejake cinske lineary a premyslim co s tim...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Tak musím rict ze s tím slavm prusamentem (konkrétně petg) spokojený nejsem, je to průhledný (neprůhledný mají jen oranžovou, sedou a Cernou) a vypadá to při tisku i hotový dost divně, a netiskne se z toho nic moc, zkoušel sem tedy profil přímo pro prusament, ale možná bych lépe uspěl s generic petg.

    Zato mě příjemně překvapil st-pla (strong pla) od creality. Maj to v alze za 350 a tiskne se z toho perfektně, zadnej warp a mělo by to být odolnější.
    Akorát barvy někdy uplne neodpovídají obrázkům, na to pozor.
    Ale ty stříbrné panely na fotce budované hypercube jsou z toho.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Stavím další hypercube, už se začíná rysovat

    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    QNEDLEEQ: kdysi sem koupil Myriwell v3 (2016) a krom toho ze se tam jednou uvolnil nejakej sroubek v mechanizmu posunu (tusim uz si nepamatuju) kdy sem to musel rozebrat a slozit tak s tim problemy nebyly ... tenkrat to dalo mozna 500g ... a pak uz sem to moc nepouzival - takze je stale funkcni ;) ... za tu cenu by mi to asi bylo sumak ... kdyz to odejde kupil bych jejich novejsi verzi
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    QNEDLEEQ: vetsina je 1.75mm a jasne, stejna struna je zaklad ;)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    QNEDLEEQ: prave vybiram neco na cine, zajimaji me primarne typy co jedou na 5V a 2A (nebo vic, nepotkal nekdo neco treba s quickcharge?)
    ZORB
    ZORB --- ---
    HANZILLA: Já mám MK3s a lepidlo fakt není potřeba. Doporučuji si projít celej ten manuál, mně to v ledasčem pomohlo..
    . Měl sem ten samej problém, než mi došlo, že hladkej a zrnitej plát mají jinou tloušťku. Aktuálně mám korekci na zrnitej někde okolo 1.2 a na hladkej 0.9..
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    dekuji vsem. muj problem byla opravdu asi cistota a osa Z as byla taky moc vysoko (zmeneno z 0.6 na 0.75) .. zkusim jsem 3 objekty a vsechny v pohode.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PECA: lihem nebo isopropylem .. pokud nepomuze, tak nejdriv aceton, potom IPA
    HANZILLA: na lepidlo se vykasli, PLA musi na PEI drzet i bez naprosto bez problemu (minimalne po ocisteni aceton+IPA jsem nikdy s prilnavosti problem nemel)
    budes muset vic specifikovat "ten prvni nanos je moc rozplaclej."
    tady mas odkaz na "bed level calibration"
    Bed Level Correction Calibration Squares by makeryo - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:1776031

    snizuj Z korekci, dokud nedosahnes aspon takovyhohle vysledku
    thingiverse - 1776031 – qwwerty – album na Rajčeti
    https://qwwerty.rajce.idnes.cz/thingiverse_-_1776031/
    kolik mas korekci aktualne? na MK2 jsem pouzival okolo -0.35 na MK3 mame snad -0.9
    btw ze zacatku neres, ze jedna strana muze byt o kousek jina nez druha ... individualni kalibrace kazde strany se da udelat pozdeji
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Ale stejně, lak nemám rád, všechny hnusně smrdí, zatím sem nesehnal bez zapachu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: ja už sem to dlouho nedělal, tak nevím, od doby pružného pei platu s to nepotřeboval :)
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: Nesmysl, PLA se na lak tiskne výborně, s lepidlem je akorát sraní
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Pla se odlepuje když je vyšší teplota bedu, než 60 stupňů.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: lak je spíš na petg, pla je lepší tisknout do lepidla.
    Ale oboje je zbytečný na pružným pei by to mělo jít bez úprav, jen vyčistit lihem
    PECA
    PECA --- ---
    MAWRHIS: PEI by mělo stačit očistit lihem. Jinak než matlat lepidlo, tak možná radši lak na vlasy, ne?
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    HANZILLA: ovlivni to jen tu prvni, dalsi uz jsou relativne k te prvni. Me zpocatku na desce taky vsechno drzelo, ale postupem casu to chytat prestalo. Vim ze se to da cele prejet nejakou chemii a melo by to vlastnosti obnovit, ale k tomu jsem se zatim nedostal, tak to kores jisti.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: jen pro pla má ve svém sliceru několik profilu, stačí trochu jiná teplota bedu a už to nedrží. Takže otázka je, jak to bylo slicovano.
    Tohle co teď tisknu je prusa pla (neplést s prusament pla) a vybrán příslušný profil a je to dokonale. Přes noc jsem tiskl tohle samé a dopadlo to výborně.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Mimochodem tohle tisknu teď, mám octoprint a přes astroprint můžu koukat co se tam děje.

    A tenhle filament byl s prusou. Má nádhernou sedostribrnou barvu :-)
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    ANDY_WARHOL: zkusim, ale vzhledem k tomu ze to jsou modely primo od prusy k tiskarne, pochybuju o tom ze to bude reseni :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam